Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Не го гледав натпреварот само една акција гледав баш гол кога дадовме за 1-1 и затоа не коментирам ама според она што го видов на клипот ќе кажем браво Пипо, човекот уште е звер, секогаш на потребното место а за вториот гол да не коментирам :vozbud:
Мора да добие шанса кога не им иде на Милан...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Победа си е победа. И најважно е што ги пробавме играчите кои ги нема во Сериа А натпреварите. Според мене Антонини е за регуларен првотимец а Инзаги треба повеќе шанса да добива во второ полувреме како замена за Пато.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ја гледав утакмицава и не ми се допадна што многу топки губевме, и Сидорф ме разочара
А Пипо ѕвер, можеше и хет трик да е ако не промашеше празен гол ама супер беше капитенот:pos:
Кака ја освежи играта, со неговото влегување се промени играта
Браво за победата:pipi:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
не ја глеав цела ми останаа уште 4 гига до крај на месецов у шкрипац сум :tapp:

али од она што видов силва сосема солидно изигра, како и Дида, бекамчо исто солидно штета слободниот што не влезе, Сидорф од лето у ман сити за 1 долар , Пипо звер, шева го видов голот, нипто посебно али може ќе му дигне самодоверба, црнциве како изиграа не ги глеав многу ?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
а на сидорф асистенцијата кон пипо јас не ја гледав ич ама по головите што ги видов сидорф имаше јака асистенција како на сколс против милан коа играа
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Со Болоња ако не игра Роналдињо, Анчелоти треба да проба со Кака Шева и Пато. Мислам дека треба да му се дај шанса на Шевата ја има играта. Плус со тимој кај шо знајме дека ќе играат со 11 во одбрана мора да се игра со двајца напаѓачи.

Ако ме прашат мене против Болоња би играл вака:
Абиати
Замброта - Сендерос (или Бонера ако е фит) - Малдини - Фавали
Бекам - Пирло - Амброзини
Кака
Шева - Пато

Ама тешко дека Сидорф и Роналдињо ќе останат на клупа, ама многу сакам ова постава да излези.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.239
Ова коло е ептен ептен битно,на педерите не им игра Ибра башка избедирани се од минатото коло,од Сампдорија очекувам да гинат како секогаш.
Болоња се без тренер пошто куртонот Михајлович е казнет.Ако сеа ја стопиме на 3 или 4 до пето коло кога е директниот може и први да бидеме. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Ова коло е ептен ептен битно,на педерите не им игра Ибра башка избедирани се од минатото коло,од Сампдорија очекувам да гинат како секогаш.
Болоња се без тренер пошто куртонот Михајлович е казнет.Ако сеа ја стопиме на 3 или 4 до пето коло кога е директниот може и први да бидеме. :)

после болоња следува Џенова, па после мислам Лацио на гости, немамо ни мие баш лесен распоред до 5-то
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Со Болоња ако не игра Роналдињо, Анчелоти треба да проба со Кака Шева и Пато. Мислам дека треба да му се дај шанса на Шевата ја има играта. Плус со тимој кај шо знајме дека ќе играат со 11 во одбрана мора да се игра со двајца напаѓачи.

Ако ме прашат мене против Болоња би играл вака:
Абиати
Замброта - Сендерос (или Бонера ако е фит) - Малдини - Фавали
Бекам - Пирло - Амброзини
Кака
Шева - Пато

Ама тешко дека Сидорф и Роналдињо ќе останат на клупа, ама многу сакам ова постава да излези.
З'ш Фавали бе, Антонини 100 пати подобар е. Фавали само две утакмици добро изигра сезонава, на другите секогаш кикс праеше.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Стварно Антонини нека игра каков Фавали. Абе кажете за кои црнчиња горе збореа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom