Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Да ти е..м Сити го уништуваат фудбалот со вакви глупи потези,сакам Кака да остане во Милан и Сити да остане со праазни раце.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Според неколку весници и cnn Кака веќе потпишал

идам и се убивам
а Галијани со никој више да не потпише договор...идиотииии :nerv:

Кој сака да идеме во Италија, моментално има демонстрации пред Сан Сиро против заминувањето на Кака, па имало и употреба на оружје:vozbud:
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Камо утре да дае некој гол против Фиорентина и да ја осети магијата на теренот уште еднаш.Сега само навивачите може да го убедат да остане.
Пред натпреварот ќе биде јасно. Ако е договорено со Арапиве, Кака нема шанса да настапи утре, како би се избегнала некоја повреда во последен момент.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не бе што ви е арабите рекле дека потпишал од кај знаат тие у к**** да се носат тие седат и чекаат ви реков додека галиани не речи дека е готово се уште има надеж да остани,а на гол пишува дека ништо не готово тоа го изјавиа глупавите араби:nesvest:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не верувам дека ќе се знае до понеделник...Некаде прочитав дека во понеделник требало да се сретнат агентот на Кака со претставници од Манчестер Сити.Се надевам дека ќе игра утре,и ќе види што ќе му имаат спремено навивачите.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Утре Сан Сиро ќе биде полн на низе некој ќе одат ама да го видат кака и да го тераат да остане вреди.И јас милам дека до понеделник ќе се знае дали ќе оди или ќе остане.:wink:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Според неколку весници и cnn Кака веќе потпишал

идам и се убивам
а Галијани со никој више да не потпише договор...идиотииии :nerv:

Кој сака да идеме во Италија, моментално има демонстрации пред Сан Сиро против заминувањето на Кака, па имало и употреба на оружје:vozbud:

Маро пакувај куферот идеме!

Не ми се верува дека ќе отиде во Сити..па вчера читав дека сакал да ја заврши кариерата во Милан.Кака остани бе:cuc:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Знаете сега да сме во Милано сите би искочиле на протести пред Сан Сиро или пред канцеларијата на Милан што и да е:toe:
Мислам дека има сега таму некој акции,ќе прочепкам нешто да успеам да најдам баш ме интересира!!
Копилето кељаво ако го шитне Кака мислам дека треба да се убие мамата да му ја е***,алчен за пари језда се мн пари ама играч како Кака не се шитка уште помалку на екипа која се бори за опстанок!!!
Утре ќе видиме дали ќе биде во состав и мислам дека навивачите Бригате Росонере ќе имаат спремено нешто!!!

Ова не е шала што се случува!!!:toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Мислам дека има сега таму некој акции,ќе прочепкам нешто да успеам да најдам баш ме интересира!!
Има протести:smir:
Имало сабајле но сега се по масовни и со оружје..колку сакам да сум во Милано во моментов
Ке биде интересно утре, цела трибина како ке вика по него..мора да остане барем за фановите:cry:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ке видиме што ке испадне од сето тоа... Кога игра Милан со Фиорентина утре? Колку часот?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Абе ја како што гледам на страниве само овие од сити се филозофираат ,а кај се нашиве?:cug:
Во 21 и 30 игра милан утре
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Утре 20.30 Телма телевизија коментар Бранко Илиевски:wink:

Живот давам да сум сега во Милано!!!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Чим работава дојде до протести лошо ни се пишува:toe:

Инзаги на потписот доле кај Filipo додади уште едно p да ти биде во ред:wink:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Па еве и нешто од нашиот потпарол...Арапите лажат! И Кака утре ќе игра од првата минута... Барам така вика овој! линк
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom