Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Сити понудија неверојатни 243 милиони фунти за Кака

„Милан ги прифати условите од Манчестер Сити“, изјавил личниот менаџер на Кака, Деого Котсчко „Следната пречка е таткото на Кака“, додаде тој.

УАТ ДА ФАК ?! Добро бе, можно ли е од претендент за најдобар играч во светот, и борба за Лига на Шампиони и Скудето, да оди кон борба за опстанок. НОРМАЛНИ СЕ ТИЕ ?!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Еве ги повиканите играчи за со Фиорентина, мислим дека треба да добие Сендерос шанса:
MILAN-FIORENTINA: THE CALLED UP ROSSONERI
1/16/2009
MILANELLO - Here are the 18 players called up by Carlo Ancelotti for Milan-Fiorentina:
Abbiati, Dida, Antonini, Favalli, Jankulovski, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Flamini, Pirlo, Inzaghi, Kakà, Pato, Seedorf, Shevchenko, Ronaldinho.

Unavailable players: Bonera, Kaladze, Nesta, Gattuso, Borriello.

Players not called up: Cardacio, Darmian, Emerson.
пс. Дај оладете бе со Кака, сите едно исто ставате од различен сајт, ако имате нешто паметно да пишете пишите не линкој само, патем миланисти можете за Кака и Сити да дискутираме овде.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Aбе ти море што дркаш после секоја утакмица коа ќе тепа интер те молам не пишувај тука и не мрси многу муда дали требало Кака да си иде или не ај гитла:wink:
Мораше ли со овој текст да реплицираш? Зашто незнаеше да му обратиш покултурно. Плус дечкото ништо лошо не кажа само си кажа свое мислење кое е на место. А плус и за Фиорентина е а не за Интер :toe:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
еј ај стварно за Кака и сити дискутирајте кај социјалната група, морници почнаа да ме лазат читајќи ја темава... зборете тука за другите трансфери поврзани со Милан
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.436
Поени од реакции
47.200
Според блиски луѓе на тоа шејкот и арапските весници готово било,потпишал наводно.

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=3974

:toe:

ставајте линкови од нови вести не трујте со плачење “леле ако отиде’’ и “нема шанси да си иде’
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Мораше ли со овој текст да реплицираш? Зашто незнаеше да му обратиш покултурно. Плус дечкото ништо лошо не кажа само си кажа свое мислење кое е на место. А плус и за Фиорентина е а не за Интер :toe:
Не ми го кажувај вуки на мене го знам од др форум знам со ..... е затоа ако му вратиле така незнаеш што напиша во фан клуб фиорентина за милан затоа мислиш така
Он.топк : очекувам тешка игра со фиорентина пред се заради сите тензии оваа недела (КОШМАР) а не дека фиорентина се нешто јаки очекувам пато ко лани кога им го брцна кај нив
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Според блиски луѓе на тоа шејкот и арапските весници готово било,потпишал наводно.

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=3974

:toe:

ставајте линкови од нови вести не трујте со плачење “леле ако отиде’’ и “нема шанси да си иде’


http://www.arabianbusiness.com/543783-kaka-demands-20-salary-rise-to-join-man-city


730 000 $ неделна плата...Мајко мила :vozbud:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
еј ај стварно за Кака и сити дискутирајте кај социјалната група, морници почнаа да ме лазат читајќи ја темава... зборете тука за другите трансфери поврзани со Милан
Доста више со ова све што ќе се прочита не е вистина,кога ќе биде официално тогаш зборите.:helou:

Интересна изјава на Arséne Wenger во врска со шпекулациите за КАКА....


Wenger: "Kaka at City? We leave in the real world"...... :helou:
http://www.transfermarketweb.com/?action=read&idsel=30173




сепак мислам дека ќе се реши да остане FORZA MILAN.......FORZA KAKA!!!!!


Па сити мисли дека све е до парите сите играчи се робињо па за 1000 фунти да не оди во Челси да оди во некој клуб како ман сити.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Кај се копилињата да дадат изјава нешто... Маме им ебам. Заради нив сега се нервираме вака.

:violent1:Берлускони
:violent1:Галијани
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
E воа е срање. За 3 недели ќе има приход од над 2 мил. евра.
МАЈКО МИЛА.

Ман.Сити се реши тим да прави. Мора да земе некоја ѕвезда.:)

A и скинериве оваа прилика нема да ја испуштат.:nesvest:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Сега сите во манчестер сити ќе сакаат да одам за тие пари ќе убиат сите звезди чекајте да ги видите што ќе прават сега.:nesvest:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Па што не е јасно тука сеа? Кој денес би одбил таква понуда? Мислам на тим и сопственик на тим...
А Кака солидно заработува во Милан,значи само заради пари може да замине.
И тука не се криви скинерите... Као што имаше Бобан во изјавата кажано: “Ако Кака не сака да си оди,никој нема да го брка“

едит: Во Милано навивачите протестираат.... Јас се надевам дека утре на Сан Сиро против Фиорентина, атмосферата ќе биде магична.Сан Сиро ќе биде полн само за Кака.И само тоа може да го убеди да остане.Камо утре да дае некој гол против Фиорентина и да ја осети магијата на теренот уште еднаш.Сега само навивачите може да го убедат да остане.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Додека не излезе Галиани да речи дека кака оди не верувам никому особено не на арабиве 1000 шпекулации пратија не им верувам нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom