Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Честитки за победата.
Во прав момент победивте супер е за мотивација на тимот а и за сите што го подржуваат Милан.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Вака да ти е мерак да пишеш пост :)
Браво за целиот тим вчера, покажаа кој е главен оваа година, пролазни имаат сите ама малку ме разочара Абиати (за голот шо го прими) иако после на два-три пати се изваде.
Инаку очекував ваква победа пошто некако Лацио ни станаа омилени пациенти за истурање бес, се извај некако Анче и се надевам ке фати една долга победничка серија (барем до јуни-јули некаде :) ) па ке го заслужи местото шо го има во моментов.
Поззззз МИЛАНЕЗИ се читаме после наредната победа (мислам среда де ?:) )
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438


Браво, браво Кака го дал 80-иот гол во дресот на Милан, ај нека му се множат на зверот головите да даде уште дупло дур го носи дресот на Милан :)

А Јанкуловски вчера го изиграл својот 100-ти натпревар за Милан а се очекува Шевченко во Среда да го изигра неговиот 300-ти натпревар за Милан.
Се големи цифри :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Нејкам да кршам филм ама малце е тапа што пак примивме гол,тоа треба да се корегира неможе да играме дај еден повеке од другиот. позз:salut:
 
P

PewDiePie

Гостин


Браво, браво Кака го дал 80-иот гол во дресот на Милан, ај нека му се множат на зверот головите да даде уште дупло дур го носи дресот на Милан :)

А Јанкуловски вчера го изиграл својот 100-ти натпревар за Милан а се очекува Шевченко во Среда да го изигра неговиот 300-ти натпревар за Милан.
Се големи цифри :)
Кака преку 100 ке даде исто како Шева уфф осеќам дека ке го прослави 300 натпревар со гол....а на Интер што ке им направи во недела леле леле.....нив секогаш ги отварал :vozbud:
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
За малце.:mist:




Другар, не го криви Пирло, човекот е меѓу најдобрите 5 играчи во светот на таа позиција, едноставно човекот немаше одмор!!! Јас не се сеќавам кога последен пат Пирло бил на клупата или бил повреден па да биде на принуден одмор. Ги игра за Милан сите Серие А и европски мечеви, па дури некогаш и куп мечеви, ги игра за Италија сите мечеви, едноставно му беше потребен одмор, ама на Карло не му текнуваше па им текна на мускулите.

Знаеш како се повредил?! Никако, тренирале и одеднаш паднал!! Да да, баш паднал, камен да беше до сеа ќе попуштеше. Се чудам како и до сеа издржа.


И да, све беше топ, формацијата, играта, головите, само да си останеме на земја и во среда да сврземе 2 победи по ред, зашто ако не го напраиме тоа, џабе ќе ни биде све. .... И нормално на 28ми да бидат 3 по ред:vozbud::vozbud::vozbud:
Apsolutno se slozuvam so tebe za pirlo taka konecno nekoj da svati deka pirlo e klasa igrac i ne e megu 5 najdobri tugu najdobar na taa pozicija.Odlicna zabeleska.Bravo.:helou:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Честитки за победата.
Лацио оваа сезона се далеку подобри, тоа барем можеше да се види и со резултатот кој беше далеку "поинаков" од минатата сезона.

Какабер мислам дека полека го достигнува врвот во својата кариера. Со Лацио изигра на ниво, а на натпреварот со Цирих изигра феноменално.

Абиати!?! Треба да се врати Дида.

FORZA MILAN
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889

им се дивам :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Головите на Замброта и на Кака се перфектни
И на Сидорф и на Пато се добри али овие два :vozbud:

сега сме на 15 то место :pos: со 3 поени

Во среда играме со Реџина(19то место), а во недела од 20.30 со Интер(1во место се ама до недела тоа :)) :tv:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Има еден текст на канал4 за Борилео многу добар читнете го,многу добро објаснува колку е битно да игра прв тим и колку е уствари пресуден.

Ја вчера се запрепастив од него,такво залагање и желба кај играч немам видено од времето кога дојде Кака.Не знам дали памтите еднаш кога се врати назад скроз последен да му ја земе ја Маури од нога топката,кога го видов тоа сум урлал ко гол да паднал.Греота е што не даде гол кога имаше шанса ама си изигра перфектно,со само тоа што цела одбрана ја навлекува на него,по трооица го чуваат автоматски отвара празен простор за Пато и Кака.Да не го урочувам ама ми се смени мислење за него.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Точно пејо. Кога го видов назад збеснав, па се гледа дека батето се залага за тимот. Не си само ти што си го променал мислењето за Бориело.
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
jas ne go smeniv mislenjeto zaso imav taka dobro mislenje za nego i sekogas vikav ajde karpata ke go stavi anceloti i ke bie tamo:Dama ods mene imaat edna fakultetska 10 zaso site bea top im se divev a gledam na kaka 80 gol pa ajde kena mu se mnozat ne poveke dosta mu se 300 hhehe i taka decki epa ajde ke vidi,me za dva deka KOLKU KE TEPAME SO KOJLKU RAZLIKA:Dajde pozz do site :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Уште кога го даде голот против Каљари знаев дека има квалитети, памтим тогаш бевме во лоша форма на почетокот на сезоната (годината кога освоивме ЛШ со Оливеира) па Бориело доби шанса за настап и даде добар гол ама после се усра со допингот (6 месеци беше казнет изгледа) и Милан го дадоа на Џенова и таму се покажа во најдобро светло.
Eве го голот;

 
Член од
21 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
dada 6 meseci i jas mislam deka bese nadvor od terenot poradi doping ama sega mislam deka ke se vrati so vakvi golovi uste dr urakmica a ovoj gilardinjo se utepa od davanje golovi vo firoentina a vo milan ne bese naj naj ali ne bese ni los ajde pozz :D:D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom