Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Честито,сосема заслужена победа,не беше толку јак милан колку што беше слаб Лацио со исклучок на Зарате,детето е феноменално...
Од друга страна глеам има некои сеирџии што глас не им се слушаше додека губеше милан,сеа една победа преку зекота ќе ми се качат.
Долго е првенството,ќе се видиме на реваншот се надевам со одмазда за овој пораз :smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
ихххх ама си сладок :pipi:да не те знам шо хиена си жал би ми паднало... :):)

него ај за озбилни теми сеа
Јас сум генерално задоволен од денес(уште да не сум :))составот исто ко со Цирих со играчи што сакаат да играат си дава резултат.
Не навлагам поединечно кој што,ме мрзи
Најнејасен ми е Роналдињо,не знам според минутажата и односот се понаша ко Бекам у Галакси,ноншалантен делува,си праи некои негови потези “криви очи’’итн.што на пример да губевме ке нервиираа многу,од друга страна па еднаш се реши да се заебе да влезе у шеснаесетник и одма пречка мава. Нека свати малце посериозно работава не е ова сиркуз.

ps.
Пирло нека извини и нека си се теши дека ова нема врска со него :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Честито,сосема заслужена победа,не беше толку јак милан колку што беше слаб Лацио со исклучок на Зарате,детето е феноменално...
Од друга страна глеам има некои сеирџии што глас не им се слушаше додека губеше милан,сеа една победа преку зекота ќе ми се качат.
Долго е првенството,ќе се видиме на реваншот се надевам со одмазда за овој пораз :smir:

Само да не биде одмазда ко лани на олимпико :kesa:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
MILAN: Abbiati; Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Ambrosini, Seedorf; Kakà; Pato, Borriello.

Официјална формција, браво Карло, не изненади сите, секоја чест, конечно!!! Ајде сега да пукаат петарди!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
За малце.:mist:


ps.
Пирло нека извини и нека си се теши дека ова нема врска со него :)
Другар, не го криви Пирло, човекот е меѓу најдобрите 5 играчи во светот на таа позиција, едноставно човекот немаше одмор!!! Јас не се сеќавам кога последен пат Пирло бил на клупата или бил повреден па да биде на принуден одмор. Ги игра за Милан сите Серие А и европски мечеви, па дури некогаш и куп мечеви, ги игра за Италија сите мечеви, едноставно му беше потребен одмор, ама на Карло не му текнуваше па им текна на мускулите.

Знаеш како се повредил?! Никако, тренирале и одеднаш паднал!! Да да, баш паднал, камен да беше до сеа ќе попуштеше. Се чудам како и до сеа издржа.


И да, све беше топ, формацијата, играта, головите, само да си останеме на земја и во среда да сврземе 2 победи по ред, зашто ако не го напраиме тоа, џабе ќе ни биде све. .... И нормално на 28ми да бидат 3 по ред:vozbud::vozbud::vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
Прав си да,не е он крив,криви се скотоиве што не му земаа конкуренција на позицијата па да олабаи малце.Добро е што сеа има 50-60 дена одмор па нека си лежи кога ке се опраи местото ке му биде зафатено,он ке мора да игра добро за да се врти и се ке си биде супер.

ехеее како е полесно кога имаш играчи :):)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ова е милан што сме навикнати и сакаме да го гледаме.... Вака треба да игра Анчелоти, офанзивно, а не ги става Изаги и Шевченко стартери а Бориело и Пато седат на клупа. И колку за инфо, Бориело е 100001 пати подобар од Џилардињо. Џила лани никаде го немаше....
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Е вака треба! 4:1,со двајца напаѓачи да тргне малце шутот и тоа...
За наредните утакмици изглеа Анчелоти сфати каде е клучот,и се надевам дека пак ќе го глеаме офанзивен Милан и пак ќе се радуваме по 3-4 пати на една утакмица!:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom