Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Честито нека ви е :)
Ви тргна..
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ejjj не ме зезај за Џилардињо, во милан беше цело времее под притисок и не се покажа слаб беше невикам не, но во Фиорентина ќе игра за Прандели, неговиот омилен тренер, и сам кажа дека го направил играч во парма, ќе видиме, мислам 1 сезона дека и 15 гола би биле солидно
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
ejjj не ме зезај за Џилардињо, во милан беше цело времее под притисок и не се покажа слаб беше невикам не, но во Фиорентина ќе игра за Прандели, неговиот омилен тренер, и сам кажа дека го направил играч во парма, ќе видиме, мислам 1 сезона дека и 15 гола би биле солидно
Не можам да те разберам, уствари не можам да ве разберам сите.
Џила нека дава и по 100 голови, никој не е против тоа, само аман не пукајте ми ја глава повеќе.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.456
Поени од реакции
5.427
Ај добредојде Замброта, сеа кој ќе те гледа цела сезона x@
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.333
Поени од реакции
46.411
Ѕамброта паметен потег,проверено класа играчиште у право време,ајде тргна некако работава ке се килавиме летово ама ке има добра екипа догодина

Фирентинаши Џилардино на темава е затворено прашање како играл-играл фала му многу неговото помина,пувајте си го на вашата тема нема поента овде да не учите за неговото лик и дело :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Розвел, линкови од химните на Милан да ми дајш, ми вети на собиранката:)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Official: Zambrotta Signs For Milan

Milan have finally captured Barcelona defender Gianluca Zambrotta after reaching a deal with the Blaugrana on Saturday night.
Ајде со среќа нека ви е..:pipi:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.456
Поени од реакции
5.427
Рап верзијата е закон сеа га спуштив :)
Има уште песни ама не се баш за Милан него за играчите на Милан, има за Дида, Џила и Рино ако добро приметив, има и против Матераци една и против Јуве изгледа ...
Инаку песневе и јас сеа ги најдов на официјалната страна на Милан од Полска, ќе си ги симнам сите и на ЦД цела колекција ќе имам :)


кој сака да има кошмари навечер клик
(познат ?)
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Рап верзијата е закон сеа га спуштив :)
Има уште песни ама не се баш за Милан него за играчите на Милан, има за Дида, Џила и Рино ако добро приметив, има и против Матераци една и против Јуве изгледа ...
Инаку песневе и јас сеа ги најдов на официјалната страна на Милан од Полска, ќе си ги симнам сите и на ЦД цела колекција ќе имам :)


кој сака да има кошмари навечер клик
(познат ?)
daj link od oficijalnata na polska
a ovoj e poznat pa i u zivo ne e porazlicen:toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Замброта е во години но е класа крилен играч..бориело супер што се врати се надевам ќе добие супер партнер во нападот..а за голман треба да земат подобар оти со абиати ништо не правиме..
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Браво за Замброта класа играч е... нема врска што е постар, има уште 3-4 сезони пред него. Добар потег на Милан.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
zdravo fanovi na milan eve me posle nekoe vreme
ne bev vo moznost da pisam pocesto bev vo gayland(skopje)
aj neka ni e cestito zambrota ali mora uste nekoj da se zeme ne biva samo so zambrota i flamini
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom