Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Милан за Замброта платил €8.5m и ќе добива по €4m за сезона, а договорот е тригодишен
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ај нека е на здравјеее!Се нафаќам во Милан копачките да му ги чистам:)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Gianluca Zambrotta

Milan



Date of Birth: 19/02/1977
Place of Birth: Como
Nationality: Italy
Height: 181 cm.
Weight: 76 Kg.
Role: Defender
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Браво за замброта, еден од најдобрите десни бекови денеска..ова по мене е прв јак трансфер на милан летово
Фламини и Бориело се просечни играчи, а Замброта е играч од светска класа
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Браво за замброта, еден од најдобрите десни бекови денеска..ова по мене е прв јак трансфер на милан летово
Фламини и Бориело се просечни играчи, а Замброта е играч од светска класа
c c c c
samo sto vidov deka si pisal si vikam sea koj ke se rasprava za toa dali bil star i dali bil jak zambrota ali me iznenadi
a za flamini i borielo mislam deka ke ti go promenat mislenjeto drugata sezona
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
c c c c
samo sto vidov deka si pisal si vikam sea koj ke se rasprava za toa dali bil star i dali bil jak zambrota ali me iznenadi
a za flamini i borielo mislam deka ke ti go promenat mislenjeto drugata sezona
И ја истото го мислев, ама не испадна ништо од тоа:bilder:

Фламини и Бориело се покажаја добри во нивните поранешни клубови, а и ќе видиме како ќе бидат овде:)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Браво за замброта, еден од најдобрите десни бекови денеска..ова по мене е прв јак трансфер на милан летово
Фламини и Бориело се просечни играчи, а Замброта е играч од светска класа
Ова го поштувам кога сме искрени:)Браво мајсторе свака ти час:)
Бориело е просечен играч а Фламини може да влезе ранг погоре:)Тоа значи дека и оваа сезона ако игра перфектно како претходнава ке влезе во играч од светска класа:):Milan:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Таман работа да не е така..Замброта е звероња невидена, цело време трча, тој човек не се уморува, може да изигра 2 утакмици одеднаш:)

А за Фламини имам друго мислење и мое си е, сеа вие дека е у Милан дојден, знам дека го величите ама штознам не ми праи кеиф, нема ни шут, ни дриблинг, ништо само за позади да седи....а кој ќе седи на клупа(Гатузо или Амбросини)

Бориело одигра солидно минатава сезона, ќе видиме како ќе се снајде во Милан, и Џилардињо даваше во Парма по 25 гола, па во милан беше дрво
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Таман работа да не е така..Замброта е звероња невидена, цело време трча, тој човек не се уморува, може да изигра 2 утакмици одеднаш:)

А за Фламини имам друго мислење и мое си е, сеа вие дека е у Милан дојден, знам дека го величите ама штознам не ми праи кеиф, нема ни шут, ни дриблинг, ништо само за позади да седи....а кој ќе седи на клупа(Гатузо или Амбросини)

Бориело одигра солидно минатава сезона, ќе видиме како ќе се снајде во Милан, и Џилардињо даваше во Парма по 25 гола, па во милан беше дрво

Што очекуваш во Фиорентина да дава голови:)Абе тој има изгубено осет за гол!Фламини ке биде нешто од тој,слушај ме што зборам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom