Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Честито прва победа, само така да продолжете!
:wink:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Честито дечки... Рамноправни во играта, но ремек делата на Кака и Заброта не се бранеа... Уште еднаш секоја чест... :helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Честито победата да ни е и да ни се множат:wink:
Инаку одамна го немам видено Милан вака да изигра:pipi:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Браво
Еве конечно Милан во вистинскио светло (овие Лацио секоја година ни се пациенти)
убава игра ама ме радува што веќе и почнаа да се постигнуваат голови не е секогаш само поентата подобро да играш (како со Болоња)

задоволен фкрај вечерва
да ме се множат многу победи сезонава
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Бооо добра игра и ете го резултатот мора да продолжиме вака со 2ца во нападот (Бориело и Пато) зверови се ај во среда со иста формација петарда на Реџина па после иде Интер :vozbud:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Конечно прва лигашка победа..ај нека се множат
Абијати- можеше да одбрани, мислам дека Дида треба да биде прв голман
Замбро-има уште добри сезони за него, голот беше ремек дело
Малдини- солидно, безгрешно
Каладзе- исто
Јанкуловски- требаше малку поофанзивно да игра иначе супер
Гатузо- ѕвер што да се каже
Амбро- кај се тие што викаа дека Амбро не заслужувал прва постава???
Сидорф- се враќа у форма, добро изигра
Кака- што да се каже најбољи е, едино што слабо му одат дриблинзите, треба тоа малце да го потренира, голот ремек дело
Бориело- браво, ниедна топка не изгуби, одличен у дуели, мислам дека заслужи гол али тоа е
Пато- масовно на цело село:pos2::pos2: браво и голче даде

Фламини- криво ми е што нема место за у прв состав, иначе ѕверка е
Емерсон- чавка
Рони- епа сеа тоа е резерва ќе си бидеш чим не се покажа на стартот........ со фризурава ми личи на предатор филмон што е:pos2:

Како и да е и повеќе од заслужена победа, се докажа тоа дека Лацио ни се пациенти, само криво ми е Пандев што не даде голче, имаше добра шанса..
Ајде наше е скудетото:vozbud:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Значи...да си пишам и јас мислење во врска со целоснава утакмица
Почнавме со добар состав и искрено не очекував дека Сидорф ке биде толку мотивиран,но сепак ме изненади и даде убав гол при кој се покажа слабата одбрана на Лацио.Замброта..ах каков гол:pipi:Дефинитивно бомба и неодбранлив:pipi:Потоа Пато..супер гол,дечкото полека се става во форма и соработува со останатите:pipi:Врвот на се' беше Кака:vozbud:Уште една убавина од гол!Ма ни да планираа вакви голови немаше да се остварат:back:Конечно тимот почна да соработува.Роналдињо,верувам уште две или три утакмици ке се склопи во тимот иако од сеа уште покажува желба дека сака повторно да стане голгетер број еден:vozbud:Бориело исто така ја има укопчено играта и очекувам наредниве утакмици исто неколку гола и од него.Се на се' супер утакмица,многу добри проигрувања(мегу кои на кака со трите играчи од лацио),скоро одлична соработка во тимот,мегутоа не се ни Лацио за подценување.Имаа одлична игра,малку слаба им беше одбраната,но сепак,пропуштените шанси неможат да ги вратат:toe:Очекувам добра игра и на наредното дерби со Интер:pipi:Честитки Миланези!:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom