Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
како што пишуваат по сите страни демек сега имало состанок со Роналдињо , брат му , Галијани, онај агентон како се викаше незнам и Лапорта

па ќе видиме
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
абе Милан да понудеше повеќе или колку што бараа овие веднаш ќе прифатеа ... ама ете тоа е
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Изгледа тазе е гледајте на ЕуроСпорт, тимот на Малдини против тимот на Роналдо :)
Од Милан се Дида, Гатузо и Сидорф, Дида звер е пуштил коса :), инаку од познативе ги има Ван Перси, Буларуж, Балак, Боатенг и не ми текнува др. :helou:
 
F

fantomX

Гостин
хм... изгледа дека треба само Милан да прифати и готово е
Обратно е, само Челзи да прифати и готово е...:toe:

Изгледа тазе е гледајте на ЕуроСпорт, тимот на Малдини против тимот на Роналдо :)
Од Милан се Дида, Гатузо и Сидорф, Дида звер е пуштил коса :), инаку од познативе ги има Ван Перси, Буларуж, Балак, Боатенг и не ми текнува др. :helou:
Та утакмица некни ја давва на една украинска. Сеа снимка е нешо.:tv:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Изгледа тазе е гледајте на ЕуроСпорт, тимот на Малдини против тимот на Роналдо :)
Од Милан се Дида, Гатузо и Сидорф, Дида звер е пуштил коса :), инаку од познативе ги има Ван Перси, Буларуж, Балак, Боатенг и не ми текнува др. :helou:
Шумахер е мен оф д меч. Како игра ко да е фудбалер цел живот.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Абе што ќе ни е Рони глејте Сидорф партал прави :) :) :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ништо за денес... а баш мислев дека ќе дознаеме што ќе биде со Роналдињо... со нови вести се враќаме утре :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Овој Палоши очекувам да блесне во иднина ...
MILAN -Today English tabloid 'The Sun' compiled a special Top Ten of ten Under 19 talents to follow carefully during the European championships held in the Czech Republic. The only Italian in the list is Alberto Paloschi, second behind Sinclair of Chelsea. The young Milan striker precedes the Greek Sotiris Ninis and the Spaniard Fran Merida. In the presentation, The Sun reminds of his debut with the Milan shirt, when he scored a goal just 18 seconds after coming on.

А и од малиов може да бидне нешто :)




кловн :)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Еве кои млади Миланези се во тимот U19 на европското за Италија:
Одбана:
ALBERTAZZI Michelangelo
BRUSCAGIN Matteo
DARMIAN Matteo

Напад:
PALOSCHI Alberto
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ее роналдињо дојде ли у милан или у сити ојдел ?
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
ее роналдињо дојде ли у милан или у сити ојдел ?
НЕ ... не потпиша за Милан за Сити незнам а на некоја страница пишеше дека Ето и Роналдињо остануваат во Барса на почетокот на сезоната ...
ја мислам дека ке оди у Манчестер Сити. .. па ке видиме ке покаже времето .. :vozbud:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
НЕ ... не потпиша за Милан за Сити незнам а на некоја страница пишеше дека Ето и Роналдињо остануваат во Барса на почетокот на сезоната ...
ја мислам дека ке оди у Манчестер Сити. .. па ке видиме ке покаже времето .. :vozbud:
Стварно така мислиш,или дека не ти одговара да оди во Милан?
Реално што мислиш кој тим има поголеми шанси да го купи Роналдињо?Што мислиш Роналдињо во кој тим сака да игра?Зашто мислиш дека во Милан ке му биде поубаво(знам дека тоа го мислиш)?Кака и останатите бразилци ке го направат своето верувај ми:):pipi:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Роналдо ослабел :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom