Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ах ништо и Фиорентина победи и Сампдориа, само Удинезе ремизираше. Сега вака е табелата:

1.Интер 72
2.Рома 68
3.Јуве 58 (-2)
4.Фирентина 56
5.Милан 52
6.Сампдорија 52
7.Удинезе 51
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
:tapp:Се што кажав за враќање на Сторари го повелкувам официјално после вчера..

Општина Торино нека пазари вазелин како не би болело нареден викенд!!!!hihi
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Прашање на време беше нели? Калач едно искрено фала за се што направи во изминативе 15тина утакмици за Милан, но сепак BRING BACK DIDA! Нели?


и уште нешто во корист на Дида, form i temporary, class is permanent!

Вистина грешката на Калач,вчера воопшто не трба да не чуди!Па до пред само 1 сезона тоа што му поминуваа топки низ раце,беше негова одлика! Така да,мора да се купува голман!
П.С. У пм Фиорентина тепа!! Со кого играат наредно коло?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Ех следното коло ќе биде интересно, не смееме да изгубиме од Јуве

Јувентус-Милан -2
Интер-Фиорентина -1
Реџина-Самдорија -Х
Удинезе-Рома -Х

милина :milan7:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ех следното коло ќе биде интересно, не смееме да изгубиме од Јуве

Јувентус-Милан -2
Интер-Фиорентина -1
Реџина-Самдорија -Х
Удинезе-Рома -Х

милина :milan7:
И сите среќно си живееа...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Каде е ред дебил да пише на темава??? Некако и на манчестер не им појде од рака со мидлсброу едвај 2-2 извадиа, можеа да изгубат... Челзи им се приближи на -3 бода, а наредно коло Арсенал-Манчестер, потоа Челзи-Манчестер. Искрено, се надевам дека Челзи ке го дигне ѓумчето во Англија.

Он: Викате Роналдињо блиску е до Милан а? Значи сепак Берлускони се свестува полека полека, дкеа само со засилувања може Милан да се надева на скудето идната сезона. Ајде, годинава за подигање на моралот мора да завршиме 4-ти!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Добро де, реми. 1 бод си земавме, важно први сме си. И ве замолив да не ме спомнувате и да не ме провоцирате да пишувам. Вие 5-то место негде сте, ние прво и викате подобри сте оваа сезона?

На Роналдињо најдобро му е да почека уште некоја сезона пред да дојде, млад е уште.
И надевајте се дека Челзи ќе го дигне пехарот, ама ние водиме сеуште, 3 бода повеќе.

Ај ви посакувам голем успех кон освојување на посакуваното 4-то место.
Наредна сезона лом ќе правите, а?
ФОРЦА МИЛАН!

И заборавете го Ред Дебил.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Некако не било убаво некој да те буцка а? Затоа се направени фан клубовите, и смислени правилата од администрација...
Што ке прави Манчестер, нетреба да се спомнува во оваа тема, ниту да се провоцираат фановите. Инаку реално гледано на Манчестер 2 недели им фали Видиќ, Рио Фердинанд го повлекоа 70-та минута ако е и тој повреден да отсуствува= одбраната крахира. Не верувам дека Пике има доволно искуство за да игра како првотимец во толку тешки натпревари. А Челзи е во топ форма, оваа година (од почеток на 2008 па навака) немаат пораз. И да, имаат полесни натпревари од Манчестер... Ѓумчето во Англија има доста големи шанси да оди на Стенфорд Бриџ.
Едит: Ван Дер Сар може да се дружи со Калач, баеги пливаше денеска, а sorry ако те навредив со она погоре (ред.....).
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Каде е ред дебил да пише на темава??? Некако и на манчестер не им појде од рака со мидлсброу едвај 2-2 извадиа, можеа да изгубат... Челзи им се приближи на -3 бода, а наредно коло Арсенал-Манчестер, потоа Челзи-Манчестер. Искрено, се надевам дека Челзи ке го дигне ѓумчето во Англија.
Абе не ги мешај англиските клубови, тоа што изиграа нерешено до времето беше исто како тогаш Милан кога ги победи Манчестер 3-0. Не се учени на дожд да играат тие од Манчестер мн. се лизгал гејмашината :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Еј, толку не може да ме оставите на мира?
Да, дождот беше крив. Џабе што експерти викаат одговара лизгав терен за нас, кога не е така. Ама чуе ми таквото веќе. Ме извадивте од такт.
И ме навредивте 20 пати, се навикнав веќе. Не ми е јасно како може со тој дуел да се фалите 2 сезони. Па еден меч беше тоа.
Подобро што изгубивме тогаш, затоа сезонава сме одлични.

Вие се тешите со тој дуел и сезонава сте....

Ај нека отиде ѓумчето во Лондон. И што ако отиде?

Гејмашина, да, ама затоа дава голови на секој меч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom