Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Е ако не го стави Гуркуф има да го пцујам....
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
106
Поени од реакции
1
super ke gi imame na raspolagane i kaka i pato pa i gatusoo ronaldo inzaghi i jankulovski s o arsenal
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
super ke gi imame na raspolagane i kaka i pato pa i gatusoo ronaldo inzaghi i jankulovski s o arsenal
не биди толку сигурен не може Анчелоти до толку да ризикува со одредени играчи. Јанкуловски ај може да игра но после толку неиграње може му е падната формата, Роналдо којзнае за две недели како ќе се чуствува, Кака има шанси на првиот дуел со Арсенал да не игра, а со Пато ништо не се знае, а се надевам Гатузо и Инзаги ќе бидат спремни.
Фактички ништо не се знае ali ima vreme aj но лошо е со овие повреди кај најдоа сите во исто време :(
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Јанкуловски е топ играч и ако настапи со Сиена и Ливорно барем по 60 минути че го имаме стариот Марек. А за повредите Jean Pierre Meersseman потбрди дека Кака, Пато и Гатузо ќе настапат сигурно. А исто така потврди дека Роналдо и Пипо ќе бидат на располаганје со Сиена.....шо значи останува на Анчелоти дали ќе ризикува со Рони или ќе му даде шанса на младите или на Дон Пипо
http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=61368
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Јас мислам дека ова се само шпекулации и ништо појше.Мислам дека пато ке паузира 3 недели а Кака мислам дека ке игра до крај.Слушајте ме мене за кака 100% сум сигурен!Секогаш така прават ова таблоидиве!
Значи остана на моето!!!Абе видоа дека Пато се повреди и почнаа да шпекулираат абе ова веснициве си ја ебале мајката одвај чекаат да видат нешто на телевизија!:uvo:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ајде!!!
По се изгледа за натреварот со Арсенал сите играчи на Милан ќе бидат на број.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Кака дал изјава дека нема да игра на натпреварите со Сиена во недела и Ливорно во среда, ќе одмара малку, но ако е подготвен ќе игра против Парма и секако ќе е спремен за мечот со Арсенал. уффф добра вест е ова ако не и најдобра :)
А сега Кака размислувал за Олимпијадата во Пекинг дали ќе има можност да настапува и да го освои златниот медал што му е голема желба или за тоа време да ја санкционира повредата што го мачи.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Добро е ако бидат сите на број за со Арсенал, а Бориело изјавил- јас сум во рацете на Милан

Од идната сезона го сакам во Милан :lut:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Абе претераа со филувањето на повредата на Кака... Тој можеби имаше некои болки, но не дотолку неподносливи и големи како што ги исфаворизираа и испублицираа од медиумите. Ке се врати за брзо па повторно ке биде бр 1 во Милан, а и нападот ке биде топ.
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
106
Поени од реакции
1
super za milan jas navistina se raduvam i so seto srce cekam da gi vidam kaka pato pak vo timot
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Мое прашање со што га прави фризурата со пиво или гел :pos:

@Capo ако не го стави Гуркуф кого ќе стави на местото од Кака !??
Со оглед на историјата на потези на Анчелоти нема да ме зачуди да направи глупост ко последниот пат мислам со фиорентина да го игра Фавали у средина или некоја таква зелена.
Не се знае никад...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom