Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Тоа го направи да го зачува резултатот, го извади Кака мислам а го стави Фавали, секој тим би го направил истото, би извадил напад за среден ред или среден за одбрана :smir:

пс. Некој му пиша на Калач !? он ве чекаше на неговиот лап топ :pos: -слика
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Со оглед на историјата на потези на Анчелоти нема да ме зачуди да направи глупост ко последниот пат мислам со фиорентина да го игра Фавали у средина или некоја таква зелена.
Не се знае никад...


Па мислам дека нема да се избудали ќе ги стави Гуркуф и Јанкуловски па и Емерсон(а не Броки). Исто треба да го пушти и Дида за да се види дали тој или Калач ќе настапаи против Арсенал(иако според моменталната форма би требало Калач). Против Сиена би требало да биде оваа формација(јас мислам вака дијамантот од нашиот Анчелоти) иако ќе игра со еден шпиц повеќе од сигурно.

Dida
Oddo, Nesta, Kaladze ,Jankulovski
Pirlo, Emerson, Ambrozini, Гуркуф
Inzagi, Paloshi
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Чекај не се знае уште за Инзаги, и Сидорф каде е !?

***********Дида************

Бонера*Неста*Каладзе*Јанкуловски

***Емерсон*Пирло*Амброзини***

****Сидорф *Гуркуф****

*********Палоши************
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Чекај не се знае уште за Инзаги, и Сидорф каде е !?

***********Дида************

Бонера*Неста*Каладзе*Јанкуловски

***Емерсон*Пирло*Амброзини***

****Сидорф *Гуркуф****

*********Палоши************


Сидорф се пожалил на повреда и нека одмори барем првото полувреме. За Инзаги незнам мислам дека ќе го земе него или Роналдо(иако не би требало).
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Моја претпоставка е дека ќе почне Роналдо како осамен во напад, зад него Гуркуф и Сидорф би требало или пак само еден од овие двата. Во случај да игра Емерсон, Пирло ќе игра малце понапред надвор од позицијата како претходниот пат. Јанкуловски не вервам дека ќе игра сега таман се врати можи евентуално да влезе.

Ај и јас да не останам покусо, значи прогноза.

---------- Калач ----------
Одо -- Неста -- Каладзе -- Фавали
--------- Емерсон --------
Броки ------------ Амброзини
----- Пирло ---------
-------------- Гуркуф (Сидорф)
-------- Роналдо ----------
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Во понатамошниот дел од сезоната на дресовите од Милан ќе стои слика од трофејот од Светското Клупско Првенство на ФИФА Тука
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
Најискрено, иако сум за Милан, сепак онаа стравотна форма на Арсенал ме става на мисла и ме плаши. Единствено Пато и Кака ми даваат надеж дека сепак нешто ќе направиме против Арсенал. :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Гледај на тоа вака... Ако Милан загуби ке го плукаме Анчелоти, Галијани, Берлускони за поразот, и нивната глупа играчка политика. Ако победи ке се фалиме дека со тим кој горе-долу игра со истите играчи 10 години имаме добри шанси да ја освоиме лигата по 3 или 4 пат!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Во Недела ќе играат Роналдо и Пипо, Роналдо прв состав а Пипо ќе влезе некаде 70`.
Ништо од Палоши и неговото деби во Сериа А, ќе чека следна прилика ако има :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.344
Јас искрено мислам дека Милан ќе го помине Арсенал во ЛШ..Иако ќе биди тешка утакмица,но нивните играчи немаат искуство(освен некој), иако нивната игра е ветувачка, јас мислам дека 80% Милан ќе помини...Ама останува да видиме!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
a be Milan samo da se pazi od 80 do 90 min zasto ovie samo togas znaat da davaat golovi.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Гледај на тоа вака... Ако Милан загуби ке го плукаме Анчелоти, Галијани, Берлускони за поразот, и нивната глупа играчка политика.
И одкога ќе ги пројдеме Арсенал пак ќе најдете некој друг натпревар и ќе плукате по Анчелоти, нема да ви чини тренерот, не чинела управата, ќе барате смена, демек Мурињо бил поарен (а истиот со колкав буџет не стигна ни до финале во ЛШ, а се надевате дека со "скржавиот" Берлускони ќе освои нешто)....цццц не се навива така.
Имам чувство дека KikoMC i Ziak92 повеќе веруваат во Милан од некои росоњери нз форумов:toe: .
Туку....со кого играме после Арсенал.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Де бе... Никој не рече дека не верува во Милан или пак плука по Анчелоти... Тој е најмалку виновен за целата ситуација, пошо Галијани треба да го одврзе кесето. Муабетот ми е, со овие играчи што ги има Милан на располагање одземи ги Кака и Пато и ке видиш до каде ке дојде... И по чија вина? Се разбира не по вина на Анчелоти! А Мурињо тешко дека ке седне на клупата на Милан, повероватно ми е Липи да го замени ако веќе дојде до смена што не верувам.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Де бе... Никој не рече дека не верува во Милан или пак плука по Анчелоти... Тој е најмалку виновен за целата ситуација, пошо Галијани треба да го одврзе кесето. Муабетот ми е, со овие играчи што ги има Милан на располагање одземи ги Кака и Пато и ке видиш до каде ке дојде... И по чија вина? Се разбира не по вина на Анчелоти! А Мурињо тешко дека ке седне на клупата на Милан, повероватно ми е Липи да го замени ако веќе дојде до смена што не верувам.
Тогаш погрешно сум те сфатил:smir: . Само што јас покрај Кака и Пато би ги додал Пирло, Неста и Гатузо:wink: .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom