Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Не бе каква Сиена, нека го чуваат за со Арсенал, дека тој еден натпревар игра 3 неигра.
Сеа Гуркуф ќе има доста шанси да се докаже, дојда и неговите 5 мин.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас мислам дека имаме проблем!!! Баш сега кога треба Милан да осигура 4 место,нема доволно играчи.Треба да му се даде шанса на Палоши,ама не смееме да очекуваме многу од него.А за Роналдо не знам.....како што вика Milanez' болје нека го чуваат за Арсенал,и онака тоа можда ќе му бидат последни утакмици во кариерата.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Како да го заборавивте Џилардињо:smir: .
Инзаги кај и да е ќе почне да игра. Кака нека се одмори малку, за после ќе ни треба и тоа како. Пато крајот на месецов би требало да игра, значи не е многу лошо, имаме 3 релативно лесни натпревари во Сериа А, кои треба да ги добиеме. Најбитните наптревари ќе бидат тие со Арсенал, а дотогаш и Роналдо и Кака ќе играат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Никој не го заборави бе ама суспендиран е за со Сиена, така да Палоши би требало да биде меѓу првите 11.

Првиот меч со арсенал го играме на гости мораме да издржиме, барем Х или да не примиме повеќе од 1 гол, ама после дома следува одмазда, ќе ги имаме тогаш и Пато и Кака и .... сите :)
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
106
Поени од реакции
1
aj ke vidime sto ke bide ama ne se nadevam mnoku a za vo italia imame 3 lesni meca so siena livorno i parma i mozeme 9 poeni i bez kaka pato
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
106
Поени од реакции
1
ubavi vesti inzaghi i ronaldo se vo kombinacia za vo nedela a ko mi kaze nekoj koj e vo programa za vo nedela vo telma ot 15 dali e milan ?
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Јас мислам дека ова се само шпекулации и ништо појше.Мислам дека пато ке паузира 3 недели а Кака мислам дека ке игра до крај.Слушајте ме мене за кака 100% сум сигурен!Секогаш така прават ова таблоидиве!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Можам да се кладам дека нашиот ни сакан тренер нема да му даде шанса на Гуркуф! Нешто му го има фрлено пикот!
А за повредиве не ни планирам да коментирам зашто нетов е полн со срања и со шпекулации, а ве гледам и ви се смеам како се палите ко млади мајмуни. За мене официјално е тоа што го пишува на ацмилан.ком
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Мое прашање со што га прави фризурата со пиво или гел :pos:

@Capo ако не го стави Гуркуф кого ќе стави на местото од Кака !??
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
еееееее уште една подобра вест Јанкуловски по операцијата на левото колено смета дека подготвен да настапува и доколку смета Анчелоти дека може да игра ќе го стави во тимот против Сиена.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Абе не треба да си ризикува со Роналдо нека го чува за со Арсенал, а Пипо може второ полувреме да влезе во игра.

Ќе видиме во Недела со каков состав ќе излезе на терен, ќе го пцуеме или не Анчелоти :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom