Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Роналдињо не е недопирлив

Најдобриот фудбалер на денешницата и најголема ѕвезда во дресот на актуелниот европски клупски шампион Милан, Рикардо Кака, за познатиот бразилски спортски весник "Глобо", изјави дека раководството на Барселона е подготвено да се раздели од најголемата ѕвезда во нивниот тим, Роналдињо.
- Пред две години во Барселона дури не можеа да помислат на понуда за Роналдињо, но работите се изменија и тој веќе не е недопирлив. Според мене при помислата на Меси, Кркиќ и Дос Сантос нема да биде изненадување ако раководството на каталонскиот клуб се реши да го продаде Роналдињо, вели бразилскиот репрезентативец.
Претседателот на Милан, Силвио Берлускони отсекогаш јавно изјавувал дека сонува да потпише договор со Роналдињо.
- Ќе бидам многу среќен доколку ја прифати понудата на Милан. Ќе бидам среќен и доколку не се пресели на Сан Сиро, изјави Кака.

Што сака овај Кака да кажи со овие, дали сака да му се ослободи место за него во Барселона?
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Погрешно размислуваш. После доделувањето на златната топка Кака` ќе го продолжи договорот со Милан. + тоа во изјавата вика дека ќе биде среќен.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
eeeee Milanez` da ti kazam bolje e koga kopiras oti mene sekogas me mrzi da otvaram linkovi!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Епа на некого сум му досаден кога копирам еве вака линкови ...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
Ти кажав не планирам да се расправам. За ова прашање зборат титулите. поздрав
Абе планирал не планирал еве ти почна е сега еве и тебе ке ти кажам При крај на месецов има натпревар за светски клубски шампион во фудбал,таму игра Кака со Милан пошто се освојувачи на лигата на шампионите (натпреварување од кој ве откажавме на времето на многу болен начин)ееее сега ти можда не си навикнат на такви настани пошто нели тазе прволигаши се Јувентус:wink:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Кака бара почитување
По изјавата дека ако продолжат аферите во италијанскиот фудбал, ѕвездите ќе си заминат од клубовите Кака е константно изложен на критики во медиумите.
Лут на хајката, ѕвездата на Милан конечно реши да си ја олесни душата и да одговори на сите обвинувања.
"Целава приказна стана веќе здодевна. По инцидентот на средбата во Бергамо си кажав што мислев. Да бев несреќен во Италија досега ќе си заминев, ако не сакав да играм за Милан веќе ќе бев во друг клуб. Вака ми се гади од сите написи и веќе ми е здодевно само да се бранам. Го почитувам сечие мислење па барам да се почитува и моето", изјави Кака.
:zver:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Кака` до сега има постигнато 14 голови во сите натпреварувања.
Што, како,
тука:

26th August 2007 - Serie A - Genoa-Milan 0-3 - 2 goals including 1 from a penalty
31st August 2007 - European Super Cup - Milan-Sevlla 3-1 - 1 goal
3rd September 2007 - Serie A - Milan-Fiorentina - 1 goal from a penalty
13th September 2007 - Friendly game at Boston - Brazil-Mexico 3-1 - 1 goal
30th September 2007 - Serie A - Milan-Catania - 1 gol from a penalty
3rd October 2007 - Champions League - Celtic-Milan 2-1 - 1 goal from a penalty
7th October 2007 - Serie A - Lazio-Milan 1-5 - 2 goals including 1 from a penalty
16th October 2007 - World Cup Qualifier - Brasile- Ecuador 5-0 - 2 goals
31st October 2007 - Serie A - Sampdoria-Milan 0-5 - 1 goal
6 Novembre 2007 - Champions League - Shakhtar-Milan 0-3 - 1 goal
18 Novembre 2007 - World Cup Qualifier - Perшт-Brasile 1-1 - 1 goal
GOALS FOR MILAN: 7 in Serie A - 2 in Champions League - 1 in European Suoer Cuo - Games Played: 14
GOALS FOR BRAZIL: 3 in official games - 1 in a friendly game - Games Played: 6
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640


pozdrav do site fanovi na inter:aplauz: :je: :je:

a site rossoneri neka go vidat klipov toa e golot na kaka i stvarno vredi da se vidi!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ajде едвај чекам да го видам Карим Бензема во Милан. Берлускони дефинитивно нека го одврзи кесето за вакви таленти не се штедат пари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom