Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Галијани: Ѕамброта нема да пристигне во Јануари


За Бензема стокмени 30-40 мил. евра

Напаѓачот на францускиот првак Олимпик од Лион, Карим Бензема го привлече интересот на водечките клубови во Европа, откако стана голгетер во првенството на Франција со 11 гола на 14 средби. Реал (Мадрид), Милан, Јувентус и Арсенал ќе се борат за потписот на талентот, но според "Газета дело спорт" со најголеми шанси да го добијат се "росонерите" од Милано. Стручњаците на Апенините тврдат дека тренерот Карло Анчелоти е подготвен на се за да го добие Бензема, кој треба да го оформи идниот тандем со вториот млад талент кој веќе е дел од Милан, Алесандре Пато. Се смета дека Милан е готов да плати меѓу 30-40 милиони евра за Французинот, но во тој случај тимот со сигурност ќе се раздели од постојано повредениот Роналдо.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
ни го нема синдикат нешто на темава да Ви кажам право ми недостига!!!
Иначе нека го купат Бензема топ ке биде!И нека купат некои од тие Бразилците што се споменуваа!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
ни го нема синдикат нешто на темава да Ви кажам право ми недостига!!!
Иначе нека го купат Бензема топ ке биде!И нека купат некои од тие Бразилците што се споменуваа!
Би било добро ако се земе некој од овие играчи
Брено (Сао Паоло, одбрана), Стелвио (Брага, среден ред), Илсињо и Фернандињо (Шахтјор Доњецк одбрана), Џо (ЦСКА Москва напад),Бензем од Лион и Џузепе Роси од Виљареал
а Синдикат доаѓа после секој натпревар на темава да направи анализа , да даде некое коментарче и учи човекот нема мн. време слободно :pipi:
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
ne znam kade citav deka benzema i ben arfa nema da idat nikade dodeka lyon ne osvoi nekoj od evro kupovite
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
MILAN SE NAJJAKI,BILE NAJJAKI,I SE RAZBIRA KJE BIDAT NAJJAKI.

FORZA MILAN :eek:lee: :eek:lee:

MN JAKO BI BILO DA GI ZEMAT OD NAPAD BENZEMA I ONOJ OD CSKA NE MI TEKNUE KAKO BESE(TOJ CRNECOT SO DUGA4KA KOSA NE VAGNER LOVE)
OD SREDINA NE IM TREBA POSO SE RAZBIRA IMAAT NAJJAKA SREDINA U CEL UNIVERZUM
OD ODBRANA VINCENT KOMPANY,GARRY BOCALY,VANDEN BORRE.

P.S.pato e ZVERETINAAAA!!!KJE BIDE KAKO KAKA'
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ѕверот Пато е иднинтата на Милан, секако заедно со Кака`.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
pa kako ti izgleda tebe lyon.pamtis milan kolku se meceja so lion, ako e nevozmozno L.S moze uefa
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
абе проблеми .... како што знам ги пројдовме , само ко ситница на патот ни беа ....



и нај интересното
Mancini Tells Ronaldo: Shut Up! :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Море како ме нервира ова педерче Манчини, тој ќе му кажува на Роналдо што да коментира. Нека си ја гледа тој својата работа.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Море како ме нервира ова педерче Манчини, тој ќе му кажува на Роналдо што да коментира. Нека си ја гледа тој својата работа.
Очигледно незнае што му е работа ...:pipi:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ѕверот Пато е иднинтата на Милан, секако заедно со Кака`.
да да да да пато и кака ке бидат тандем каков што до сега во милан немало..они ке го вратат милан во старата форма...незнам зошто ама многу очекувам од пато и мислам дека ке го надмине и кака и пеле и марадона и роналдињо и.......:wink: :wink: :wink:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
не верувам да се деси нешто такво!Јас мислам ке биде некоја копија на Робињо од Реал М,незнам зш ама се така мислам!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
не верувам да се деси нешто такво!Јас мислам ке биде некоја копија на Робињо од Реал М,незнам зш ама се така мислам!
Дека е уште детиште ...
за 3-4 сезони може да очекуваме нешто ... а и сеа зошто да не само да се фклопи во играта на Милан и Италијанскиот фудбал :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom