Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

DeViL-BoY

GlorY GlorY United
Член од
27 септември 2007
Мислења
282
Поени од реакции
0
Borbata za zlatnata topka ke bide izmegu Cristiano Ronaldo i Kaka no ke otide kaj brazilecot bidejki i samiot Ronaldo pred mesec dena dade izjava deka Kaka e naj dobar igrac spored nego.... POzz momci
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
ATALANTA-MILAN: ANCELOTTI'S CALLED UP PLAYERS


MILAN - Here is the list of players called up by Carlo Ancelotti for the match in Bergamo at the end of today's training: Dida, Kalac, Fiori, Bonera, Cafu, Favalli, Kaladze, Maldini, Nesta, Oddo, Serginho, Ambrosini, Brocchi, Gattuso, Gourcuff, Kakа, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, Ronaldo

Ronaldo 100% ќе е прва постава, бидејќи го нема GIlardino.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Pirlo im kazal NE na real bidejki vo svojata kariera sekoj den improvizira nesto novo i saka uste mnogu novi dokazuvanja no samo vo dresot na milan!!!!
a spored angeloti kaka ke ja dobie zlatnata topka a pirlo ke bide vtor!!!!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мечот Аталанта - Милан е прекинат и стадионот е напуштен, така да денеска нема да се доигрува тоа е сигурно ...
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Навивачите протестираа за убиството на еден навивач од страна на полицијата. Дали било несреќен случак или не незнам да кажам. Битно навивачите на Аталанта фрлаа со пакљи и го искршија заштитното стакло, со дирекна намера да се прекини натпреварот.

Исходот моментално е непознат, најверојатно ќе се преигра. А не ме чуди Милан да го добие мечот службено, како шо беше со Интер во ЛШ, веројатно сите се сеќавате на ист начин беше прекинат натпреварот.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Овде има повеќе информации за застреланиот навивач од Лацио.
Може и службено да ја земеме пошто некои се играат.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
хмммм зошто вакви работи се случуваат само во Италија!А би требало да биде прекинат мечот и да не се игра сепак еден навивач на Лацио загинал во Милано по жесток судир на навивачите на Лацио и Јувентус ама тој загинал од полицијата!
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
ne znam sto tocno se slucilo mozda policaecot bil napadnat pa moral da se brani pa upotrebil oruzje policijata sepak si ja vrshi rabotata ponekogas i navivacite se tie koj ja pominuvaat prva CRVENATA LINIJA
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Цитат од официјалната веб страна на Милан.

BERGAMO - The match in Bergamo will not be reprised: the match has been definitively suspended.
Ако разбрав добро ова значи службена победа за Милан. Ако не се одигрува мечот не гледам друга опција.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Еве едно сличе од тоа што се дешавало на трибините....

 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
леее... на тимовиве од Италија не им доаѓа памет...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom