Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
DAj boze toj cela kariera da ja zavarsi na klupata za rezervi a Broki na tribini. Do sega na Emerson samo 2-3 go ima staveno.
Амброзини е добар во последно време ама кога нема место нема ...
би бил добар за на клупа (златна резерва со Пипо) + секоја утакмица мора жолт да добие сака да го замени Гатузо ... а Броки е добар за на трибине да навива и кога ќе има некој повреден да го замени ...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Амброзини е добар во последно време ама кога нема место нема ...
би бил добар за на клупа (златна резерва со Пипо) + секоја утакмица мора жолт да добие сака да го замени Гатузо ... а Броки е добар за на трибине да навива и кога ќе има некој повреден да го замени ...
Dobar e Ambrosini ama ne na sekoja utakmica, koga Ce staniT na desna noga so se veliT.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Аталанта - Милан 1-2 точен резултат е типувано!стрелци Инзаги и Сидорф!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ej ajde site da ideme na mekici vo milano na gatuzo mu se rodil sin..aj neka e zivo i zdravo deteto pa eden den neka zaiga i on vo dresot na milan:)
eeee cestitkii za gatuzo junior pa eve edna dobra pricina da se izigra dobar natprevar vikendov ajde ocekuvame golovi i plus igrame gostinski teren atalanta vajda mrezata na atalanta ke ja ispokineme heheh
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сеуште не е официјално, но не е ни многу далеку од официјално дека Кака ја освои наградата Ballon d’Or за 2007 година за индивидуално достигнување во фудбалот.

Престижната награда на магазинот France Football му се доделува на Светскиот Фудбалер на Годината, определен од панел на фудбалски новинари.

Утринава, малку по полноќ Скај Италија објавила, „Кака е новиот освојувач на Златната Топка, а Милан прави подготовки за играчот да отпатува на доделувањето на наградата во Јапонија.“

Наградата кај Кака ќе премине од Фабио Канаваро, кој лани излезе пред Џиџи Буфон и Тиери Анри. Последен пат играч на Милан ја има освоено Златната Топка не многу одамна – Шевченко во 2004.

Во моментов не е познат бројот на гласови што ги освоил Кака, ниту пак кои фудбалери се на второ и трето место.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
можеше да се очекува дека Кака` ќе биде најголем фаворит ...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Кака ја освои Златната топка
Бразилецот Кака е освојувач на Златната топка за 2007 година, престижната награда што ја доделува Франс Фудбал, објави Скај Италија. Веста протече од Милано, на чии челници им било речено на својот маестро да му ја пренесат радосната вест.
Тутоспорт додава дека информацијата ја дознал од потпретседателот на "росонерите" Адријано Галијани, кој не знаеше да одговори со колку гласови Кака стигнал до наградата.
Ако се потврди оваа вест, Бразилецот титулата најдобар играч на светот ќе ја наследи од Фабијан Канаваро, кој минатата година славеше пред Џиџи Буфон и Тиери Анри.

P.S. Нека му се множат златните топки на Кака но во дресот на Милан.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Real Madrid's Ramos "pleased" by AC Milan interest

Real Madrid defender Sergio Ramos insists he's not interested in a move to AC Milan.
Milan have been linked with the Spain international, but he told Radio Marca: "It would be difficult for me to go to Milan. It is important for me to be happy and satisfied in the place where I play and I am happy in Madrid. "Although I am pleased that Milan are interested in me." Ramos added: "Of course I would like a better contract. Some of my teammates earn more than I, but I understand that because they've been here longer."
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Filip94 напиша:
Ne mora ni da ide toj ce si go zememe Dani Alves
e Даниел Алвес да дојде ќе биде супер ... и така Одо не го бива за центаршутеви и годинете поминуваат...:pipi:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Абе ја не реков дека не чини , супер е трча напред - назад се бори ама центар шутеви 0 ... а во дефанзива е добар минатата сезона најдобро се докажа против Манчестер во ЛШ кога не му дозволи на Роналдо да го пројде ... секоја топка му беше одземена ...:smir:
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Atalanta 0 - 3 Milan mojot tip e ovoj za strelci ne znam i PiPO e tuka Gilardino e vo dobra forma(ma da promashuva nekad) i ronaldo ke e motiviran se nadevam i vervam deka ke bide senzacionalna pobeda....
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Да не трчаме мн мн !!!Не значи дека ако се враќа роналдо тој ке биде во топ форма!Ке му треба на човекот да фати ритам!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom