Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе не се секирајте, Гуркуф има загарантирана иднина во Милан. Технички е одлично спремен, кросојте му се лудници. Не се станва првотимец преку ноќ, ретки се тие фудбалери (Кака). Ќе си дојди и Гуркуф на своето, втора сезона му е чекајте малце.

А на натпреварот, покрај автоголот кој не беше комплетно негова грешка, погреши и на крајот и тоа катастрофално заостанувајќи во офсајд стапицата. А и во напад беше неодлучлив и комплицираше со дриблинзи, не шутираше во 100% шанса. Ама не е важно то сега, важно е кога ќе добие шанса да ја користи, има потенцијал.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Анчелоти би направил паметен потег ако го даде на позајмица 1-2 сезони (во Сериа А)... кога ќе се врати узигран и одма го зема местото на Сидорф ... не верувам дека Сидорф после 33г. ќе игра како што игра сеа ...

п.с. мора да се навикне на Италијанскиот фудбал како он така и Пато ... ако забележувате Пато го има скоро на секој натпревар на Милан на трибините
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Анчелоти би направил паметен потег ако го даде на позајмица 1-2 сезони (во Сериа А)... кога ќе се врати узигран и одма го зема местото на Сидорф ... не верувам дека Сидорф после 33г. ќе игра како што игра сеа ...

п.с. мора да се навикне на Италијанскиот фудбал како он така и Пато ... ако забележувате Пато го има скоро на секој натпревар на Милан на трибините
Не треба да го дава на позајмица, туку овај треба да го искористи секој момент и да даде се од себе. Само да има малку како што реков трпение.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
lellele ova e konferenciska be na najdobrite rossoneri: sindikat, milanez` i roswell
brej vi nema ramni momci:):back:
aj aj ke bide dobro so milan samo on maler da skrsi i da pobei na san siro pozdravce
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
lellele ova e konferenciska be na najdobrite rossoneri: sindikat, milanez` i roswell
brej vi nema ramni momci:):back:
aj aj ke bide dobro so milan samo on maler da skrsi i da pobei na san siro pozdravce
Тебе не те забораваме. Ти си број еден Росонерка.:wink:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
eeee ke se luti dada mi dve rossonerki se broj 1: rossonerka i maca_kaka nemoj da mi ja zaboravite bez nea ne idam na san siro:)
llele kolku bi bilo ubavo da ideme nie na san siroo site wowww ke bideme poglasni od site rossoneri:tapp:
jas kupuvam sezonski bilet za 2008 hahaha
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Муабети на мсн. Овде дискусија. Не знам колку пати треба да ви кажам.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
eeee ke se luti dada mi dve rossonerki se broj 1: rossonerka i maca_kaka nemoj da mi ja zaboravite bez nea ne idam na san siro:)
llele kolku bi bilo ubavo da ideme nie na san siroo site wowww ke bideme poglasni od site rossoneri:tapp:
jas kupuvam sezonski bilet za 2008 hahaha
Ами maca_kaka не е тука. Да беше!?! Лелелеле какви зборови ќе извадевме.

Инаку во ЛШ на Милан му треба уште најмалку еден бод за пласман понатаму.

Standings: Milan 9 points, Shakhtar and Celtic 6 points, Benfica 3

Да се надеваме дека нема да се задоволни само со толку.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
More Inzaghi vo CL zverka e pri vtoriot dopir so topkata i gol. I Kaka mnogu ubav gol dade so golemo efe i tretiot sakav da go dade Kaka ama toj odese na sigurno.

P.S. I na Anceloti uste ne mu ide umot da gostavi Gourcuff, tuku go stava onaj nepodnosliv Broki koj samo go meri igralisteto.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
P.S. I na Anceloti uste ne mu ide umot da gostavi Gourcuff, tuku go stava onaj nepodnosliv Broki koj samo go meri igralisteto.

Ти бе ортак гледаш како коњите, само напред. Сврти се малку лево, малку десно, па стави го прстот на глава и размисли.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

eve go najubaviot i najdobriot rossoner sto edvaj cekam da go vidam koga so sindikat, milanez, roswell i normalno rossonerka ke ideme na san siro da gi bodrime najdobrite fudbaleri...oleoleeeeee...oleoleeee forza milan...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
добар виц ова за на Сан Сиро а кога поаѓаме :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.384
Прво фала ви многу што ме изоставивте за екскурзијата во Милано педери невидени сте нема врска ке си идам сам....sd
Второ за Горкуф ми беше зборот и за тоа што ве опнал некој песимизам невиден во врска со него прво доаѓа во Милан со невиден товар на негови години и надимак ''Нов Зидан''-доволно да створи голем притисок кој на млади години тешко се носи,Воглавно влегува во игра просек од 70 минута и од него се очекува да донесе бодови??/ее како бе он за 20 минути да среди тоа што не можеле 11 души за 70??Што треба ли да е џокер на тимот,Последен џокер беше Томасон и после него тој поим во Милан не постои, Детето си е добро само му треба минутажа да може да се наметне и да влезе во ритам и ке нема гајле гарант, заедно со Пато осеќам дека ке прават партал во иднина
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom