Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Поради Кака ќе „лета“ главата на Анчелоти
Претседателот на Милан и поранешен премиер на Италија, Силвио Берлускони соопшти дека никогаш нема да го продаде Кака.
Тој му даде поддршка на бразилскиот плејмејкер во судирот со тренерот Карло Анчелоти, јасно давајќи до знаење кој ќе настрада во случај да продолжи нивната расправија.
По серијата од четири кола без победа и нерешениот исход на „Сан Сиро“ против аутсајдерот Катанија (1-1), дојде до жестока караница меѓу тренерот Карло Анчелоти и најдобриот фудбалер на Милан, Бразилецот Кака, која се случила во тунелот од поттрибинскиот простор. Причина за кавгата била недисциплината на Кака, односно неговото несогласување со тактичките замисли на тренерот Анчелоти. Стратегот на Милан побарал од Бразилецот да игра по десната страна во нападот во второто полувреме од средбата против Катанија, но играчот не сакал да ги послуша неговите совети.
- Никогаш нема да го продадам Кака. Јас сакам во Милано да го доведам Роналдињо и тие двајца заедно со Роналдо да бидат дел од новиот тим, што ќе доминира во Италија и во Европа. Му препорачувам на Анчелоти да ја смири топката со Кака и екипата да продолжи да работи во хармонија - изјави Берлускони.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Во право си. :)

Нема лечење... и јас со Барселонгитис сум инфициран. Знам како е.

Само, без колење. Ајлавјуол.
Не бе здрави расправи се овие, само мора жустрина да има, тензија малце напнато да е. Логика строго е забрането, објективност не смеј во никој случај. Шо покреативна навреда се бара и тврдоглавост.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Гостувањата кај селтик секогаш се тешки.
Пример лани едвај извадовме 0-0 ама сезонава изгубивме и тоа повеќе од заслужено. Мерк досуди пенал ко да му беше роденден на Амбросини. Дида се скапа киксирајќи.


 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Natprevarot bese propast , mora nesto da se prevzeme!
Neide vaka!!!
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
како во домашното првенство така и во лигата на шампионите.
мора да се преземе нешто околу милан а според мене анџелоти е кривецот.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Шо се дешава бе... 2 дена ме нема 10 страни напишани :)... Ајде не се нервирајте. Може ако летне Анчелоти на негово место ке дојде Мурињо? Којзнае... Но Берлускони гарант нема да се коцка со иднината на Милан како што направи Абрамович...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Шо се дешава бе... 2 дена ме нема 10 страни напишани :)... Ајде не се нервирајте. Може ако летне Анчелоти на негово место ке дојде Мурињо? Којзнае... Но Берлускони гарант нема да се коцка со иднината на Милан како што направи Абрамович...
jas mislam deka ne moze da dojde murinho vo milan zs ednostavno milan nema takvi igraci kakvi sto saka murinho.Site znaeme deka murinho igra so krila a vo milan nema krila,taka da ako sakaat da go donesat murinho ke treba da pravat remont na cel tim.A toa mi odi vo prilog na mene:) ke pravime parce togas:)Po 4 gola ke davame na utakmica:)
 
N

n/a

Гостин
Treba da razberete edno staro i dobro pravilo koe sto glasi:
Rabotite pred da se popravat ke se vlosat uste tolku!
Sega...ste grabnale da go branite tuka Ancheloti ko plata da vi dava,tatko da vi bese nemase tolku na prazno da djavkate...

Ama faktite se fakti...:toe: i od niv nema beganje.
On e `trenjerot` sto e najzasluzen za momentalnata situacija,i ako bese maz do sega trebase dva pati sezonava i minimum uste pet pati prethodno da si podnese ostavka.
Ne moze da se vadis stalno na srekja i ja vala nisam kriv...povlekov sve u odbrana...ama primivme gol.
On i ovoj pat (Ancheloti) idese na nereseno.I ako lani Gospod go sakase i bese od negova...(ama ne i od stranata na iskrenite navijaci na Milan) i mu pustase gol u 85 do 90 min...sega e tocno obratnata situacija.
Krajno vreme e da si zamine zaedno so site penzioneri so koj sto od crveno-crn go napravi mojot sakan tim samo crn!
I zatoa...posle mecot u nedela u Rim on ke si zamine!
I ke pocne nova pobedonosna era za Milan,najverovatno so Capello na celo.
p.s Klucot kon idnata pobeda e realna samokriticnost koja sto vodi kon resenie vo kriza.
Dajte malku samokritika...so ovaa taktika...so ovie lesperi od igraci....scudeto? liga na shampioni?
Nema sansi be...daj ne si pravete bajram na pametot.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Изјавата на Берлускони:

Не постои никаква можност Кака во иднина да го облече дресот на Реал Мадрид. Раководството на шпанскиот клуб направи голема грешка кога тргна да преговара со Кака зад нашиот грб и постојано потенцираа дека тој сака да се пресели на Сантијаго Бернабе бидејќи на тој начин само го навлече нашиот гнев. Кака е симбол на Милан и така ќе остане во иднина. А, бидете сигурни дека Роналдињо еден ден ќе биде играч на Милан, прашање е само дали тоа ќе се случи идното лето или подоцна...
 
N

n/a

Гостин
Изјавата на Берлускони: А, бидете сигурни дека Роналдињо еден ден ќе биде играч на Милан, прашање е само дали тоа ќе се случи идното лето или подоцна...
Koga be podocna?:pos2:
Na 34 i nego planira da go zeme....
paaaa...losa e rabotava...
Ona...dedo Berlusconi izgleda pravi matematika vaka:
Jas imam 71 god...i sum mlad :vozbud:
Koj e do 35...e teenager....LOL Berlusconi...Berlusconi...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Koga be podocna?:pos2:
Na 34 i nego planira da go zeme....
paaaa...losa e rabotava...
Ona...dedo Berlusconi izgleda pravi matematika vaka:
Jas imam 71 god...i sum mlad :vozbud:
Koj e do 35...e teenager....LOL Berlusconi...Berlusconi...

Не бе ти па,млад е уште на 34.Боље нека го земе ко Малдини на 38,па нека се пензионира во Милан,ќе му напраат и проштална забава и тоа.....
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
dida ke jadi ban, a poubo za vas oti ke mozi da si kupite poaren golman vo januari ili vgodina
'the touch of death' i ovaj na zemja. 100000 kameri snimat, toj so mislese deka tuku taka ke pomini bez da go fatat na kamera?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Берлускони одбил да го купи Буфон
Италијанските медиуми објавија дека Милан летово бил многу близу до ангажман на Џиџи Буфон.
"Росонерите" веќе подолго време се интересираа за најдобриот светски чувар на мрежата, но дури ова лето решиле да стартуваат и официјални преговори со челниците на Јуве.
"Газета дело Спорт" открива дека двата клуба се наоѓале многу близу до договор Буфон за сума од 25 милиони евра да се пресели на Сан Сиро, но овој трансфер во последен момент бил стопиран од страна на "газдата" на Милан, Силвио Берлускони.
Првиот човек на "росонерите" решил место да ги потроши тие пари само на Буфон, да инвестира во двајца нови фудбалери. Така, за 25 милиони евра Берлускони ги доведе на Сан Сиро младиот напаѓач Пато, како и бразилскиот ветеран Емерсон, додека Буфон остана во Јувентус и е убедливо најдобар фудбалер на "Старата дама" на стартот од новата сезона. По ваквата одлука на "големиот шеф", Адриано Галијани решил да му понуди нов договор на Дида, кој потпиша со Милан до 2010 година, но повторно прикажува игри далеку под очекувањата.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
48
Поени од реакции
0
sea da se nadovrzam uste poveke me nervira sto Milan sakaat da potpisat so Del Piero i veruvale ili ne sakaat od penzija do go dovedat Peruzi na glomaskata pozicija:vozbud:... pa ne se normalni tie be.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom