Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Дефенитивни треба анчелоти да се менува или он да менува нешто во тактиката
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
no comment: :(
барем Дида ме насмеа на крај :pos:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Натпреваро требаше 0-0 да заврши. Ни Милан ни Селтик не создадоја ни една добра шанса. Можи Милан да имаше неколку полушанси од кои можеше да се напрај нешто, Селтик освен подавања до Дида од 35 метри немаја ништо посериозно.

Првио гол Селтик го постигна од корнер, по игра со рака на МекМанус топката во мрежата си ја пикна Гуркуф. После 5 минути само Мерк досуди смешен пенал за Милан, можеби поради грешката претходно. Немаше никаков фал над Амброзини, имаше мал контакт и влечење но топката беше далеку од него и не требаше да биди пенал. После тоа врнежите се засилија и имаше еден куп грешки, Милан напаѓаше во последните 10 минути, Гуркуф не искористе 100% шанса, се збуна и не ни шутираше од 10 метри од лево одлична позиција. По првото преминување на центарот Селтик изнудија корнер, топката некако се одби до играч на 20 метри кој шутираше слабо, Дида одбрани но ја остави топката на играчите на Селтик место да ја исфрли, а Гуркуф дремеше како мисир 3 метра зад сите од одбраната и играчот шо постигна гол не беше во офсајд. По голот влезе навивач во теренот и го погали Дида по вратот, овај падна и се виткаше 5 минути за срамот да биди уште поголем. Да се надеваме сепак дека навивачот немаше некој оштар предмет кој не се забележа на снимката и не го сече Дида, мада јас мислам дека глумеше.

То е. Срање, кур, пичка, сфе дебам и среќа и сфе. Здравјето си го ебаф.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
ајде не тагувајте ништо чудно бе во таква форма сме ама се ќе заврши на крај како што треба...
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
леле во каква криза сте :nesvest:
Арно ви вика Русинов земете си го Мурињо :smir:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
леле во каква криза сте :nesvest:
Арно ви вика Русинов земете си го Мурињо :smir:
LOL а мене кај ми отиде постот? :nesum:

Само ќе кажам, во срање форма се Милан. Пеналите да не се, голови нема да даваат. Треба напаѓач да земат (асален нормално :))

И Мурињо да го земат :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
леле во каква криза сте :nesvest:
Арно ви вика Русинов земете си го Мурињо :smir:

Да бе чоек стварнооо. Леле еј фала за совето, многу ни се најде во живото. Абе кај ти текна алал да ти е. Треба да се земи бе, тој е, немаше други. Цар си брат. Тоооооооо!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Abe ludje sto vi e so toj Murinjo??? Zarem toj postavuva napadjacka igra??? Izgelda site zaboravivte na igrata na Celzi vo erata na Murinjo - nemase tuka nisto poofanzivna igra od onaa koja ja igra Milan.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
ќе дојдат работите на своето место ќе се врати Роналдо а и Анчелоти ќе се врати на 4-4-2 па ќе видиме дали сме слаби...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
abe posle utakmica sme site popametni pa kje si kazam i ja:

- titulata lani bese najloso nesto sto mozese da mu se sluci na milan. site mislea deka se e rozevo vo timote i deka so tie igraci kje se tera uste 30 godini i nazad.

arno ama ne mozelo.

treba eden remont milan da dozivee i okolu kaka da se izgradi eden nov tim. treba da se najde balans megju starite igraci koi imaat korenja vo klubot- gattuso na primer- i nekoi novi gladni za tituli.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
titulata lani bese najloso nesto sto mozese da mu se sluci na milan.
И ај после муабет ќе прајме за фудбал. По која ебена логика е можно титула да е најлошо нешто шо можи да се случи. Добро како можи.
 
А

Адриано

Гостин
И лазар му рече на Берлускони купи си напаѓач а јас и Нада го советувавме да му бапне клоца на Анчелоти и да си купи порториканец како Мурињо :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Тие што не се фанови на Милан и што даоѓаат да провоцираат овде има многу такви нека си го чуваат мислњето за себе , а за Милан има кој да мисли ...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.506
Поени од реакции
47.679
И лазар му рече на Берлускони купи си напаѓач а јас и Нада го советувавме да му бапне клоца на Анчелоти и да си купи порториканец како Мурињо :)[/quot

Ти ма секираш бе синко ако му поверува Берлускони на Лазар кажи како ке молиш онде кај Админите за мењање на јузер тоа си размислил лиsdsd
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom