Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Не е добро требаше да ги побидимо Парма и да се искачевмо погоре а не вака да чекаме они да ремизираат

Toa e mnogu jasno. Nego jas mislev deka ova kolo so toa sto prvi kiksnavme, srekata e na nasa strana.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Drugoto ke bide podobro, nie ke pobedime drugite ke kiksnat i prvi, tamu kaj so ni e mestoto (mora da sme optimisti)
F O R Z A M I L A N
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ова година италијанското првенство е навистина компетитивно и нема толку лесно ни еден тим да се одлепи како лани. Иако сум незадоволен од резултатите, ме радува играта на Милан.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Neznam kako ama mislam nas ni treba uste eden napagjac "klasa" , neznam dali sigurno ke go zemat Drogba ama bi bilo dobro da go zemime ako nemoze vo CL ke igra vo italijansko, ama ne mi se vervit , ne mu se trosi pari na nasion........
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
во второ полувреме играчите се однесуваа ко некои примадони,
мислеа дека така лесно ќе поминат.Секоја година е така, кикснуваат
со слаби екипи па после некој друг им е крив.Ама нема врска, Милан е
голем тим и секогаш игра најдобро кога е најпотребно.Добро играат
под притисок, нешто што многу од големите екипи не го можат.


!!!!FOSSA DEI LEONI!!!!
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Abe ke ide drogba kaj nas ili ne , daj kazite dal imate nekade procitano ili neso slicno.??????
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Доста бе со Дрогба!
Како прво Челзи нема да го продај, пошто е нивниот најдобар напаѓач, а немат голема потреба за пари.
Како второ и да го продат, Милан не би го купиле во Јануари од 2 причини пошто ќе нема дозвола да игра во ЛШ и ќе му одзема драгоцено време во првиот тим на Пато, во кој Милан вложе многу и многу очекува.
Како трето, јас колку шо знам Дрогба нема европски пасош и во тој случај не можи на никаков начин да дојде во Милан.

За вгодина бериќат, за сега одморете малце.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Доста бе со Дрогба!
Како прво Челзи нема да го продај, пошто е нивниот најдобар напаѓач, а немат голема потреба за пари.
Како второ и да го продат, Милан не би го купиле во Јануари од 2 причини пошто ќе нема дозвола да игра во ЛШ и ќе му одзема драгоцено време во првиот тим на Пато, во кој Милан вложе многу и многу очекува.
Како трето, јас колку шо знам Дрогба нема европски пасош и во тој случај не можи на никаков начин да дојде во Милан.

За вгодина бериќат, за сега одморете малце.
I ti si vo pravo , ama setise lani so Roni kako bese " dojde vo januari vistina igrase samo vo Seria A ama od koga dojde Milan nemase poraz ni treba takov igrac makar samo za vo Seria A ama dobro ke ni dojde i za tamu.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Ако дојде Мурињо на местото на Анчелоти тогаш Дрогба 100% е наш ама сеа за сеа Анчелоти не не напушта:salut:
Слушам Милан , Интер и Јувентус се заинтересирани за Ever Banega - Boca , Милан веќе понудиле понуда од 7м. ама била одбиена ако знае некој појќе нека пише ... ?
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Murinjo moze da dojde ama ako saka da e pomosnik trener zs anceloti si e super vistina sekoj pocetok na sezona mu e tezok ama na kraj se brojat ofcite , "neka dojdat vo paket - murinjo - drogba-terry-lampard- i super (son)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
ова го пишав еднаш ама сеа ај подетално:

Напаѓачот на Милан, Филипо Инѕаги смета дека неговиот дрес со бројот 9 не треба да биде повлечен кога ќе ја заврши кариерата.
Овој поранешен играч на Јувентус е еден од најефикасните голгетери на сите времиња и само германската легенда, Герд Милер има постигнато повеќе голови на европска сцена од него.
Суперпипо поентираше и во вторникот на натпреварот од Лигата на Шампионите против Бенфика, кој шампионот на Европа го доби со 2-1. Неговите многубројни херојски моменти откако премина во Милан во 2001, ги натераа навивачите на Росонерите да бараат повлекување на „деветката“ откако Инѕаги ќе се пензионира.
„Деветката не смее да биде повлечена кога ќе ја завршам кариерата“, скромно изјавува Инѕаги. „Таква чест не му беше укажана ниту на големиот Марко Ван Бастен, кој го носеше истиот број, па не би требало да ми биде укажана ни мене.“
Во моментов селектор на Холандија, Марко Ван Бастен играше за Милан во периодот 1987-1993 и постигна неверојатни 128 гола во 147 настапи за Росонерите.
Иако оспоруван од многумина, со двата гола против Ливерпул во ланското финале на Лигата на Шампионите, Пипо им ги затна устите и на најголемите злобници. Кога овој 34-годишен играч ќе се повлече, ќе биде запаметен како еден од најголемите голгетери во италијанската фудбалска историја.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Mislam ako ja povlekuvaat devetkata ,treba i sedumkata vo cest na seva iako kukavicki zamina vo chelsea sepak bese legenda i doprinese za milan mozebi povejke od pipo.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
7-та нема да га повлечат тој замина од Милан и не га заврши кариерата во Милан а сега 7-та га носи младиот ПАТО
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
7-та нема да га повлечат тој замина од Милан и не га заврши кариерата во Милан а сега 7-та га носи младиот ПАТО

Znam ama i 9-te ne bi trebalo poso pipo samo 4 sezoni e kaj nas. Neznam dali ja povlekoa 3-ta od maldini???????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom