Фан Клуб: Манчестер Сити

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Шо бе,има навивач и на Сити ? :pos:

Има бе, иде нова генерација на навивачи, како ја кој сум почнал да глеам фудбал Милан бил меѓу најаките, и имал најаки играчи, така и ти за Арсенал, кога ја имаше онаа златна генерација, така и сега ќе се појават нови момчиња, што навијаа за Сити, ПСЖ и тн.....

И незнам што толку е смешно фор гад сејк, и како не ве мрзи на свако да га пишувате истово демек заебани нешто или ??

И да пишеше некој фан на Јунајтед или Челзи евентуално ќе разберев, тебе никако не те разбирам, али ај ...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
И да пишеше некој фан на Јунајтед или Челзи евентуално ќе разберев, тебе никако не те разбирам, али ај ...
Баш и тој има право да напише и да се насмее... Неговиот клуб има една е*ана титула во последните 9-10 години, а тој и понатаму си продолжува да си навива за клубот...
Овие тука што пишуваат се фанови на други клубови, а и тие што навиваат само за Сити ќе ги снема кога овој тим ќе се врати на старите патеки, максимално борба за ЛЕ... Огромна разлика има...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ја го поштуем тоа што он си навива за тимот, и ја ќе си навивам за Милан иако нема да освои ништо барем у наредни три сезони :pos:

Али со ова глумењево лудило и со ваков арогантен став незнам дали имаат право да се поставуваат навивачите на Арсенал, па и другиве више....
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Баш и тој има право да напише и да се насмее... Неговиот клуб има една е*ана титула во последните 9-10 години, а тој и понатаму си продолжува да си навива за клубот...
Овие тука што пишуваат се фанови на други клубови, а и тие што навиваат само за Сити ќе ги снема кога овој тим ќе се врати на старите патеки, максимално борба за ЛЕ... Огромна разлика има...
Ти за кого навиваш за Партизан или за Јунајтед?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
А што има веза? Демек за секој човек различно е?
јас тебе воопшто не ти се обратив, а ти ми вракаш не ми се објаснува сега, тоа значи дека Гробар Мкд и manutdchampions е изгледа истата особа.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
И јас така мислам,треба да ги банираат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
јас тебе воопшто не ти се обратив, а ти ми вракаш не ми се објаснува сега, тоа значи дека Гробар Мкд и manutdchampions е изгледа истата особа.
Aман јас само кажав оти има голема разлика... Партизан/Манчестер... И дека е офтопик...... Ај нвм... Уживај..
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ти за кого навиваш за Партизан или за Јунајтед?
Вака на кратко може... Навивач на Партизан, а фан на Манчестер Јунајтед... Ако ме разбираш што ти кажувам океј, ако си глуп, неможам да објаснувам по милионити пат... (y)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
И симпатизер на Јувентус, и приврзаник на Барселона, и љубител на Висла Краков, и ги симпатише и Олимпик Лион :pos:
 
H

HoT IcE

Гостин
Марли, дали ти сеуште не си доволно просветлен околу фановите на Арсенал на форумов?
Ако не си, јас ќе ти дадам кратко објаснување, они се мали, слатки суштества кои се кријат позади монитор и хејта по се живо и диво само за да ја сврти ситуацијата во негова корист, односно тој да тера сеир на некого, бидејќи Арсенал стана неисцрпен извор за сеир на форумов после све што пројде и во што се претвори. Секако, неговите фанови се најверни и најлојални бидејќи се фанови на Арсенал цели 8 години откако немаат освоено титула, сите други се раја за нив, понизок ранг.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
утре без Агуеро, Бери и Ричардс

има најави дека Манчини ќе излезе со малку подефанзивна варијанта со Коларов или Де Јонг наместо Силва




или

---------------------------- Харт -----------------

Забалета --- Компани --- Лескот --- Клиши --

----------------- Родвел ---- Де Јонг/Коларов --

--------------------------- Јаја -----------------------

---------------- Насри ----------- Тевез ---------

--------------------------Балотели ----------------
 

Kajgana Shop

На врв Bottom