Фан Клуб: Манчестер Сити

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.816
Поени од реакции
4.550
Освоени трофеи

Football League Division 1: Champions:
1936-37, 1967-68, 2001-02. (Runners-Up: 1903-04, 1920-21, 1976-77, 1999-2000)

Division 2: Champions:
1898-99, 1902-03, 1909-10, 1927-28, 1946-47, 1965-66. (Runners-Up: 1895-96, 1950-51, 1987-88)

FA Cup: Winners:
1904, 1934, 1956, 1969 (Runners-Up: 1926, 1933, 1955, 1981)

Football League Cup: Winners:
1970, 1976 (Runners-Up: 1974)

European Cup Winners" Cup: Winners:
1969-70

ДресовиСостав 2007/08


 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.407
Поени од реакции
542
Конечно, требаше и порано да има тема за Сити!
Одличен тим оваа сезона, што друго да кажам? Ги тепаа Манчестер, извлекоа 0:0 против Ливерпул, против Челзи лош ден имаа :)
Ќе биде интересно да се види кое место ќе го освојат сезонава.
 
К

*Каталонец*

Гостин
добри се добри сити
посебно најдобар им е Елано-најдобар трансфер од сити
 
G

Gray Foxx

Гостин
Конечно, требаше и порано да има тема за Сити!
Одличен тим оваа сезона, што друго да кажам? Ги тепаа Манчестер, извлекоа 0:0 против Ливерпул, против Челзи лош ден имаа :)
Ќе биде интересно да се види кое место ќе го освојат сезонава.
Voa vistinski navivac na ManUtd ne bi go kazal,kolku i da se dobri samoto toa so si za crvenite gjavoli ke gi mrazis avtomatski!!! Izgleda ne znaes kolkavo e rivalstvoto vo Manchester!!!
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.573
Добри се добри :tapp: само Шмајхел им вреди од доброто.:vozbud::toe:
 
T

tino097

Гостин
Ериксон е основата, класа менаџер

ако остани со овој фонд на играчи и освојат некој куп сезонава, веќе од следната можат сериозно да конкурираат за титули
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.237
Поени од реакции
6.471
igraat dobro ovaa sezona,pokazuvaat dobri rezultati.ne tepaa nas godinava,gradski rivali ni se sto pokazuva deka ne gi sakam mnogu.ama igraat dobar fudbal godinava.Elano,Bianchi,Corluka,Richards,Petrov se voigrani maximalno i pokazuvaat rezultati.vcera gi nadigraa Newcastle so sto zasluzeno se na 4 mesto zasega.a ako prodolzat vaka i nema da bide iznenaduvanje da isvadat mesto za kvalifikaciite za LS.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.407
Поени од реакции
542
Voa vistinski navivac na ManUtd ne bi go kazal,kolku i da se dobri samoto toa so si za crvenite gjavoli ke gi mrazis avtomatski!!! Izgleda ne znaes kolkavo e rivalstvoto vo Manchester!!!
Леле, што ти е на тебе бе? Кажав дека требаше порано да има тема за Манчестер Сити, затоа што добри се сезонава! А ти гледа колкав си фан на црвените ѓаволи, без гајле!
Иначе Мика Ричардс според мене е најдобар во Сити, млад е, веќе има играно за репрезентацијата на Англија.
 
V

Viktoranius

Гостин
Вчера го победија на Нјукасл во гости, стрелци Елано и Фернандез.
Манчестер сити има многу добар состав, а има шпекулации дека од овој месец ке биле донесени и Крауч и Мајкл Овен. Ако се исполнат овие два трансфери манчестер сити ке може да конкурира за титули.
Добар тандем ке биде.... Крауч.....Петров.....Овен.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.484
Поени од реакции
515
Ej zosto mu e toj Krauc Rasturikucja e toj :) dobro bi mu doslo Majkl Oven Brz igrac vo tandem so Mapenza I Bianki bi bil Zverka Po moe mislenje a A sepak cestitki za Petrov sto izigra Fenomenalno spored mene protiv Njukasel :) pozzzzzz
 
V

Viktoranius

Гостин
Ej zosto mu e toj Krauc Rasturikucja e toj :) dobro bi mu doslo Majkl Oven Brz igrac vo tandem so Mapenza I Bianki bi bil Zverka Po moe mislenje a A sepak cestitki za Petrov sto izigra Fenomenalno spored mene protiv Njukasel :) pozzzzzz
Брат, Крауч е многу добар фудбалер, само што Бенитез не му дава многу шанси да се докажува. А мислам ако оди во Манчестер сити ке блесне, и ке права просек 15-20 гола по сезона. Најдобар играч со глава според мене во Англија, таа висина мора да се искористе а не да грее клупата во Ливерпул.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.484
Поени од реакции
515
Teski neka go zema tie pa ce mu najdi Erikson mesto :)))
 
На врв Bottom