Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Glazernomics - гарант тријат раце со фактот дека ќе заработат x3 од инвестицијата + фановите ќе седат на раат и нема да ги замараат во догледен период.


Glazernomics at its best :D Го купуваат за 15м еур, им рипа вредноста на акциите за 250м долари.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
@UnitedWeStand

Се сеќавам на весникот Вест во тие ќошињата од рубрика Спорт со наслов Манчестер Јунајтед го купи Роналдо. По насловот се израдував дека бразилецот потпишал за Јунајтед, кога прочитав Кристијано Роналдо имав некое разочарување. На првиот меч кога влезе од клупа, кога почна да прави атрактивни дриблинзи им викам на моите овој е подобар од бразилецот. И меч за меч, со таа шишката шатирана правеше циркузи по терен. Се сеќавам следното лето ја шатирав и јас косата, дресот со Водафон спонзор со црните линии и по цел ден со топката и фудбал на игралиште.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Top 1 dres e ovoj. Izmesani cuvstva imam za narkomanov ama realnosta e deka ako potpisese za City ke imashe mn uka buka. Plus moze ke naucat neso primadonive od nego za posvetenost i pobednicki mentalitet. Se na se mislam deka e pozitiven transfer i zal mi e samo sto ne dojde posle real kaj nas odma
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
@UnitedWeStand

Се сеќавам на весникот Вест во тие ќошињата од рубрика Спорт со наслов Манчестер Јунајтед го купи Роналдо. По насловот се израдував дека бразилецот потпишал за Јунајтед, кога прочитав Кристијано Роналдо имав некое разочарување. На првиот меч кога влезе од клупа, кога почна да прави атрактивни дриблинзи им викам на моите овој е подобар од бразилецот. И меч за меч, со таа шишката шатирана правеше циркузи по терен. Се сеќавам следното лето ја шатирав и јас косата, дресот со Водафон спонзор со црните линии и по цел ден со топката и фудбал на игралиште.
Ti ja pamtis sishkata ja zabite so mu bea kako kitka matka :pos:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Поголема радост ми е од освоена титула, има да ги измоча хејтерите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom