Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Јас па си викам, да рипнеме па после да викаме оп, што викате?
Ако Санчо е готова работа, фали уште појачување на средината и одбраната! Се чини оти толку се парите за шопинг, штом патравиот се враќа!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас па си викам, да рипнеме па после да викаме оп, што викате?
Ако Санчо е готова работа, фали уште појачување на средината и одбраната! Се чини оти толку се парите за шопинг, штом патравиот се враќа!
Одредени новинари се убедени дека МЈ напнува за структурираното плаќање кај Санчо бидејќи ова нема да биде единствен трансфер летово, Хрст (мислам тој беше) имаше пишано дека наредната цел е стопер.

Е сега ако Џонс и Рохо ги пуштат по вода (трагедија е зошто и уште седат во клубов), остануваме на Мегваер, Линделоф, Баји и Туанзебе кои повеќе се повредени од што играат и Смолинг. Освен Менги ако не го сметаш :) Дефанзивците се подлежни на картони, мораш да ги ротираш, така што мене па ич не ми е страшно што го враќаат Смолинг, можеби и мислат дека вест Хем, Евертон, Брајтон кој и да е ќе даде повеќе за него.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Јас па си викам, да рипнеме па после да викаме оп, што викате?
Ако Санчо е готова работа, фали уште појачување на средината и одбраната! Се чини оти толку се парите за шопинг, штом патравиот се враќа!
Како тоа најбогат клуб, а стигнавме до ограничен лимит за трошење?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Како тоа најбогат клуб, а стигнавме до ограничен лимит за трошење?
Ко демек не ни е познато дека парите не доаѓаат џебот на цинцарски настроените Глејзери, туку од заработка на клубот на различни планови (кои поради пандемијата драстично се погодени).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Според јајцето Каслс, изгледа сме се договориле со Дортмунд на 80 на рати +30 бонуси.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.567
Поени од реакции
62.571
Главата повеќе му е како бебешки газ.

Уште ако тие 80 искочат на рати, може да се каже дека кловнот лево конечно научил нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom