Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не би го купила ама каде каде подобро е од тапетот за автобуси првично што се појави.

Затоа тренинг опремата си кине, комбинација на бои оган
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.294
Поени од реакции
15.511
Аха, јас го разбрав Романо дека ќе сме ја превземале цела плата у смисла и истата плата.

Чудно е што Санчез се согласил на 70% намалување на плата а имал договор уште 3 години наместо голф да игра. Не знам за друг ваков случај искрено, особено за играч на крај на кариерата.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Најгрдите дресови у последниве 10-15 години. На рамниште со чаршафите од пред 10-тина сезони.
Според мене овај е најдобриот дрес од кога свртивме на Адидас. Најк од година во година подобар го правеше. Адидас обратно. Ова сега реално е скок. И фонтот ме бендисува.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Аха, јас го разбрав Романо дека ќе сме ја превземале цела плата у смисла и истата плата.

Чудно е што Санчез се согласил на 70% намалување на плата а имал договор уште 3 години наместо голф да игра. Не знам за друг ваков случај искрено, особено за играч на крај на кариерата.
Негде прочитав дека всушност една година од таа енормна плата ќе му ја покрие Интер, е сега како точно се договорени Интер и Алексис, стварно не знам.Знам само дека Јунајтед нема да добие ништо како трансфер цена, а ќе заштеди 50-60 милиони.


Се надевам бруто е платава, бидејки е премногу голема.На крајот на денот, не се мои парите, нека кршат глава :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Аха, јас го разбрав Романо дека ќе сме ја превземале цела плата у смисла и истата плата.

Чудно е што Санчез се согласил на 70% намалување на плата а имал договор уште 3 години наместо голф да игра. Не знам за друг ваков случај искрено, особено за играч на крај на кариерата.
Мхтаријан ти е најсвеж случај, се спогодиа со Арсенал да го раскинат договорот каде тој имаше плата некои 9мил евра нето по сезона, за да сега како слободен агент потпише за Рома за плата од некои 3-4мил евра годишно
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.205
Поени од реакции
25.938
Аха, јас го разбрав Романо дека ќе сме ја превземале цела плата у смисла и истата плата.

Чудно е што Санчез се согласил на 70% намалување на плата а имал договор уште 3 години наместо голф да игра. Не знам за друг ваков случај искрено, особено за играч на крај на кариерата.
Не е 70%, сите бројки во Британија се бруто.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.814
Поени од реакции
63.429
Негде прочитав дека всушност една година од таа енормна плата ќе му ја покрие Интер, е сега како точно се договорени Интер и Алексис, стварно не знам.Знам само дека Јунајтед нема да добие ништо како трансфер цена, а ќе заштеди 50-60 милиони.


Се надевам бруто е платава, бидејки е премногу голема.На крајот на денот, не се мои парите, нека кршат глава :D
Се надевам дека не е точно ова со платата, зашто автоматски иде у топ 3 кај нас.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Се надевам дека не е точно ова со платата, зашто автоматски иде у топ 3 кај нас.
Единствена смисла гледам во тоа да му ги земат image rights, па да профитираат маркетиншки од него.Вакво нешто со Погба и Санчез имаа договорено ако не се лажам, затоа и високите плати.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.814
Поени од реакции
63.429
Сега читам, ке има 160.000 фунти нето неделна плата. 18.7m е бруто, со такси, со све.
Автоматски споено мислење:

:eek:


 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Сега читам, ке има 160.000 фунти нето неделна плата. 18.7m е бруто, со такси, со све.
Автоматски споено мислење:

:eek:


Ништо ново од Оле, само им ја крева цената или пробува да не ја спушти на играчите.Слични коментари има дадено за Алексис, Лингард, Переира, дури и кога беа тешки дрва.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.814
Поени од реакции
63.429
Ништо ново од Оле, само им ја крева цената или пробува да не ја спушти на играчите.Слични коментари има дадено за Алексис, Лингард, Переира, дури и кога беа тешки дрва.
Не ми се свиѓа наговестувањето дека можеби ке го вратат како трета опција, нешто што дојде од блиски новинари на клубот првин, а после и од Оле. Кога го фалеше Алексис, директно тој го збореше истото. Се надевам дека грешам, ама ај, ке видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom