Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
25.337
Поени од реакции
40.687
Ова ми делува на брифинг каков што се влечеше цел јануари со Бруно. Може грешам ама лично не верувам дека е точно.
Je, која е шансата Орнстин, Стоун, Дакер и Лакхрст малтене у исто време да ја дадат истата информација. Ме потсеќа кога една иста вест ке беше пуштена кај нас по телевизии, од збор до збор.

Ваљда сакаат да видат ако има шанси да им дадат некое попустче :D. Ако пропадне траснферов, ке биде, гаси фан клуб до Нова Година.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.211
Поени од реакции
4.071
Ова ми делува на брифинг каков што се влечеше цел јануари со Бруно. Може грешам ама лично не верувам дека е точно.
Со оглед на тоа дека и со Мегваер вака се натегаа па после ко попчиња си платија, треба да е вистина.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.090
Поени од реакции
184.875
Je, која е шансата Орнстин, Стоун, Дакер и Лакхрст малтене у исто време да ја дадат истата информација. Ме потсеќа кога една иста вест ке беше пуштена кај нас по телевизии, од збор до збор.

Ваљда сакаат да видат ако има шанси да им дадат некое попустче :D. Ако пропадне траснферов, ке биде, гаси фан клуб до Нова Година.
Да не глумиме, нема алтернатива која што би се исплатела да игра пред Гринвуд освен Санчо.


:icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Со оглед на тоа дека и со Мегваер вака се натегаа па после ко попчиња си платија, треба да е вистина.
За Бисака беше вака, пуштија шпекулации дека тргнале по Аронс од Норвич :ROFLMAO: тежок Протуѓер е клубов.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.054
Поени од реакции
854
Истиот муабет како што беше и со Бруно 3-4 дена пред да се договорат.
Сите блиски новинари до клубов(Стоун, Пич, Орнстин,Кастис, итн...) у исто време да објават дека не е блиску до договор е од клубот некаква стратегија што ја користат за трансфери, ко демек им е прв пат вака да прават.Нема шанса да е некаква "случајност". [emoji16]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.337
Поени од реакции
40.687
Со оглед на тоа какви пари се вртат по трансфери, тактикава е пресмешна. Има и друг аспект најверојатно, да му порачаат и на кампот на Санчо доколку имаат нереални побарувања за плата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.090
Поени од реакции
184.875
Со оглед на тоа какви пари се вртат по трансфери, тактикава е пресмешна. Има и друг аспект најверојатно, да му порачаат и на кампот на Санчо доколку имаат нереални побарувања за плата.
Зошто тоа кога може еден ист факс да пуштат до цела новинарска асоцијација, барем таа технологија ја баратаат.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.054
Поени од реакции
854
Од друга страна па ги имаш Романо и Кристијан Фалк кои што викаат дека личните услови се договорени веќе и ваквиве ''негативни'' вести едноставно не се вистина.

Мене искрено и не ме чуди да го претстават Санчо во петок официјално. Замисли 7 саат, Јунајтед објавува официјален трансфер на Санчо у тоа време. 7ми Август, број 7 дрес, таман пред да игра Сити реванш со ЛШ им го става у сенка настапот со ова.

Вака слично лани беше со Бисака и Мегваер на 29ти односно на 5ти ги објавија официјално. Не би ме чудело некое вакво клише да напраат од клубов пак. :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.681
Поени од реакции
4.247
Ова ми делува на брифинг каков што се влечеше цел јануари со Бруно. Може грешам ама лично не верувам дека е точно.
Чекај сега Германците кога ќе го уфрлат Ливерпул или Реал/Барса во равенката, ко попчиња ќе се залетаат тие 120м да ги платат, па уште и донација за градот ќе остават.100% ист тек на настаните има ко во Јануари со Бруно.
Автоматски споено мислење:

Едит: сега гледам дека истото е искоментирано. Не знам што им е финтава, дали пробуваат повеќе внимание да привлечат или пробуваат да ги оправдаат парите со вмешување на трет клуб.Нема шанси она да е преговарачка тактика, година и пол го спремаат трансферов со редовни контакти со агентите на Санчо и така фраерски да се повлечат.Ма немој да ме јебеш бре :D
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
848
Поени од реакции
1.058

Доста солиден играч е Телеш, посебно офанзивно.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.681
Поени од реакции
4.247

Доста солиден играч е Телеш, посебно офанзивно.
Искрено не гледам како би се извел трансферов, поготово што денес доби договор Вилијамс а овој би коштал 30-40м сигурно.Едино што знам е дека Челзи го меркаат доста време и веројатно му креваме акции.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
848
Поени од реакции
1.058
Искрено не гледам како би се извел трансферов, поготово што денес доби договор Вилијамс а овој би коштал 30-40м сигурно.Едино што знам е дека Челзи го меркаат доста време и веројатно му креваме акции.
Нема врска Вилијамс со ова. Дискутирано беше пред некое време дека ќе биди потребен и лев бек, само не е приоритет моментално, со оглед на тоа дека Шо пола сезона е повреден а уште некој месец му треба да враќа форма. Се споменува сума од 30м. за која вреди да се проба.

 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.511
Поени од реакции
4.118
За лев бек некој талент од Спортинг се спомнуваше, Нуно Мендеш за 15 милиони. За мене секогаш ќе е играчи од Спортинг > играчи од Бенфика.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.847
Поени од реакции
1.480
Ако се потпише со Санчо, боље ќе биде еден у средина и уште еден одбранбен да се проба.. Со Телеш и такви само лошо врз Гринвуд ќе се влијае.
 
На врв Bottom