Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Бејли нема настап од дербито со Сити а не бил повреден. На твитер се шушка дека Мурињо му има нешто замерено и можно е да си оди.
MEN Sport understands the defender was given permission to miss the Old Trafford event because he was feeling unwell.

Ke видиме што е точно, инаку, да, го нема Баји веќе подолго време, а не е повреден. Него, за ова дојдов. Се надевам дека котруљов на клоци ке го извадат од клубот, ти ебам тоа умислениот, а ла ловрен играч...


 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали сте ставиле, Бербатов снимил бугарски филм каде што е нарко бос и има премиера на 11 мај, значи не е нормален :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
[DOUBLEPOST=1525257326][/DOUBLEPOST]
Вирус имал, две недели повраќал и не се движи со групата за да не го зарази уште некој, најверојатно префатил од Лукаку, баш се совпаѓа со дербито. Ги немало ни Ромеро ни Лукаку затоа што се повредени. А и да правиме реално муабет и на дербито го носеше појасот кај рамото, тој проблем треба да му го санираат еднаш засекогаш, не може од дуели да бега (психолошки е тоа знам) само за да се заштити од удар, стопер е.


27 гола и 10 асистенции, не е лошо за Бентеке ниво на напаѓач.
Зависи од која перспектива збориш, ама тоа беше времето кога Роналдо имаше 38-39 гола и беше main character?
Па овие надокнадуваа со по 15-16 голови од кои доста се многу битни, кога сме тепале со 1-0, 2-1,3-2 итн...
Греота е да го споредиш Тевез, Руни со Лукаку, и нив им е битно да направат нешто wow ама објективно не е така..
Лукаку има потенцијал да биде подобар од сите тие споменати, ама сега за сега е многу зад нив...

ОП СТОП НЕ СЕ ВАЖИ, ЗА ПРВА СЕЗОНА СЕ ЗБОРИ, АМА ПАК ТИЕ НЕ БЕА ДОНЕСЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ, ОТИ РОНАЛДО ШУТИРАШЕ ПЕНАЛИ, СЛОБОДНИ И ТАКВИ РАБОТИ..
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Зависи од која перспектива збориш, ама тоа беше времето кога Роналдо имаше 38-39 гола и беше main character?
Па овие надокнадуваа со по 15-16 голови од кои доста се многу битни, кога сме тепале со 1-0, 2-1,3-2 итн...
Греота е да го споредиш Тевез, Руни со Лукаку, и нив им е битно да направат нешто wow ама објективно не е така..
Лукаку има потенцијал да биде подобар од сите тие споменати, ама сега за сега е многу зад нив...

ОП СТОП НЕ СЕ ВАЖИ, ЗА ПРВА СЕЗОНА СЕ ЗБОРИ, АМА ПАК ТИЕ НЕ БЕА ДОНЕСЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ, ОТИ РОНАЛДО ШУТИРАШЕ ПЕНАЛИ, СЛОБОДНИ И ТАКВИ РАБОТИ..
Држи вода твоево, ама ни Лукаку не пуца пенали/слободни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зависи од која перспектива збориш, ама тоа беше времето кога Роналдо имаше 38-39 гола и беше main character?
Па овие надокнадуваа со по 15-16 голови од кои доста се многу битни, кога сме тепале со 1-0, 2-1,3-2 итн...
Греота е да го споредиш Тевез, Руни со Лукаку, и нив им е битно да направат нешто wow ама објективно не е така..
Лукаку има потенцијал да биде подобар од сите тие споменати, ама сега за сега е многу зад нив...

ОП СТОП НЕ СЕ ВАЖИ, ЗА ПРВА СЕЗОНА СЕ ЗБОРИ, АМА ПАК ТИЕ НЕ БЕА ДОНЕСЕНИ ДА БИДАТ ГЛАВНИ, ОТИ РОНАЛДО ШУТИРАШЕ ПЕНАЛИ, СЛОБОДНИ И ТАКВИ РАБОТИ..
Не ме интересира мене кој колку талент има, ме интересираат бројки а ова воопшто не е слабо за прва година и со оглед на фудбалот што го играме. За делењето на бројките и Лукаку има со кого да ги дели па пак предничи далеку пред Рашфорд, Марсијал, Лингард, Погба итн. За асистенциите па да не зборам, сите знаете колку се ломотеше дека е глуп фудбалер што не знае топка да смири а не па да створи шанса.

Знам дека не ти е Лукаку најомилена фаца ама сезонава да пробаш да го дискредитираш е смешно, барем најди посоодветни аргументи, како на пример лошиот декември што го имаше и што се согласувам дека наредната сезона не смее да има таков пад на форма.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Држи вода твоево, ама ни Лукаку не пуца пенали/слободни.
Речено дека од смисла дека тогаш имаавме подобар скор од слободни, повеќе голови, и повеќе пенали оваа сезона 3-4 дали пенали имавме.. Може грешка сум..
Не ме интересира мене кој колку талент има, ме интересираат бројки а ова воопшто не е слабо за прва година и со оглед на фудбалот што го играме. За делењето на бројките и Лукаку има со кого да ги дели па пак предничи далеку пред Рашфорд, Марсијал, Лингард, Погба итн. За асистенциите па да не зборам, сите знаете колку се ломотеше дека е глуп фудбалер што не знае топка да смири а не па да створи шанса.

Знам дека не ти е Лукаку најомилена фаца ама сезонава да пробаш да го дискредитираш е смешно, барем најди посоодветни аргументи, како на пример лошиот декември што го имаше и што се согласувам дека наредната сезона не смее да има таков пад на форма
Не го дискредитирам, ни најмалку тој ме демантира и така треба за тоа е донесен, ама и доста шанса доби од менаџерот оти Мурињо веруваше во него, и сега да го споредуваш со Марсијал кој не добил вистинска шанса откога е донесен па до сега, малку е неблагодарно ама нема везе, битно они да шибат голови... Еден Асенсио и Васкез имаат повеќе шанса од Марсијал добиено а вчера почнаа да играт..
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Еве ги конечно и "Вашите" Марсијал и Рашфорд сами во напад.
Кој резултат да го очекуваме, 5:0, 6:0...?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
E radi ova Ras gree klupa

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Колку на памет играат то чудо едно е. Координација нула. Како првачиња кои прват топка фатиле, така се понашаат на терен. :tapp:[DOUBLEPOST=1525463554][/DOUBLEPOST]Инаку да ни е жив и здрав Де геа, без него сме 10 класи подолу.
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Колку само фали Валенсија по десната страна.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Лингард е најглупиот анти-фудбалер во тимот на Манчестер Јунајтед (точка)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom