Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Ќе платам, туку друго ми беше зборот, да не излезе некој дефект, како што вика Видук мајмунската :D
Моја претпоставка е дека по број на лична карта или пасош е заштитата, не гледам друг начин.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Абе и 3 карти ќе платиме, ама јас мислам дека одма ти ги поништуваат и двете ако те фатат.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Ми се чини дека повеќето аплицираат за билети од 50 евра (веројатно ради малата разлика). Веројатно за другите категории ќе имаме повеќе шанси.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како сакате но лично јас не би ризикувала така со дупли информации. На форумов само колку алатки има за пронаоѓање исти членови што не одземаат ни 3 секунди, па што остана за УЕФА и нивниот тикетинг систем.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
А што е форава со мадридистиве и нивна пења на фб? Гледам се фалат дека ќе имало за нив секако карти? Пењите се официјални фан клубови? Имаат бенефиции?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А што е форава со мадридистиве и нивна пења на фб? Гледам се фалат дека ќе имало за нив секако карти? Пењите се официјални фан клубови? Имаат бенефиции?
Да ама поинаков е системот кај нив.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
А што е форава со мадридистиве и нивна пења на фб? Гледам се фалат дека ќе имало за нив секако карти? Пењите се официјални фан клубови? Имаат бенефиции?
Да, предност за карти ќе имаат тие што биле активни во пењата, односно имаат членски и го прателе Реал на Бернабе или на гостувања кога пењата организирала.

https://www.facebook.com/PRealMadridMacedonia/posts/1375852925863568:0
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, систем на поени имаат, поинаку е кај нив, бидејќи се редовни им дале 8 карти и за во Кардиф, против Леванте другар беше за 100 евра сосе се, за Манчестер 200 евра е само апликацијата за виза.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ova so kartive ispadna pic majcin, poprvo bingo ke ti padne nego kart da zemes



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не разбирам зошто би имало ризик со двојни информации.

Ќе аплицирам од кај мене со све легални документи и картичка.
Истото ќе го направам и од кај татко ми и брат ми. Значи различни личности, различни пасоши, различни картички, различна ИП адреса бидејки ќе аплицирам преку мобилните.

Сеуште немам прочитано детално што ако ме извлечат (рецимо) на 2 апликации. Колку што сум информиран ако те извлечат имаш рок од 2-3 дена да уплатиш. Ако не ги купиш картите онда те бришат и избираат следен апликант што не е извлечен во барабанот итн.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Не разбирам зошто би имало ризик со двојни информации.

Ќе аплицирам од кај мене со све легални документи и картичка.
Истото ќе го направам и од кај татко ми и брат ми. Значи различни личности, различни пасоши, различни картички, различна ИП адреса бидејки ќе аплицирам преку мобилните.

Сеуште немам прочитано детално што ако ме извлечат (рецимо) на 2 апликации. Колку што сум информиран ако те извлечат имаш рок од 2-3 дена да уплатиш. Ако не ги купиш картите онда те бришат и избираат следен апликант што не е извлечен во барабанот итн.
Ако имаш пари на сите картички ќе ти повлече пари на сите :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
Како што гледам на страницата од уефа, пишува плаќање само со кредитни картички Виза или Мастер Кард, а за дебитни картички пишува - Debit cards can be used provided that mail order / telephone order transactions are allowed on them.

Што мислите дали би можело да се плати со дебитна картичка од NLB Тутунска? Дали некој има прашано во банка за ова?

Или сепак е посигурно да аплицира некој од другарите кој има кредитна катичка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom