Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Баш вакви ствари му требаат на тимот, кохезија кај што сите меѓу себе се ценат и си ги покриваат грешките. Со комшиките ќе видиме до кај сме вистински, ама со оглед на тоа како игра Сотон, имаме доста големи шанси за бодчиња.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
[DOUBLEPOST=1471641556][/DOUBLEPOST]Ваква опуштеност фалеше...

И со Валенсија се поздрави на истиот начин. Бреееј Погба немаше месец дена тренирано, искочи на терен и изора се што е могуче да се изора од теренот, машина од играч. За Ибра излишни се зборови, страва играч, а првиот гол што го даде денес му е веќе втор на таков начин, а мислам дека ќе видиме бар уште 4-5 такви до крајот на сезоната, едноставно махер е за тие ситуации да им се обеси на противниците и да не му свирнат фаул.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Баш вакви ствари му требаат на тимот, кохезија кај што сите меѓу себе се ценат и си ги покриваат грешките. Со комшиките ќе видиме до кај сме вистински, ама со оглед на тоа како игра Сотон, имаме доста големи шанси за бодчиња.
Од тој аспект Микитарјан ми е страмежлив, повлечен. Треба некако да се здружи, да се опушти, да се глупира ко овие Ибра и Погба. А и тој добро засилување ќе биде.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
И со Валенсија се поздрави на истиот начин. Бреееј Погба немаше месец дена тренирано, искочи на терен и изора се што е могуче да се изора од теренот, машина од играч. За Ибра излишни се зборови, страва играч, а првиот гол што го даде денес му е веќе втор на таков начин, а мислам дека ќе видиме бар уште 4-5 такви до крајот на сезоната, едноставно махер е за тие ситуации да им се обеси на противниците и да не му свирнат фаул.
Имаш право, Ибра е малку поразличен од Крауч :D
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Од тој аспект Микитарјан ми е страмежлив, повлечен. Треба некако да се здружи, да се опушти, да се глупира ко овие Ибра и Погба. А и тој добро засилување ќе биде.
Има на официјалната коментар од Мур за Мики зашто не го пушта. Кога ќе дојде време, дечкото ќе искине. БТВ, при сам крај кога се зезаа сите, им го зема паметот на Сотонци, поготово една пета од никаде ја даде само штета што не заврши на нашиве. Ќе кинат годинава, сигурен сум во тоа.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
А и на корнери маме ќе ебаме. Ибра, Погба, Смолинг, Фелаини, Бејли... кој од кој поголема грамада.
Кога ќе ми текне колку ни беше просечната висина на тимот под ЛВГ. :X3:
 

Rick Grimes

Manchester United fan.
Член од
11 јули 2015
Мислења
130
Поени од реакции
66
Одлично изиграа, прв пат после Ферги да се игра убав фудбал. Можеби е уште рано да се каже ама сепак мислам дека титулата е наша;)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Го гледам Швајни на трибини..
Еееее да беше едно 5-6 години помлад, што би правеле со Погба на средина.....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Paul Pogba for #MUFC tonight:

Most chances created
Most interceptions
Most take-ons
Знам дека имаше многу моменти денес ама топ два ми се во прво полувреме кога им го сомле умот пред шеснаесетник на 3-4ца и после во второ кога почнаа контрите, кога ја изнесе без проблем од половината :cuc: Голови и асистенции не ми требаат од него, нека продужи само вака.[DOUBLEPOST=1471644774][/DOUBLEPOST]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom