Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.957
Тој што кажа дека Погба не покажа ништо денеска очигледно не ја гледал утакмицата.
Јак како земја, не можеа топката да му ја земат, колку топки пресече и колку дуели доби, си играше со противниците, по 5 играчи поминуваше и егзибиции правеше. И колку сигурност донесе, токму тоа беше она и што ни требаше во изминативе години.
За Марсијал сигурно е дека ке проработи, далеку од тоа дека нема квалитет, само се гледаше тоа дека не е 100% фокусиран.
Ова е веќе тим што личи на нешто. Оволку шутеви кон гол лани едвај да имавме во 5 утакмици. Знае Мурињо што прави.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.399
Поени од реакции
21.972
Рутинска победа.

Далеку од досадниот фудбал ко лани што го играа и нема шала со нив,иако имаа многу неискористени шанси сепак најдобрите ги искористија и сосема заслужено победивме , но сепак им требат повеќе утакмици во нивните нозе,уште повеќе да се уиграат и ќе бидеме страшни ..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Најдобро од се е што Мурињо не филозофира многу. Се знае која е природна позиција на секој играч, и таму игра. Не мора да го гледаме Фелаини како центарфор или не дај Боже десетка. Единствено Мата и Блинд не се на природните позиции, ама тоа затоа што се мора така, не дека Мурињо измислува топла вода.

Мислам дека идеалниот состав во главата на Мурињо е Де Геа, Валенсија, Смолинг, Шо, Фелаини, Погба, Руни, Марсијал, Мики и Ибра.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.732
Поени од реакции
2.178
Ај да не ве цитирам сите, јас кажав дека игра слабо. Видејте кога е постирано мислењето и се однесуваше за првите неколку минути, после беше супер за 70% сила. Само не ме напаѓајте со вили и копачи.
 
A

apidrone

Гостин
Најдобро од се е што Мурињо не филозофира многу. Се знае која е природна позиција на секој играч, и таму игра. Не мора да го гледаме Фелаини како центарфор или не дај Боже десетка. Единствено Мата и Блинд не се на природните позиции, ама тоа затоа што се мора така, не дека Мурињо измислува топла вода.

Мислам дека идеалниот состав во главата на Мурињо е Де Геа, Валенсија, Смолинг, Шо, Фелаини, Погба, Руни, Марсијал, Мики и Ибра.
Бејли црвен картон? :(
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Збор лош да не чујам за Погба, сосема друга димензија во игра внесува неговото присуство башка многу топки пресече а и тешко да му се одзеде.Одлично деби нека продолжи така.Кај е сега членот да паламуди дека Погба не е фит и дека летните активности меѓу кои и баскетот со Лукаку не му помогнал во неговото одржување на фитнесот. @Ставрогин ти мислам дека беше :)

Многу ме радува Шо, шиба напред во напад без страв и имаше одлични комбинации со играчите околу него, изгледа повредата не му оставила некој белег.Тоњо,Бејли,Фели исто така одлични, Мада многу размрда на почетокот и во текот на цело прво полувреме и имаше одлични дупли проигрувања со Ибра за разлика од другите.Руни беше солиден, ама многу спор и ја кочеше течноста на акциите и имаше неуспешни дупли проигрувања со Ибра.

Ибра си е мастер клас, нема потреба од зборување навистина сум позитивно изненаден од неговата физичка подготвеност со оглед на годините.За него и Гигс важи епитетот дека се ко вино, колку постари толку подобри :D Одлично ќе беше да дадеше хетрик ама сезоната е пред нас ќе има време и за тоа.

Марсијал беше послаб денес и имаше многу неразбирливи и лоши потези, но јасни ни се причините и мислам дека сите треба да застанат позади него и да му дадат поддршка.Ми се свиѓа што Моу го игра и покрај тоа што е во полошо расположение, формата инстанто ќе ја промени кога ќе ја издува главата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.629
Поени од реакции
62.834
Најдобро од се е што Мурињо не филозофира многу. Се знае која е природна позиција на секој играч, и таму игра. Не мора да го гледаме Фелаини како центарфор или не дај Боже десетка. Единствено Мата и Блинд не се на природните позиции, ама тоа затоа што се мора така, не дека Мурињо измислува топла вода.

Мислам дека идеалниот состав во главата на Мурињо е Де Геа, Валенсија, Смолинг, Шо, Фелаини, Погба, Руни, Марсијал, Мики и Ибра.
Со 10 играчи, или намерно ти е изоставен Бајли?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.510
Поени од реакции
6.148
Ибра ќе даде 10тина голови само со глава. :D Колку е силен во воздушни дуели е чудо.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Е.ЕМ ТИ 3 ПРОКОЦКАНИ ГОДИНИ :mad:

Ова е тоа што ни треба, си играа маалски фудбал против копиљаци ради зезанција. Имаше грешки, имаше утки, ама дојде тренер со вистински мадиња да ги постави играчите таму кај што ќе пружат максимум. Антони ќе блесне, без разлика на слабиот учинок од денеска. Се виде неговата желба за повеќе кога утна две чисти шанси, детето не е за отпишување. (Прасето ми се измори у второ, ама нема да го кудам :P ) Фела, Тони, Мата, Блинд не се истите од лани. За Давидчо ми е жал, две утакмици му се само тренинг па не може да се искаже. Еј другарчиња колку само ми фалеа вакви утакмици. Доаѓањето на Трафорд више нема да биде спрдачина, него "клецкав ми коленца, тресев ми се руке".

Ова е тоа што уживав да го гледам деценииве. Да се спремиме за нова(и) достигнувања :pipi:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Погба играчино!!!! Ах бе Мојс и Ван Гал, 3 години што ли правевте ретардирани!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom