Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Овој Бу(и)тнер ко од затвор да е излезен, кој сурат го поседуват, ама под итно на зубар греота е на онолку пари да се плашиш од бел мантил. Ник Пауел wannabe Пол Сколс, се гледа дека е цврст на нога со топка не се плаши од противник, можда нема да е новиот Сколс ама 100% новиот Рој Кин. Чичарито денеска ама и на многу други утакмици ме потсетвит на наш Пандев со нозене ко жаба ама пак стално е на место пред гол и денеска не беше во офсајд имаме напредок.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Тууу Бутнер може да му дава на часови по голови на Велбек а :pos:... или мењам собна антена за трособна !!!!
Брат дај жити се, 4-0 тепаме ти Велбек не го изваде од уста. Уживај, супер си беше Велбек, сеа ти шо сакаш на 21 година по два гола да дава секоја утакмица, тоа е друга работа.
Додека тепаме и Бутнер нека ги дава сите голови сеедно е.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.480
Поени од реакции
20.379
Брат дај жити се, 4-0 тепаме ти Велбек не го изваде од уста. Уживај, супер си беше Велбек, сеа ти шо сакаш на 21 година по два гола да дава секоја утакмица, тоа е друга работа.
Додека тепаме и Бутнер нека ги дава сите голови сеедно е.
Можда и затоа му е таква крената фризурата на него .. САФ го фенира многу често !!!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Како ќе го викаме овај сега? Батнер или Бутнер?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
На овој Кагава му дават да јаде нешто? Некако ептен слаб...
Ќе да те послушал дека требит нешо да каснит;)
Kagawa: I need to bulk up for BPL

Manchester United midfielder Shinji Kagawa admitted that he will need to bulk up in order to compete with the physical nature of the Premier League.
By ESPNSTAR.com staff
Kagawa joined the club from Borussia Dortmund over the summer and started life at Old Trafford smoothly with a goal on his home debut.
However, the 23-year-old has realised that he will need to improve physically in order to compete in the Premier League.
"After moving to the Premier League, I've realised that I need to limber up and strengthen my body trunk," the player was quoted as saying on AFP.
The Japan international is currently an injury doubt after sitting out their World Cup qualifying fixture against Iraq following a minor back strain - an injury that he played down as a minor one.
Kagawa told reporters before his long flight from Japan back to England: "It may be due to travel and fatigue. I can get by if I take good care of my body.
"I think I can come back soon. I have to consult my medical staff and do my best until the next match."
"I've learned a good lesson from this."
With a Champions League match against Galatasaray midweek and a tough fixture against Liverpool next week, Kagawa looks likely to be rested against Wigan on Saturday.
“Tough games are going to start and I will have to fight for a regular spot. I want to go out in perfect condition,” he added.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Овој Бу(и)тнер ко од затвор да е излезен, кој сурат го поседуват, ама под итно на зубар греота е на онолку пари да се плашиш од бел мантил. Ник Пауел wannabe Пол Сколс, се гледа дека е цврст на нога со топка не се плаши од противник, можда нема да е новиот Сколс ама 100% новиот Рој Кин. Чичарито денеска ама и на многу други утакмици ме потсетвит на наш Пандев со нозене ко жаба ама пак стално е на место пред гол и денеска не беше во офсајд имаме напредок.
Дијастема има. Тоа се решава само ако ги извадиш предните 2 заба и ставиш вештачки. Не е до имање или немање пари. Детето не сака може да ги извади и нема што да се срами. After all, Мадона цел живот така го пројде. Не се сите Кристијано Роналдо опседнати со изглед.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не ми е за фалење работава, ама овој пауел голов у мој стил го даде. Контакт бега на страна и бомба од далеку :)
Кога го гледам голов ко себе да се гледам :свиркам:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
На овој Кагава му дават да јаде нешто? Некако ептен слаб...
Остај Кагава глеј позади оној со газот што го кропнале. Сакам да ми се најде слика некропната, е она е газ. :D
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Да направам една моја анализа околу играта на играчите на Јунајтед денеска

Lindegaard - Немаше премногу работа а таа што ја имаше ја изработи без паника (која е присутна кај Де геа во последно време)
Rafael - Изигра добро, намести некои добри долги пасови, добро центрираше и не беше лош во одбраната.
Ferdinand - Не беше лош во одбраната ама не е ни тој Фердинанд што го знам
Vidic - Исто како и за Фердинанд, не беше лош ама и не е оној Видич вистиснкиот
Buttner - Нема тука што да се зборува, 1 асистенција и гол на првиот меч. Едноставно сите ги изненади а најмногу Евра кој сигурен сум дека понатаму наместо 40 ќе дава 100 проценти од своите можности за да игра во првиот состав.

Carrick - Според мене лошо изигра, имаше некои добри потези ама повеќето му беа лоши, мислам дека САФ треба да внесе некој друг на негово место во следниот натпревар.
Nani - Од поодамна го немам видено така да игра...како што тој знае т.е одвреме навреме да си поиграва со противниците (успешно) со неговите атракции. Исто така беше најзаслужен при првиот гол така да мислам дека тој изигра одлично
Scholes - Секогаш знае да се најде на вистинското место. Добро ја диктираше играта и изигра како што тој секогаш умее да го направи тоа.
Giggs - Добар беше и Гигс, имаше некои добри продори ама тие центрирањата од корнер му беа тапа
Welbeck - Иако сите го критикувате јас не мислам така. Според мене супер изигра, одлично дрибла на мал простор, брзо се враќа, направи добри акции ама ова со нуркањето во трева не ми се допадна баш. Ако несакајќи падна добро, ама ако тоа го направи со намера е тогаш срам да му е, па ние не сме Фагселона.
Chicharito - Не ми се допаѓа неговата игра со топка, незнае да се снајде кога е во неговите нозе. 70% од головите во Манчестер ги има постигнато на среќа и слично беше и денес. Треба да се потруди малку повеќе. Ми се допадна тоа што го промаши пеналот, барем правдата беше задоволена :D
Powell - Фантастично изигра во тие неколку минути. Во многу нешта ми наличува на Сколс а најмногу во одличниот шут од далечина. Има само 18 години така да може да стане вистинска легенда на манчестер ако не го продадат на Реал :D
V.Persie - Не покажа многу со оглед на тоа дека толку му дозволи времето. Додека да се разигра веќе поминале деведесет минути.
Evans - Добро се бранеше Јунајтед по неговото влегување, мислам дека ќе биде добро тој да го смени Фердинанд во следните натпреварување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom