Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.943
Поени од реакции
10.584
Погба на клупа а баш мислев ке трчка од прва минута
дебелото ме интересира у што кондиција ке се врати од паузава а и Џејмс да видиме дали падна од форма зашо го изгореа или...
и така уште не ми се верува дека по сто години ке ги гледаме за едно 20мин


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Де Хеа по старо..
Време си е за Дин Хендерсон од наредна сезона
Да, Де Хеа е крив што им помина тој на Мегваер и Фред како брзата птица итрица. :facepalm:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.507
Поени од реакции
6.140
И мене ме живцира Де Геа од порано, има дел од кривицата за голов и кај него, ама Мегваер што правеше да ми каже некој?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.737
Поени од реакции
7.346
Загрижувачка е формацијата која Оле ушорно ја фура со 2ца пред одбрана .
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Не туку Линделоф е крив за голот, шо мајка бара на толкава оддалеченост од Мегваер овој се протна меѓу нив као брзи воз.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.507
Поени од реакции
6.140
По пола голов, на Мегваер и Де Геа. Ова е веќе загрижувачко кај вториов.
Ако продолжи вака Де Геа до крај на сезона, слободно нека му бараат купец и Хендо да се нацрти на линија.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Јак шут беше, Мегваер има кривица по мене.До голот топ беа, ама после малце ко да се изгубија.МекТоминеј и Џејмс многу слабо играат, Бруно е блед, Рашфорд проба нешто, Марсијал не постои.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Жозе мангупски не дупи. Ние се спремаме со висок пресинг и на контри да ги јадиме, а тој ни ја препушта топката од наша половина и со затвотрени сите дефанзивни канали. Марсиал многу слабо се движи без топка.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Оние топки се за загревање на тренинг на голмани! Некогаш и машина ги шутира, срамота за голман од 100+ милиони(некогаш ;)) да прими таков гол:sramezliv:. Остај Мегваер, Фред и компанија, Де Хеја требаше да го одбрани ова.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.070
Остај им топка во нозе и врска немаат што да прават со неа, креативност во напад 0 (нула).
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Жозе мангупски не дупи. Ние се спремаме со висок пресинг и на контри да ги јадиме, а тој ни ја препушта топката од наша половина и со затвотрени сите дефанзивни канали. Марсиал многу слабо се движи без топка.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Се знаеше дека Мурџо ќе ни пушти посед, проблемот е што ние сеуште не знаеме да играме кога имаме топка у нозе. Може е стар и паднат Мурџо, ама и врапците знаат за оваа слабост, оти овој да не ја искористи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom