Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Едино добро нешто шо може да се случи до крај на преодните рокови (не само денешниот за ПЛ) е да се продадат Рохо и Дармиан. Ќе крпат младите оваа сезона, подобро нив да ги гледам отколку нов Ди Марија/Санчез. За жал Оле нема толкава моќ (немаме шампионски тим, немаме ЛШ, имаме пари - единствен мотив кај повеќето играчи за можен трансфер) да направи здрав ребаланс на тимот за едно лето.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
не се фалите дека Евертон сакаат да го земат РОХО :eek: за 25м фунти :cautious: Го гледале како замена за Зума.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.479

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Па народе тоа е тоа. Зедовме шо зедовме, ако може да се подисчисти нешто не ќе биде лошо. За нападот толку не му се секирам, задоволен би бил и да добиваме утакмици со 1-0. Ако се средиме назад, за што сме на добар пат, ќе се најде кој да дава голови. Нека се распореди подобро товарот на 4-5 играчи отколку да земиме некој нов Лукаку од кого ќе чекаме се. Може и нешто да се пазари во Јануари ;).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.479
Океј е сега олабави малку, нека почне сезоната па ќе видиме како стојат работите.
Како ке стојат? Ке играме нешто дури сите во средина се свежи и здрави. После, ке се деси исто што и пост ПСЖ. Типувам да крахираме околу Нова Година кога се играат утакмици на секои 2-3 дена.

Не разбирам како е можно да продадеш не еден, тука два играчи од средина, ада не купиш ниту еден. Средината на Сити, на која декларaтивно се обидуваме да и парираме:
- Гундоган, Бернардно Силва, Силва, Фернандињо, Де Брујне, Родри VS
- Погба, Матиќ, Фред, МекТоминеј, Переира.

Мене ми е смачено да гледам инкомпетенти да го водат фудбалскиот дел од клубов. Ова е проста математика, си имал 7, сега имаш 5, колку ти фали? И квантитативно, и квалитативно.

Преку кур ми е од пред почеток на секоја сезона да биде таргет топ 4. Нека одјебе и Вудвард од фудбалскиов дел што е можно побрзо, ебате аматерот. На Евра му ветил дека нема да му го продолжи договорот, за да на денот на роденденот, без негова согласност, да му ја активираат екстензијата, иако овој му кажал дека ке му се растури семејството ако остане уште една година во Манчестер. Овој ваков ни го крои трансфер периодов и правецот во кој ке се движи клубов.

Во Април се виде дека ни фалат минимум 5 играчи. Купивме 2-ца. Џејмс сигурно нема да е првотимец сезонава. Не го разбирам Оле што вика дека е задоволен со ова што го има. Се надевам дека МекТоминеј ке искине оваа сезона, зашто црно се пишува со играчиве во средина, не може 5 играчи да ја изнесат цела сезона.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ole mora da zbori toa sto ke mu se kaze prosto i ednostavno.Na polu sezona ke lapne otkaz nie u zimskiot transfer period ke lupneme pari na nekoj prosek kolku da zamackaat oci Za da na kraj sezona zavrsime van top 4


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Zabraneto e ? ti nas pred nekija godina ne otekuvase so transferite na sekoi 5 min pa? Forum e za toa valjda

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Ако за нешто сум отекувал овде тоа било за Јанузај, за кого испаднав во право. Три години плачете дека сме преплаќале играчи кои глумат дека се поголеми од клубот а сега ви смета што не го направија тоа. Одлучете се.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.416
Поени од реакции
42.673
Ако за нешто сум отекувал овде тоа било за Јанузај, за кого испаднав во право. Три години плачете дека сме преплаќале играчи кои глумат дека се поголеми од клубот а сега ви смета што не го направија тоа. Одлучете се.
Види, за да добиеш квалитетен играч во модерниот фудбал мора да го преплатиш и тоа е тоа.

Не е проблемот дали им се игра или не им се игра за Јунајтед, главното прашање треба да биде дали уопште им се игра фудбал и дали се гладни за успех. Верувај дека нема да најдеш класа фудбалер на кој му се игра во овој Јунајтед. И што правиме сега? Да играме со полуаматери? Еве мене нека ме земат, јас душа ќе оставам тие 15 минути што ќе можам да ги издржам на терен.

Проблемот кај нас е што преплаќаме играчи кои се буквално мртовци на терен. Ди Марија да не се разигра во ПСЖ случајно или Микитрајан во Арсенал? Или Санчез ако си оди магично ќе почне пак да игра фудбал? Не.

Не знам кој е проблемот, можда самата средина е канцер, можда тимот задолжен за трансфери ни е срање, можда немаме ни среќа, ама да ти биде изговор "не сака да игра за клубот" во 2019та е во најмала рака смешно. Башка Погба и јавно кажа дека не сака да игра во Јунајтед, а контрадикторни сами на тебе, не го пуштаат на си оди.

Едноставно е, на нас ни треба играчи кои ќе кинат на терен и играчи кои имаат јак карактер. Чист пример, Мане сигурно не искина прошлата сезона пошто од дете сонувал да игра за Ливерпул, туку искина пошто му се игра фудбал на високо ниво и сака да освои трофеи во кариерата.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Види, за да добиеш квалитетен играч во модерниот фудбал мора да го преплатиш и тоа е тоа.

Не е проблемот дали им се игра или не им се игра за Јунајтед, главното прашање треба да биде дали уопште им се игра фудбал и дали се гладни за успех. Верувај дека нема да најдеш класа фудбалер на кој му се игра во овој Јунајтед. И што правиме сега? Да играме со полуаматери? Еве мене нека ме земат, јас душа ќе оставам тие 15 минути што ќе можам да ги издржам на терен.

Проблемот кај нас е што преплаќаме играчи кои се буквално мртовци на терен. Ди Марија да не се разигра во ПСЖ случајно или Микитрајан во Арсенал? Или Санчез ако си оди магично ќе почне пак да игра фудбал? Не.

Не знам кој е проблемот, можда самата средина е канцер, можда тимот задолжен за трансфери ни е срање, можда немаме ни среќа, ама да ти биде изговор "не сака да игра за клубот" во 2019та е во најмала рака смешно. Башка Погба и јавно кажа дека не сака да игра во Јунајтед, а контрадикторни сами на тебе, не го пуштаат на си оди.

Едноставно е, на нас ни треба играчи кои ќе кинат на терен и играчи кои имаат јак карактер. Чист пример, Мане сигурно не искина прошлата сезона пошто од дете сонувал да игра за Ливерпул, туку искина пошто му се игра фудбал на високо ниво и сака да освои трофеи во кариерата.
Па истото го зборуваме, никој не го спори трансферот на Мегваер пример ни па на Бисака. Манчестер нема идентитет во моментов а Оле се обидува да го поправи тоа. Затоа викам ќе видиме сезонава како ќе се покажат играчите и каква ќе им биде желбата за игра.Да не заборавиме дека играме Лига Европа а не Лига Шампиони.
Автоматски споено мислење:

Потсетете ме кој е средниот ред во Ливеепул и колку од нив се светска класа играчи?!
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Јас мислам дека минатата сезона на Оле му дале лажна надеж, па затоа по пресови збореше дека доста од играчите ќе си одат, дека ќе прави ребилд. А летово можеби сфатил дека нема абер ни да му продадат се што сака, ни да му купат се што сака, па мора да кажува дека е задоволен, иначе си го потпишува отказот уште сега.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Нема искуство Оле доволно, затоа и истрчуваше со изјави за чистка, ребилдинг. Сега е задоволен од тимот што го има, а по мене Јунајтед се вкупно гледано е послаб од лани. Одбраната ја подсредивме со АВБ и Мегваер, али затоа средината и наапдот се ослабени. Во средина, со Погба кој уште пред 2 месеца јавно кажа дека сака да си иде и другите четворица, просеци. Пет играчи за три позиции, ќе издишат до ноември. Нападот. Рашфорд и Марсијал се очекува да бидат носители, али ја не верувам дека можат цела сезона да го носат нападот сами. Од Санчез не очекувам ништо. Лингард исто, Гринвуд со 17 години колку и да е талентиран, тешко дека ќе биде од голема помош. Чонг и Гомес, треба Чемпионшип да изиграат бар фул сезона. Се на се, Јунајтед по мене е ослабен од лани. Топ 4 ќе биде премија со моменталната ситуација во клубот. Од Оне не знам што да очекувам. Почна добро, али на крај на сезона, колку беа изгубени и лоши играчите, толку беше и он.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom