Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не заслужува Рашфорд 250 000 месечно не па неделно, ама ај, си играат со свирчето на Руни:D, после ѓаволот ќе им биде крив.
Сега испаѓа јал не јал- триипол, Санчез број два! Баш ме интересира со што го заслужува ваквиот третман? Се виде дека Оле го форсира како главен напаѓач, па и слободните он почна сам да ги изведува. При што катастрофално;)
Очигледно тоа е и причина што се шушка за заминување на Лукаку! Малиов не му е до колена на Лукаку!
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Многу ви е јако ова со 250к фунти неделно. Сигурно и вие кога договарате плата, го барате бруто износот, а не нето. На Рашфорд му понудиле 120.000 фунти неделно, што не е некоја луда сума. Дали за тие 120.000 клубот на државата треба да и исплати уште 200, 300, 500 илјади или милион фунти, не е проблем на Рашфорд.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Рашфорд стварно ќе биде играч ако направи мали корекции во играта. И Оле некако да го уништи тој Англиски клан со него, Лингур, и Јанг.
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Рашфорд е голем талент. Има потенцијал да биде во топ 5 играчи на светот. Во моментов не заслужува толкава плата ама ако ние не му дадеме некој друг сигурно ќе му даде. Па затоа мислам дека мораат да му ја дадат за да го задржат. За жал тоа е реалноста.

Од фудбалски аспект му фала квалитетни соиграчи за да се разигра. А он треба да поработи на решителноста. Многу често место дашутира прави потег повеќе и со тоа ја уништува шансата.

Од друга страна ако сакаат да го продадат за година две мораат да му ја напумпаат цената. Мислам дека ова е помалку веројатно ама постои како опција.

Како и да е се надевам дека ќе се разигра и ќе ја заработи платата до последно евро.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.483
Мек Томинеј делуваше дупло подобро од сите останати, да, пошто средината ни беше премизерна. Да го споредив со Лингард зошто се и двајцата просечни играчи, деца на Јунајтед и затоа се толку форсирани. Истиве муабети се правеа и за Лингард пред некоја година. И двајцата имаат висок воркрејт и само тоа го имаат. Реално Мек Томинеј е некоја малку подобра верзија од Фелаини, прилично добар во воздушни дуели, со просечен пас. Тип на играч што никако не се поклопува со тоа што сакаме пак да бидеме, шампиони во ПЛ и ЛШ. Не викам дека треба да се избрка, добар е да одмори некој играш на послаба утакмица за сега, али ако некад се вратиме на сегашно ниво на Сити и Ливерпул, за него тешко дека ќе има место и на клупа. Треба малце да го смирите форсот за играчиве од академија, пошто се далеку од топ играчите на нивна возраст у моментов.
Maлиов е дупе во воздушни дуели, а ла Керик, не знам што си гледал.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Вака кога ќе кажете дека не му одговараат соиграчите! Како бе само кај нас на Погба, Рашфорд,Санчез, Марсијал.... не им одговараат соиграчите, окружувањето, чистачката у клуб!?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Од овие Марсијал може да биде најголема превара. Иако ми е да кажам фејврит.
Човекот со големи тимови се губи, многу често и невидлив. Криво ќе ми биде да не го видам со цел потенцијал. Ама па сам си прави ако не е упорен.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Според мене Рашфорд непотребно е на тапет на ниво на Лингард или некој сличен. Сеуште нема ни 22 години, имаше падни-стани сезона ама со сите турбуленции што се случија оваа сезона сигурно немаше да игра како Меси или Роналдо. Беше апсолутен лидер на тимот против ПСЖ, најзаслужен за победата според мене иако имаше просечен натпревар, покажа муда. Полувремето против Ливерпул кога играше повреден никогаш нема да му го заборавам, пак истрча повеќе отколку здрави Марсиал и Погба. Плус и не доби одмор после тој натпревар пошто немаше избор, сигурен сум дека и тоа имаше влијание на неговата форма последните 2 месеци. Да имаше некој како Фергусон да го среди како што Ферги ги среди Роналдо и Руни, ќе биде голем играч од него. Јас се надевам дека Оле ќе биде тоа. Единствено нешто што му замерувам е што се дружи со Лингард, се гледа дека не е глуперда како него па дури и него му е незгодно кога овој го снима во видеа како она beans beans beans. Сите сме имале такви другари и мора да ги трпиш што ќе правиш, ама барем да му кажеше да одјебе и да не го снима него :D
Пак сезоната најмногу ќе зависи од Оле, милион пати се покажало и докажало дека најбитен играч на еден тим е менаџерот. А најискрено, последните 2 месеци стварно ме разочара. Сепак, и да не му беше понудена работата сеуште, јас пак ќе сакав да остане. Севкупно гледано од Декември наваму мислам дека океј работа заврши. Подобро тој отколку некое име како Алегри, Мурињо... кур свиткавме со таквите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.555
Од овие Марсијал може да биде најголема превара. Иако ми е да кажам фејврит.
Човекот со големи тимови се губи, многу често и невидлив. Криво ќе ми биде да не го видам со цел потенцијал. Ама па сам си прави ако не е упорен.
мрза невидена е али проблемот е што прочитана книга сме без десно крило, се од лева страна се дешава и таму најмногу затвараат и го гушат
мислам најдобро се снаоѓаше како напаѓач ако и не почна на почетокот таму па да го префрлија лево послем


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
мрза невидена е али проблемот е што прочитана книга сме без десно крило, се од лева страна се дешава и таму најмногу затвараат и го гушат
мислам најдобро се снаоѓаше како напаѓач ако и не почна на почетокот таму па да го префрлија лево послем


Sent from my iPhone using Tapatalk
А криво ќе ми е да не видам кај нас да биде ѕвер. И тоа дека сме прочитани е точно,па ние и не направивме ништо од десна страна.[DOUBLEPOST=1561843217][/DOUBLEPOST]Инаку Оле ако им го смени менталитетот само на овие, секако ќе има напредок. Ама ако продолжат со старата песна, џабе и 1б да потрошат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.483
И за Рој Кин, Брајан Клоф е(бил) најбољи тренер у свет. Јасно беше дека не се мирисаат со Ферги откако го дропна за мечот против Реал.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Реално не беше толку лош ЛВГ, само имаше ужасен мен-менаџмент и беше тврдоглав.
Искрено у ист кош би го ставил Гвардиола и Сарри, со таа разлика што Гвардиола има изградено сериозна репутација па не смее некое циганче од аргентина да му се испонаша.Фудбалот што го фураат лично мене ми е ист, со таа разлика што Гвардиола увек ги имал најдобрите играчи.Можеби грешам.

Од друга страна, факт е дека Ферги беше врвен менаџер, успешно ги менаџираше сите во своите задачи.Си имаше тренери кои се задолжени за тренинг,тактика, фитнес итн, а он успешно ќе ја искоориднираше цела ситуација.Од тука доаѓа нашата фалинка, што Ферги го водеше цел клуб и голем дел од горните структури(над менаџер)ради него за жал сеуште ги нема(ги немало, а мајмунот ед не ги пополнува- читај ДОФ).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom