Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Се е во наши раце,со победа над Челзи ги исфрламе нив од игра,со тоа што до крај играме со днопертите Хадерсфилд и се надевам отпаднатите Кардиф.
Арсенал игра гостински утакмици со Лестер и Барнли,по тоа што го играат сезонава на гости дали и една од тие 2 ќе добијат.
Ни се поклопија некои работи и во ваква ужасна сезона да изгураме до ЛШ.
Мора да се добие Челзи дома!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Се е во наши раце,со победа над Челзи ги исфрламе нив од игра,со тоа што до крај играме со днопертите Хадерсфилд и се надевам отпаднатите Кардиф.
Арсенал игра гостински утакмици со Лестер и Барнли,по тоа што го играат сезонава на гости дали и една од тие 2 ќе добијат.
Ни се поклопија некои работи и во ваква ужасна сезона да изгураме до ЛШ.
Мора да се добие Челзи дома!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Доколку имаме исто бодови на крај меѓусебни одлучват или гол разлика? Со сите 3 победи до крај ќе имаме 73, исто колку и тие доколку ги добијат последните 2
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Доколку имаме исто бодови на крај меѓусебни одлучват или гол разлика? Со сите 3 победи до крај ќе имаме 73, исто колку и тие доколку ги добијат последните 2
Гол разлика.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
После бодовите битни се головите.
Тука сме во минус 8-10 гола позади Челзи и Арсенал.

Но, и тука може да ги стигнеме...
Само ако успее Лукаку да проработи, Рашфорд погоди некоја топка во оквирот од голот, и Марсијал по некое чудо ја замени мрзата со слалом низ противничките одбрани.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Доколку имаме исто бодови на крај меѓусебни одлучват или гол разлика? Со сите 3 победи до крај ќе имаме 73, исто колку и тие доколку ги добијат последните 2
Што ве гледам смешно.

Ако освоиме 3 бода до крај ќе бидеме среќни.

Челзи ќе не растрти, а исто и Кардиф, ако не испадне до тогаш.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.460
Не дека нешто премногу може да направи против Сити, али да губиш, тимот да не ти пости цело второ полувреме, а ти да не мрднеш од столче не иде. Прва измена тек у 70 и некоја минута, другите у 80 и некоја. Касни со измени многу често. За кој му курац игра Лингард од 1-ва минута, па го вади дури у 80-та и го става Санчез. Па боље нека пушти некое дете да игра, барем ќе има мотив да се докаже. Лукаку 2 месеца му игра на десно крило повеќе него шпиц. Рашфорд плаче за на клупа да седне некоја утакмица, веќе 2 месеца. Буквално никакво залагање од негова страна, како и Марсијал. Али Рашфорд е далеку најисфорсиран.
Ај за денеска и никој не ни очекуваше да изиграат нешто, а камо ли да победат, али проблемот е што долго уназад ова се дешава и со послабите екипи. На тактички план нема добиено утакмица Оле веќе два месеца. Не може Вотфорд, Вест Хем, Евертон, да ти ја доминираат средината. Дали е веќе решено кој останува, кој си иде, па ни играчите ни Оле немаат некоја мотивација да се борат, да трчаат. Какви балерини имаме у тим, не би ме чудело.
Види, има работи кои и мене ми идат на живци, како на пример форсирање на игра со 3-ца централни дефанзивци, во кои едниот никогаш не е централен дефанзивец по вокација. Едно време играше Јанг, а денес тоа беше Дармиан. Ако сакаш да играш такво нешто, треба да имаш 3-ца квалитетни дефанзивци, од кои, најмалку двајца ке знаат со топка. Ние денес тука ги имавме ротирачкиот Смолинг и Дармиан, кого ова му е втора утакмица сезонава.

Ја би го играл Гринвуд место Лингард, 100% не може полошо да изигра. Страшно е колку играчи има во тимов кои треба да го фатат патот.

Проблемот со послабите екипи е што примадониве не трчаат воопшто. Би ги камшикувал за истото. И се надевам на една добра чиста летово. Ако има нешто добро периодов, тоа е реакцијата на Оле, делува дека му е прекурчено да ги моли да изиграат нешто. Клоца и надвор кој не сака да трча.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Имаме шанси за топ 4 но мора да се стегнат и да дадат максимум последните 3 кола. Арсенал и Челзи имат утакмици и во ЛЕ, ќе има ротации и губење на бодови кај нив сигурно.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Со таа игра ќе ги изгубиме сите до крај, мора да се уозбилат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.239
Не сакам да го обвинувам Оле, затоа што човекот буквално беше фрлен во оган, му се создаде и поголем притисок после првичните победи, особено против ПСЖ, меѓутоа мислам дека со овој тим толку е, не треба да се очекува повеќе. Или нека седнат убаво да направат концепт, да имаат идеја што сакаат, и по тоа да се купува играчи, или се повеќе и повеќе ќе тонеме. За Лингард не знам веќе што да кажам, да тренираш цел живот и да промаши таква шанса не знам...ај да ја шутнеше над гол, во статива од толку блиску, ќе речам, ајде се дешава, лошо ја закачил со нога нешто ќе се најдеше, ама да утнеш цела топка не знам...трчал, навлекувал играчи, ширел на десно, домашен играч, ништо нема од тоа...све на бувљак и продавај таму.
Санчез во 13 минути игра еден допир со топка, плукање и мочање у фаца од дечкото врз сите во клубот и навивачите у смисла еве кој ве ебе зимам грдни пари, не ми се игра повеќе, битно ми беше да потпишам јак договор и ништо не ми можете.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
За она што го пишав за Де Геа се повлекувам, во афект беше. Големата слика говори дека сериозно отскокнува од останатите во тимот т.н. ѕвезди, енергијата по неколкуте победи на Оле ме обзема па реков дека Де Геа киксна и дека е непрепознатлив последниов месец, а испаѓа клучен во неколкуте победи над јаки тимови , само со Тотенхем колку одбрани , и други утакмици кои што тој ја имал клучната улога. Мислам дека неговите партии направија конфузија кај сите менацери да бе можат да ја видат реалната слика на некои играчи, оти кога победуваме никој не се базира на слабите играчи. Мое извинување околу Де Геа.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Според Di Marzio можна е трампа Лукаку - Икарди
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Според Di Marzio можна е трампа Лукаку - Икарди
Ако е точно со две раце потпишувам. Икарди ми е еден од омилените 9ки во моментов и далеку подобар голгетер од Лукаку.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Ако е точно со две раце потпишувам. Икарди ми е еден од омилените 9ки во моментов и далеку подобар голгетер од Лукаку.
Уште таа драма квин ни фали у клубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom