Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Икарди е петерда тешка, ама 2-3 години ке може да го истрпиме. За Лукаку е бразилскиот Роналдо.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Икарди е петерда тешка, ама 2-3 години ке може да го истрпиме. За Лукаку е бразилскиот Роналдо.
Од тоа што го имам на јутуб видено, дечкото е топ финишер, е сеа колку е технички квалитетен не можам да кажам пошо го немам гледано, освен некое клипче. Проблемот е што кај нас ќе помине исто ко Лукаку, пред се зошто ќе нема кој да му даде асална топка. Од средина едино Погба може, а он у сезона игра само 2 месеца. Ни еден од играчиве што ги имаме у напад, Марсијал, Рашфорд, Лингард, а и бековите, не ги бива за асистирање, Далот има ми се чини најизграден центаршут. Санчо се спомнува како можно појачување, а он има осет за асистенција. Али ипак, еден страничен играч со осет за асистенција мислам дека е малку.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.494
Поени од реакции
6.121
Икарди е РВН тип на играч, слаб фудбалер но страшен шпиц. Со добри асистенти ќе се истури од голови. Во Интер со сакати околу него има одлични бројки.
Ако го земаме Икарди ќе мора да најдеме начин да ја држиме и Ванда задовол(е)на. :))
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Икарди е РВН тип на играч, слаб фудбалер но страшен шпиц. Со добри асистенти ќе се истури од голови. Во Интер со сакати околу него има одлични бројки.
Ако го земаме Икарди ќе мора да најдеме начин да ја држиме и Ванда задовол(е)на. :))
Гигс е тука:icon_mrgr:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
Икарди е РВН тип на играч, слаб фудбалер но страшен шпиц. Со добри асистенти ќе се истури од голови. Во Интер со сакати околу него има одлични бројки.
Ако го земаме Икарди ќе мора да најдеме начин да ја држиме и Ванда задовол(е)на. :))
Ќе и препишат терапија со Унгандин и договор со 100к неделно да се занимава со шопинг во слободно време :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Икарди колку и да е драма квин, дава 200% кога игра за Интер. Најдобар стрелец секоја година им е.
Лукаку дава 500% и иако им е најдобар стрелец Англиска со Италијанска лига :neetaka:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Лукаку ни е најмал проблем во тимот. Искрено јас не би го продавал, скромен играч кој секогаш е спремен да се жртвува за тимот и секогаш дава 100%.
Кога би ги средиле средината и одбраната, верувајте Лукаку ќе проработи. Лукаку е гол машина, тоа го има докажано и во Евертон и во Белгија, а и кај нас лани даде 28 гола и покрај катастрофалната игра што ја игравме. Вистина е дека не е напаѓач кој знае сам да повлече или од ништо да направи шанса, но со средена игра тоа не би било никаков проблем.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Значи у одбрана освен голманот све остало цепеници, средина само со исцедениот Матич и Погба кој више игра против отколку за Јунајтед, напад со ветрушката Лингур, умислениот Рашфорд, вечно несреќниот Марсијал, еден век без десно крило, ние збориме за проблемот Лукаку! Дајте луѓе озбилни ли сме уопште?
Јас кога би имал одврзани раце, да правам ремонт на тимот, само де Хеја,Ромеро, Лукаку и младинците би ги оставил! Све остало, куд који мили моји:uzi:[DOUBLEPOST=1556312565][/DOUBLEPOST]
Икарди е петерда тешка, ама 2-3 години ке може да го истрпиме. За Лукаку е бразилскиот Роналдо.
Икарди е Даре Панчев играч, веројатно ороспијата е подобар фудбалер од него:D, затоа и мора да и ќути, оти го победува на мали голчиња:pos:
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Мислам дека Јунајтед во наредниве 5-10 години тешко дека ќе ја освои Премиер лигава, уште помалце Лига на Шампиони. Евентуално од време на време некој куп или ЛЕ.

Годинава неколку врвни тимове ќе прават реконструкција на фудбалерите како Реал, Баер Минхен, Јувентус, а Барселона, ПСЖ, Сити, Челзи, Арсенал, Интер, Милан ќе купуваат по 2-3 играчи.

Мислам дека покрај нив, особено без Лига на Шампиони тешко дека ќе пазариме некој квалитетен играч. Се што ќе купиме или ќе бидат млади и надежни, ама досега таквите обично испаѓаа како промашувања, или "ѕвезди" во години кои ќе бидат на залез на кариера кои ќе бидат преплатени и после првата повреда ќе паднат и само ќе го цицаат финансиски тимов.

Можеби единствена надеж е некоја од младинскиве генерации да се погоди и да стане главен костур на првиот тим, а после тој костур да се надополнува со по некој квалитетен играч од надвор кој ќе си ја види иднината во Јунајтед, ама не само заради астрономска плата туку заради имети и заради трофеите. На крајот на краиштата една таква генерација извади и Фергусон во 90-тите и врз таа генерација го направи тоа што го направи.
 
Член од
16 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
66
Bez razlika koj (ke) e napagjac , nas ni fali sredina,
jas nemam videno 10 tocni podavanja vo poslednite 5 godini.
Prvo treba da se najde uste 1-2 dobri vo sredina koj ke znaat da zadrzat topka
i da napravat gol sansa.
Posledni 2-3 utakmici imame 1-2 sut na gol, posledna dobra utakmica sto ja izigra manchester
bese taa so Arsenal sto ja izgubivme.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Тотенхем изгубија од Вест Хем прееска, постои голема можност да кикснат и наредниот викенд бидејки играат двомеч со Ајакс у ЛШ.Утре е must win ако сакаме да влеземе во ЛШ.Arsenal исто играат две зезнати утакмици(Лестер и Барнли во гости, играат мизерно во гости Арсенал) од останатите 3, така да се освен победа утре е пораз.

Искрено поделени мислења имам за Топ 4 т.е. ЛЕ или ЛШ. Од една страна ако идеме во ЛЕ Солскер ќе има доста простор да изгради млад и перспективен тим а со тоа и помал притисок и помали очекувања, а од друга страна Де Геа и Погба ќе киднат + се враќаме неколку години назад.
Од друга страна играње ЛШ ни дозволува да градиме квалитетен тим кој ќе биде конкурентен на пазарот за таленти плус потенцијално ќе му овозможи на Погба и Де Геа да видат поквалитетни колеги и пократка транзиција кон шампионски јунајтед.

Мои мислења кој треба да се донесе и кои позиции да се засилат. 2 штопери, 1 десен бек, 1 десно крило, 1 до 2 везњаци.
Штоперски: Варан/Коулибали + Алдервилд(за 25м не вреди да се циганчат)
Десен бек: Мение(возрасен,искусен во ЛШ и на интернационално ниво + фан на клубот + ќе биде транизиционо решение дур се искали Дало)
Десно Крило: Санчо(резервиран сум за него) , Заха, Леон Бејли.
Средина: Бруно Фернандеш е must buy, евентуално ако треба уште еден ја би одел со Гарнер од младите.

Аут: Рохо, Џонс, Валенсија, Мата, Ерера, Алексис, Дармиан и Лукаку?(би го чувал, но за солидна понуда би го шитнал)
Од млади би ги промовирал: Гарнер,Гринвуд, Чонг и Гомес у Чемпионшип би ги пратил, дека Гомес е уште физички слаб а богами и Чонг е далеку од физички спремен.[DOUBLEPOST=1556380580][/DOUBLEPOST]Eric Bailly wants to stay at Manchester United this summer and fight for his place in the team. [MEN]
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ако ги пратат на позајмица ојдеа у фичкуматерину
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
Добри вести, Џеф Безос бид-нал со 4 милијарди за да го превземе клубот :)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom