Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.237
Поени од реакции
933
Ухх да ги чујам подржувачите на Лукаку?? Кај сте бе?
Добар бил? Нели? Тимот е полн просеци
 
Член од
5 август 2008
Мислења
5.893
Поени од реакции
5.147
И уште неможам да разберам што му беше фората со Ерера што го играше ко трет одранбен со Смолинг и Џонс
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.624
Поени од реакции
7.095
Тоа е тоа...ЖозеАУТ

Подобро од сега да се прави обид за спас на сезоната отколку во Јануари од 10то место.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.237
Поени од реакции
933
Жозе добар бил, Вудвард не чинел, Вудвард чинел,Жозе не чинел, воа ви е распашана банда, само платеници без тронка совест и одговорност, шо не им е јасно на сите Мојс,ЛВГ и сега Мурињо дека треба да се отарасат од Џонс,Смолинг,Херера,Фелаини и сл? Од еден Руни без многу полемики се одкажаа не па од овие ццц... Па да добиеш толку шамари од истите играчи и пак да ги играш треба да ти дадат сам да си го испечатиш отказот... Ја не знам толку ли се моќни овие споменати толку ли се недопирливи па не ги продаваат??
А Лукаку како ви одигра? Па добро 2ра сезона му е тек влегува во форма инаку ѕвер ќе биде ?? хехехеххе
Погба исто многу лошо игра и стварно треба да размисли дали парите толку му се битни во животот...
Санчез па ок со оглед на тоа што го пушти кога губевме 2 разлика...
Рашворд не го стави, па ако и онака немаше да има никаков импакт у играта исто како и Лингард кој не знае шо прави на некои утакмици, ко мува без глава...
Марсијал си го тортурира час го става во тим час ни на клупа... НВМ
Нема врска и што се толку мрзливи чак и кога лази топката они стрпливо ја исчекаат да се дотркала до нив и го изгубат целото време во светот што постои...
Нема врска што 2 години Лукаку и Лингард трчаат и се отвараат во иста насока и си сметаат, понекогаш и бегаат од топката, а понекогаш се трудат толку многу да ја стигнат ама секако кога се вон шанса...
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.195
Поени од реакции
1.706
Среќа лесен распоред имаме на почеток...

П.С. Лани до 14 коло не сме примиле толку голови колку сега до трето. Маалски фудбал.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.178
lukaku, lukaku... odo umri nekade...
Kаква врска има Лукаку со мизеријава?

И што ако го дадеше голот, и што ако Јуанјтед го добиеше овој натпревар? Очигледно е дека е пукната тиквата во клубот и дека ќе има големи промени. Ова на ништо не личи, без разлика дали Јунајтед ќе добие некој натпревар на сила или на среќа.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.237
Поени од реакции
933
Kаква врска има Лукаку со мизеријава?

И што ако го дадеше голот, и што ако Јуанјтед го добиеше овој натпревар? Очигледно е дека е пукната тиквата во клубот и дека ќе има големи промени. Ова на ништо не личи, без разлика дали Јунајтед ќе добие некој натпревар на сила или на среќа.
Барем какви такви шанси ќе имавме, и немаше да биде волку тешко понатаму, а Мурињо секако можеле да му дадат отказ, и ако победеше...Прост пример ти е Енрике од Барселона го виделе човекот дека нее тоа што се бара и го замолиле да си даде или му дале отказ, иако тогаш освоија нешто....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.178
Барем какви такви шанси ќе имавме, и немаше да биде волку тешко понатаму, а Мурињо секако можеле да му дадат отказ, и ако победеше...Прост пример ти е Енрике од Барселона го виделе човекот дека нее тоа што се бара и го замолиле да си даде или му дале отказ, иако тогаш освоија нешто....
Значи не може двете, или Мурињо губи па добива отказ, или Јунајтед се влечка цела сезона со Мурињо со некоја победа чат пат, и нема успех. Не може ем Јуајтед да добива на мускули или на среќа, ем да гледате добар фудбал со Мурињо.
 
На врв Bottom