Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Да живееш во Англија толку време и да не можеш јазик да научиш, не знам што да кажам. Некогаш ми е жал што владее предрасудата дека фудбалерите се глупи луѓе, но.....
Едно е да не можеш друго е да не сакаш :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Nekako ne mi e verno deka ne znae angliski, mislam deka namerno ne zbori javno za da ne go zamaraat razni novinari I mediumi.

Ako stv ne znae angliski posle dekada igranje vo PL, ne znam so da kazam...uzas.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе што ви е какво преправање, врска си нема англиски.


Се надевам дека ова е еден вид формалност, зошто и така не верувам да ќе игра уште многу па да преземе Лукаку ако останал некој со разум во клубов.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Де Геа ќе биде капитен каков Лукаку, какви бакрачи..
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Не го гледам за ЛАВ причина да не биде капитен тоа што не знаел течно англиски. Секако во тимот имаме разновидност во националностите, а пак ќе кажам, во поголем дел од минатата сезона на натпреварите беше капитен ЛАВ така да ништо страшно. И Мурињо си кажа дека не му треба еден капитен, туку капитенство од искусните и тоа е тоа.

Не е голема работа ова кога веќе има кохезија во тимот меѓу играчите која ми се допаѓа. Ете и за Марсиал беше гласно дека сака да си бега, ама и со Мурињо и со соиграчите е наредена работата како што ми гледа.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
има кохезија во тимот
Мене брат повеќе ми изгледа дека во нашиот тим има судир на интереси, оти не ми оди во глава дека е све топ а ние испаѓаме од Севиља во ЛШ и испаѓаме од игра за титула во Декември..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
абе и ДДГ беше на излезна врата па ете окрет за 360
играчиве ако почнат да играат како што се очекува и не треба засилувања, освен десен бек и еден ЦД
иначе интересно е што одбранава која се плука лани втори у лига со најмалце примени голови
шо значи кај нас проблемот повеќе лежи во реализација, мора да се даваат шо повеќе, преку такво од бункери за тоа ни треба стабилни дефанзивци


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
абе и ДДГ беше на излезна врата па ете окрет за 360
играчиве ако почнат да играат како што се очекува и не треба засилувања, освен десен бек и еден ЦД
иначе интересно е што одбранава која се плука лани втори у лига со најмалце примени голови
шо значи кај нас проблемот повеќе лежи во реализација, мора да се даваат шо повеќе, преку такво од бункери за тоа ни треба стабилни дефанзивци
Се согласувам дека нас проблем ни е нападот. Затоа што сме премногу предвидливи и немаме некаков профил на играч поготово по десно крило или напаѓач кој би понудил друга опција и да бидеме поинвентивни во тој дел.
За одбраната мислам дека и покрај тоа што имаме втора одбрана, најголем дел се должи на ДДГ и повлечената игра. Тоа ме тера да мислам дека очајно ни фали квалитетен централен бек, но и лев бек. Не знам до кога Шо ќе добива кредити.

Мене брат повеќе ми изгледа дека во нашиот тим има судир на интереси, оти не ми оди во глава дека е све топ а ние испаѓаме од Севиља во ЛШ и испаѓаме од игра за титула во Декември..
Испаѓањето нема врска со кохезијата. Има тимски дух и поврзаност меѓу играчите. Испаѓањето оди на сметка на цел тим од стручен штаб до играчи.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Проблемот на нападот на МУ е што е едностран и предвидлив. Сите напаѓачи ни се по лева страна и затоа е лесно да се неутрализира нашиот напад. Варијации на тема е дали Марсијал, Раш или Санчез ќе биде предмет на обработка, додека просторот останува ист.
Доколку би имале барем едно квалитетно десно крило, веќе друга песна е. Ќе им се золеми метата на овие од среден ред, воедно ќе се намали кохезијата на противничката одбрана, која сега го покрива центарот и десната нивна страна, додека на лево воглавно покрива само еден играч.
Мата дури и кога игра десно, пола времето пак го поминува или централно или лево, при што доаѓа до гушење на таа страна.Лингур не го сметам за сериозен фудбалер,
Санчез го гледав како можно решение на таа страна, ама очигледно овој има поголеми ташаци од менаџерот.
ЛАВ, остајте го човекот и манџуриски да збори само, го заслужил целиот респект и од нас па и од цела ПЛ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom