Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.178
Gi brifirale pola novinari deka ne odele po Toby, po Magiure :pos: Ne me sfakajte pogresno, igracov navistina igra super otkako e dojden vo PL, i za Wolves i za Leicester i za Anglija ama sepak mislam deka Toby e kade kade pojak defanzivec.
Најдобро двата, кога ќе се земе во предвид дека Баји е склон кон повреди, а другите се кловнови.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.624
Поени од реакции
7.095
По два гледани меча имам некаков впечаток за одредени поединци. Искрено разочаран од Шо и Марсиал, пријатно изненаден од Переира, Туанзебе, ТФМ и Чонг. Не треба да се сфати здраво за готово, сепак припреми се и можеби други инструкции се во прашање. Со оглед тоа што костурот на тимот ни е на одмор, добро е да има Жозе увид кој од младиве ќе ги биде.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.997
Поени од реакции
39.814
Oвој ЗеленоДрво е доста директен.[DOUBLEPOST=1532336443][/DOUBLEPOST]Изигра фантастично Светско, и беше меѓу топ 5 играчи. Знае да дрибла, и знае да изнесе топка. Ке чини помалку од Алдервилд, и е Англичанец. Ризикот е дали константно ке може да игра во добра форма. Со оглед на тоа дека кариерата му иде во нагорен терк, и не се повредува секои 2 недели, ја сум за трансферов.

 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.674
Тежок е и стабилен. Имам гледано дека добро се снаоѓа со топката, не знам каков е во скок игра. Изгледа дека не е нешто на тоа поле ама ако знае да го темпира тајмингот на скокот дури и да не е со голем одраз, добар ќе биде.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.602
Поени од реакции
182.938
Shaw tri pati nedelno u prosek izjavuva deka ke ja zgrabel sansata a duh e.

Abe vrati go vo Sautempton neka grabi tamu, aman veke od krlezive.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.624
Поени од реакции
7.095
Shaw tri pati nedelno u prosek izjavuva deka ke ja zgrabel sansata a duh e.

Abe vrati go vo Sautempton neka grabi tamu, aman veke od krlezive.
Што се случува со Сандро? Едни пишуваат дека имаме договор со него ама преговараме за сумата, други викаат дека сме се откажале.

Иако падната му е и него формата, не сакам да останеме само на Шо и Јанг. Ете Мурињо кажал дека и Далот е во конкуренција за лев и десен век, но енигма е сеуште..

Шо искрено не ме импресионира. На 2та меча правеше доста грешки, а кога ќе требаше центаршут...барај ја топката каде што нема еден наш.

А за Мегвајр сум со 2 раце да се носи.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.602
Поени од реакции
182.938
Што се случува со Сандро? Едни пишуваат дека имаме договор со него ама преговараме за сумата, други викаат дека сме се откажале.

Иако падната му е и него формата, не сакам да останеме само на Шо и Јанг. Ете Мурињо кажал дека и Далот е во конкуренција за лев и десен век, но енигма е сеуште..

Шо искрено не ме импресионира. На 2та меча правеше доста грешки, а кога ќе требаше центаршут...барај ја топката каде што нема еден наш.

А за Мегвајр сум со 2 раце да се носи.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Mene Toby mi e podobar, ne deka Maguire e los, da ne se sfatime pogresno, najveke mi e za da ne treba naredna sezona pak da kupuvame defanzivec..

Sandro izgleda si e dogovoren so PSG, ne ke ne ceka nas, mnogu loso ova sto ne kupuvaat bek, Dallot kako prvo e neproverena roba a kako vtoro tek vo septemvri ke zaigral.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.624
Поени од реакции
7.095
Mene Toby mi e podobar, ne deka Maguire e los, da ne se sfatime pogresno, najveke mi e za da ne treba naredna sezona pak da kupuvame defanzivec..

Sandro izgleda si e dogovoren so PSG, ne ke ne ceka nas, mnogu loso ova sto ne kupuvaat bek, Dallot kako prvo e neproverena roba a kako vtoro tek vo septemvri ke zaigral.
Не дискутирам за кој е подобар искрено. Си имаат и двајцата предности и слабости. Само нека се донесе квалитетно решение.

Со изданијата на Переира најверојатно ќе остане сезонава кај нас и со тоа средниот ред ќе се комплетира за следната сезона. Мурињо барал од него да игра на 6ка и добри партии покажа таму. Се гледа дека има техника и знае да динтира темпо.

Покрај централен бек се надевам дека ќе се разгледа и лев бек, но и десно крило.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.602
Поени од реакции
182.938
Не дискутирам за кој е подобар искрено. Си имаат и двајцата предности и слабости. Само нека се донесе квалитетно решение.

Со изданијата на Переира најверојатно ќе остане сезонава кај нас и со тоа средниот ред ќе се комплетира за следната сезона. Мурињо барал од него да игра на 6ка и добри партии покажа таму. Се гледа дека има техника и знае да динтира темпо.

Покрај централен бек се надевам дека ќе се разгледа и лев бек, но и десно крило.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Ako se prasuvam jas, eden igrac da doneseme do 10ti ke bidam prezadovolna, e do tamu e spustija kriteriumite :/
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.997
Поени од реакции
39.814
Тежок е и стабилен. Имам гледано дека добро се снаоѓа со топката, не знам каков е во скок игра. Изгледа дека не е нешто на тоа поле ама ако знае да го темпира тајмингот на скокот дури и да не е со голем одраз, добар ќе биде.
Oд тоа што го видов на Светско, солиден е на корнери во напад, обично на него и на Стоус идеа сите корнери. За во одбрана, искрено не обратив пажња. Ме занима каков е со брзина. Ми делува дека му одговара системот со 3-ца позади.

Mene Toby mi e podobar, ne deka Maguire e los, da ne se sfatime pogresno, najveke mi e za da ne treba naredna sezona pak da kupuvame defanzivec..

Sandro izgleda si e dogovoren so PSG, ne ke ne ceka nas, mnogu loso ova sto ne kupuvaat bek, Dallot kako prvo e neproverena roba a kako vtoro tek vo septemvri ke zaigral.
Не знам што размислуваат со 33 годишни бекови кои ке издишат до Ноември. Валенсија на непочната сезона, го сецкаат мускулни повреди. Наводно, Мурињо кажал дека има доверба во Јанг да му биде прв пик. Нашите не ја прифаќаат проценката на Јуве од 50 милиони фунти за Сандро.

Молам бога да купат едно квалитетно десно крило, зашто последното саглам десно крило беше Роналдо.

Набојот кој треба да го има околу почетокот на новава сезона е како издишан балон. Тренер кој не пропушта да се пожали како тоа му фалат играчи, чунки, само он има таков проблем, статус кво на трансфери а со оглед на минатата сезона, очекував до сега да се комплетирани.

Не разбирам кај е дисконектот, пари очигледно дека има, играчи очигледно фалат. Или не фалат, ако таргетот е топ 4.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.201
Поени од реакции
4.053
Море со оглед на конкуренцијата и нашиот моментален тим може и топ4 да не фатеме.. така што (за мене наредната сезона уште непочната е пропадната со тоа што прашање на време е кога пиздава ќе го кикнат) да не место една, две години бидеме во пропаст.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.415
Поени од реакции
3.891
Само Переира се истакна, делеше одлични пасови поготово долгите му беа врвни.И Алексис не е лош, другото тапа.Чонг е апла изгубен.

Тежок е и стабилен. Имам гледано дека добро се снаоѓа со топката, не знам каков е во скок игра. Изгледа дека не е нешто на тоа поле ама ако знае да го темпира тајмингот на скокот дури и да не е со голем одраз, добар ќе биде.
Ни даде гол во 94та за израмнување ( 2 - 2 , со глава после слободен удар мислам) против лестер на гости кога им игравме, 23ти декември мислам беше, после утанти еден куп зицери и празни голови.Инаку од 10 корнери, 9 на него беа набацени на светсково па сеа види.
 
Последно уредено:

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
684
Најк направиле реклама во која го замислуваат фудбалот доминиран од кинези :) :)

Нормално со новиот најак играч на светот....кинески “роналдо“ http://marketing365.mk/nike-zamisli-kineski-dominirana-idnina-vo-fudbalot/

Да не речам “од Али експрес„ :) :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.602
Поени од реакции
182.938
Тренер кој не пропушта да се пожали како тоа му фалат играчи, чунки, само он има таков проблем, статус кво на трансфери а со оглед на минатата сезона, очекував до сега да се комплетирани.
Ова.

Ни на Пеп ни на Конте не им ги купија сите играчи кои ги сакаа, направи паралела кој од нив кукаше нонстоп и како заврши.
 
На врв Bottom