Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Мората по изгледиве ќе се носи. Не дека е лош играч, туку сумата која се зборува е претерано висока според мене. Поразличен профил на играч е од Рашфорд и се надевам дека доколку дојде Моу знае што ќе прави со него.

Фала му за добрата сезона на Ибра и криво ми е што порано не го доведовме во или по ерата на Роналдо.

9ката би сакал да ја зграпчи Рашфорд.


Вечерва во 20 часот мислам пристигнуваат шпанците во Скопје, па кој е во можност и ако му се укаже можност на аеродром нека направи некој спин со Мората и дрес од Јунајтед :D
 
Последно уредено:

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
746
Поени од реакции
639
Record (Португалија): Бенфика и Манчестер Јунајтед постигнаа договор за трансферот на Виктор Линделоф, сумата изнесува 35 милиони евра плус 5 милиони бонуси. Швеѓанецот во текот на следната недела треба да ги помине медицинслите прегледи и да стави потпис на договор.

Иако и во текот на зимскиот преоден рок имаше шпекулации за Линделоф, сега постои взаемно верување помеѓу медиумите во Португалија дека трансферот е блиску до комплетирање.

 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Не знам зошто некој сте против доаѓањето на Мората, дечкото е топ напаѓач и е одличен избор според мене . Сезонава во Реал даде 20 гола иако не е стандарден првотимец. Сега ако може да го договориме и Хамес милсам дека баш добро ќе се појачаме во офанзивниот дел и одчно ќе ги замениме Руни(ако си оди) и Ибра.
 
Член од
10 април 2014
Мислења
11
Поени од реакции
4
Мората по изгледиве ќе се носи. Не дека е лош играч, туку сумата која се зборува е претерано висока според мене. Поразличен профил на играч е од Рашфорд и се надевам дека доколку дојде Моу знае што ќе прави со него.

Фала му за добрата сезона на Ибра и криво ми е што порано не го доведовме во или по ерата на Роналдо.

9ката би сакал да ја зграпчи Рашфорд.


Вечерва во 20 часот мислам пристигнуваат шпанците во Скопје, па кој е во можност и ако му се укаже можност на аеродром нека направи некој спин со Мората и дрес од Јунајтед :D
Да не знае некој во кој хотел ќе престојуваат шпанците?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Да кажам и јас некоја реченица околу трансферите.

Мората ич не го сакам, сметам дека не е квалитетот што нам ни треба, а нам ни треба тип што ќе дава минимум 20-25 голови на сезона. А Мората некако не ми изгледа дека носи „толкав број на копачки“. Сумата која што се шпекулира не ја споменувам, јасно ни е, моменталните цени се смешни и ненормални. И уште да додадам, се надевам нема нашите да се тегават вака со Реал за Мората и Де Геа до август, па да се покажат во најјако светло и да ја укакаат на крај па да го дадат Де Геа како трампа.

Друга работа најмногу ми е жал што го испуштивме Лукаку (изгледа се враќа во Челзи по „оптуштањето“ на Диего Коста). Баш сакав да дојде кај нас...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, можно е Ибра да ни се приклучи пак откако ќе заздрави, секако ако воопшто медицинскиот епилог е позитивен. Доста блиски извори спомнуваат дека ова е трик за Ибра да не прима пари додека е повреден, нешто што и самиот кажа дека не сака.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Некако не ми е верно дека ќе го пуштат туку така Ибра.
Сепак е Ибра, да бидеме реални.
Ибра.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.246
Мората беше кажал дека е сигурен дека ке бидат соиграчи со Џејмс следната сезона..
Дали тоа значи дека Родригез доаѓа кај нас!?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Изгледа трансферот на Мората ќе иѕнесува 70 милиони евра (61,5 милиопни евра) .
Како што се чини нов стопер ќе биде Виктор Линделоф за 35 милиони фунти, а од Мајкал Кин најверојатно ќе се откажеме зошто ако дојде швеганецеот реално и не ни треба Кин.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Моја желба е Матиќ кој најверојатно си иде од челзи ако треба и 50 милиони нека дадат за него ама мислам дека е идеална замена за керик за напад сакам мората и белоти а да се ослободиме од руни лингард дармијан смолинг
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Повторно се протнале неколку дечки во стадион, овој пат ...[DOUBLEPOST=1497118312][/DOUBLEPOST]Manchester United have rejected enquiries from Inter Milan, AC Milan, Napoli and AS Roma for Matteo Darmian. [TMW][DOUBLEPOST=1497122479][/DOUBLEPOST]Manchester United have agreed a fee of €35million for Victor Lindelof. He will have his medical next week. [Duncan Castles]
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Чим јајцеглавиот пише значи Линделоф ни е прво засилување. Кога се работи за купување стопери, му верувам на Мурињо, мислам дека досега немал промашај.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ибра иначе ќе го тера цел процес на опоравување во Керингтон, така да секоја чест за одлуката да не зема плата додека не се видат резултатите од закрепнувањето и дали ќе биде спремен да изигра уште неколку месеци на врвно ниво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom