Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
По крајов на репрезентативниве обврски, со тие што имаме напреднати преговори ќе ги објавуваме полека. Мислам дека Жозе ќе сака пред припремите да го има на располагање 90% од составот за следнава сезона.

Со среќа да ни е трансферов на Линделоф и да се надеваме дека ќе ги следи стапките на Баји. Не го имам следено и не можам да давам проценки, но имам верба во Мурињо за трансфериве, поготово за дефанзивниве играчи така да ако скандинавецов ги задоволува неговите критериуми тогаш топ.

Се двоумам што ќе се случува за левава бековска позиција. Засега со никој посериозно не не поврзуваат (освен со Менди пред некој период на ниво на слабо поткрепена шпекулација), а гледам дека за Дармиан сме одбиле неколку понуди така да ме копка дали со добрите партии на крајов од сезонава успеа да го купи Мурињо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.132
Го немам гледано играчот неможам да кажам ништо но и јас имам доверба во Мурињо кога станува збор за дефанзивци.

Е сеа нема да е лошо уште еден штопер да се се бори за прв тим со Бејли и Линделоф и да се наоѓа кога Бејли ќе оди на афричкиот куп но имаме уште доста дупки во стартната 11ка за да си дозволиме луксуз да ја појачуваме клупата.

Шпиц, десно крило, заден везен и лев бек се must buy.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Најдобрата работа за Линделоф што ја прочитав по интернетов е: He driblles like mental person.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Линделоф 22 години, Мората 24, Белоти 23... Погба 24, Рашфорд 19, Марсијал 21.[DOUBLEPOST=1497138812][/DOUBLEPOST]
Го немам гледано играчот неможам да кажам ништо но и јас имам доверба во Мурињо кога станува збор за дефанзивци.

Е сеа нема да е лошо уште еден штопер да се се бори за прв тим со Бејли и Линделоф и да се наоѓа кога Бејли ќе оди на афричкиот куп но имаме уште доста дупки во стартната 11ка за да си дозволиме луксуз да ја појачуваме клупата.

Шпиц, десно крило, заден везен и лев бек се must buy.
Рохо мислам дека ке биде конкуренцијата. @ziak92 ке го игра Рохо и на лев бек, ако Линделоф и Баји ке му се централен пар.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.132
Линделоф 22 години, Мората 24, Белоти 23... Погба 24, Рашфорд 19, Марсијал 21.[DOUBLEPOST=1497138812][/DOUBLEPOST]

Рохо мислам дека ке биде конкуренцијата. @ziak92 ке го игра Рохо и на лев бек, ако Линделоф и Баји ке му се централен пар.
Рохо беше одличен сезонава ама Рохо си е Рохо, со него неможеш да си никогаш на сигурно. :D

Само што поскоро да се исчистиме од дрвата англиски.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Супер за Линделоф (y) Само гледам ќе се откажеме од Кин, а можат да се ослободат од болницата Џонс и Смолинг и да се земе Кин за 25мил и плус пари ќе останат од овие двајца.
 
R

red.devil

Гостин
Ќе го земете
Видов, има шпекулации, само што некако ми е too good to be true.

Па и Верати сака да смени средина...
Можеби ќе звучам субјективно ама Верати, Фабињо и Погба ќе се добра конкуренција на триово од Реал.
Кон тоа треба да се стреми Јунајтед, а не да си играат играчки со просеци како Моратовци и Пришиќи за вртоглави суми.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ќе го скаутирам Мората вечер, ќе видиме што талент има и дали вреди за парите. :D Јас да сум на место на нашите давам по 150 милиони за Кејн и Верати и лапај си ПЛ. :P
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Во Тајмс пишува дека Мурињо ги сака и Мората и Белоти, значи двајцата.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
Супер за Линделоф (y) Само гледам ќе се откажеме од Кин, а можат да се ослободат од болницата Џонс и Смолинг и да се земе Кин за 25мил и плус пари ќе останат од овие двајца.
same here... треба и Кин да го соберат... а еден од заменик заменикот на заменик капитенот или стаклениот Џонс на клоци... освен ако не ги планира Фосу Менса и Туанзебе за некоја од штоперските позиции..
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Немаме потреба сега од Кин кога го купивме Линделоф. Првотимци најверојатно ќе бидат тој и Баји, а Рохо, Џонс, Смолинг и Туанзебе за ротација се сосема ок така да трансферот на Кин моментално според мене е непотребен. Доколку е точно дека Моу ги сакал и Мората и Белоти изгледа планира да ја менува формацијата и да игра со двајца напаѓачи веројатно 4-4-2.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
A sto ke bide so Blind? :D

Eden od poomilenite igraci mi e ne bi sakal da si odi letovo. Pokriva mnogu pozicii, ne se buni I soliden e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom