Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Харгривс играше кратко во Манчестер ама остави длабока трага. Самиот факт што беше стартер против Челзи во финалето доволно зборува за тоа колкава доверба имаше во него САФ, Штета што немаше среќа со повредите можеше уште многу да даде за клубот. И ај ако може некој да ме просветли да ми кажи кој е типот со 19-ка во нашиот тим на клипов?
Пиќе :D
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
За утрешниот меч воопшто не сум загрижен очекувам многу офанзивна игра на нашите момци и секако Клеверли во прв состав за жал не ке можам да го проследам мечот утре се надевам дека исто ке заврши како минатиот меч што не го проследив (7 :1 за нас :) ) поздрав до сите фанови и убаво да си го поминете празникот утре.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
За утрешниот меч воопшто не сум загрижен очекувам многу офанзивна игра на нашите момци и секако Клеверли во прв состав за жал не ке можам да го проследам мечот утре се надевам дека исто ке заврши како минатиот меч што не го проследив (7 :1 за нас :) ) поздрав до сите фанови и убаво да си го поминете празникот утре.
Абе со Арсенал играме не со Свонси па да прогнозираш 7-1 резултата знам дека Асенал се слаби сезонава + суспендирани имаат и повредени сепак очекувам победа како секогаш само ние да си ја играме нашата игра и 3-те бида остануваат на Олд Трафорд:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Паметно нешто од Гоше :) Арсенал е ова не зезајте, со Арсенал, Ливерпул, Лидс и Сити формата не значи ништо. Колку и да се слаби ќе дадат се од себе. Сепак и јас верувам во победа ама не во 20-0 :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.482
Поени од реакции
4.052
Паметно нешто од Гоше :) Арсенал е ова не зезајте, со Арсенал, Ливерпул, Лидс и Сити формата не значи ништо. Колку и да се слаби ќе дадат се од себе. Сепак и јас верувам во победа ама не во 20-0 :)
Лидс не би го вбројал во оваа група тие не се веќе во елитното друштво :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756


Венгер со друштвото од Јунајтед :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Лидс не би го вбројал во оваа група тие не се веќе во елитното друштво :)
Не се, ама ривали ни се. Сети се пред 2 години што се случи. Roses derby.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ќе го здробите утре Арсенал ..
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Од Арсенал кои имаат црвени картони и се повредени?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Извадоци од биографијата на Гери Невил посветени на тоа како САФ се справувал со тие што се правеле поголеми ѕвезди од клубот, читајте и гледајте што е авторитет

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2030848/Gary-Neville-Sir-Alex-Ferguson-man-make-break-you.html?ito=feeds-newsxml

It will be a very sad day when the boss finally bows out. The next manager of Manchester United will have to be bold — and he’ll have to have balls.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom