Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
AS репортира дека сме понудиле наводно 15 милиони за Тиаго од Барселона, сега колку е точно ова не знам, да не го глумам Гоше. :)
Има и на официјалната за ова, не би требало да е шпекулација.. Ајде сеа после 1-ви Де Геа и Тиаго у пакет и на раат да ги почнеме подготовките! :)
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Има и на официјалната за ова, не би требало да е шпекулација.. Ајде сеа после 1-ви Де Геа и Тиаго у пакет и на раат да ги почнеме подготовките! :)
На официјалната пренесуваат што напишале весниците, а не дека сме понудиле така да шпекулација ја сметаат!
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
AS репортира дека сме понудиле наводно 15 милиони за Тиаго од Барселона, сега колку е точно ова не знам, да не го глумам Гоше. :)
Најдобро решение за плејмејќер му е овој на САФ за 3-4 години ќе биде подобар и од Чави и Иниеста заедно:)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Најдобро решение за плејмејќер на Ферги овој за 3-4 години ќе биде подобар и од Чави и Инјеста заедно:)
дај бе чоек препрочитувај си ги постовите во секој пост имаш греШка!
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
А будали се тие од барса и ќе го продадат ако е толку добар, аха, секако. Или собираат пари за Фабрегас да го купат. :eek:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Овие од Атлетико го барале овој Реина ко замена за Де Геа.

De Gea to finally be announced as a United player by the end of the week at the latest. Cracking bit of business by United.

--- надополнето: Jun 27, 2011 1:35 PM ---
Гил е на Вимблдон :D
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
David de Gea is in Manchester for a medical.

The goalkeeper is set to complete his £17 million move to the English champions.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219


David De Gea has arrived at Bridgewater Hospital,Manchester, for his Manchester United FC medical :)))))))))))))))))
оппаа веќе ми се свиѓа ова :)
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Ајдее па дури и завеси да не го сликаат...хахаха
ај нека ни е честито и De Gea. Од кога го знам го сакам кај нас, повеќе и од Neuer го сакав :P :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom