Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Одлично играме. Добро е што постигнавме гол. Одбраната засега добро функционира, имаа неколку шанси Челзи, ама успеавме да се одбраниме.

Во второ очекуваме Челзи да се отвори и да тргне поофанзивно, со што би ни се укажале шанси евентуално од контра напади.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.882
Поени од реакции
7.324
Ме смрзнаа на крај бе... мора вака секогаш нешто да бидне=))))
Добар резултат засега,и со 1-1 е одлично =)))))))))))))
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Одлично играме, судијата не дозволува груба игра(која им е омилена на гнасите) и задоволен сум!

GGMU
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.531
Поени од реакции
42.980
На крај се запотив, браво за Евра што ја спаси! :):) Добро за сеа, можеме уште еден во второ.. Глори!
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Челзи нешто изгубени делуваат, не се навикнати да играат кога има фер судење изгледа!

Засега резултатот е поволен , се надевам дека ќе го зголемиме водството и ќе оствариме поубедлива победа!

Во второ само да се одржи концентрацијата како досега и да не им се остава многу простор за игра на гнидите....

Добро е што имаме џокер замена Парк - Нани , за секој случај !

Иначе , мој фаворит за нареден гол се Валенсија или Парк....( Чичарито сите знеме дека ќе дајт еден ) :) :)

Ајде пријатен фудбал !!!
 
H

-HRO

Гостин
Одлична игра на Јунајтед сега за сега. Одлично се држиме. Огромно браво за Евра!
Само уште 1 гол да им дадеме и ѓубрињата нека се простат од лигата на шампионите!!!

GLORY, GLORY MANCHESTER UNITED !!! :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ах, Рафаел ... :(

Валенсија како денес бек -.-
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ќутукот Дрогба мислеше ќе го турка Евра, и му дојде Вида да го изеде :vozbud:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.367
Поени од реакции
28.160
Нема што да се збори за играта победа си е победа каква игра не е битно важно доволна за победа. Иако на крај малце не стиснаа и не им досудија чист пенал али нека се суди еднаш у наша корист бе :) GGMU!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Одличен резултат, треба само мудро да се одигра на Олд Трафорд. :smir:

Инаку денес сите одлично одиграа Керик, Гигс, Руни ... ВДС - ѕвер! Ќе се плаче кога овој човек ќе замине во пензија. :(
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Имало некој горе, ах како ќе се ситам сега на плачењето од синиот табор, ќе ужувам, ќе читам и нема да враќам воопшто :vozbud:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.367
Поени од реакции
28.160
И да прашам не ми е јасно зашто Бербатов не добива шанси ? Коа перфектен е ... ?
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Честито нека ни е победата.
Инаку веке почнаа да плукаат по судијата во фан клуб Челзи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom