Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Па не преговараат повеќе банкари и сметководители. :D
Автоматски споено мислење:


Ако се случи да го потпишеме и Тодибо најверојатно еден од Мегваер и Линделоф да се пакуваат.
Линделоф би го продал, Мегваер би го оставил. Плус му даваме уште една година на Џони Еванс, така да Ли делоф прв треба да си оди.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.264
Поени од реакции
7.266
Вчера зелено светло за Угарте, денес Де Лихт. Прва промена за разлика од претходно - се преговара со повеќе играчи одеднаш, не се чека тегни се со еден играч 3 недели, месец, месец и кусурот, па откако ќе го завршиш него потоа оди на следна позиција.


Преговориве со овој ми се чинат како преговарачка финта со Евертон за Брентвајт, да спуштат цена. Сличен ако не и ист профил со Мегваер, брзината не му е јака страна, зема голема плата, "одбиен" од Јуве и Баерн на само 24 години. Многу црвени знаменциња. Ако му се факторира високата плата во целокупниот трансфер, тука негде е ко Брентвајт трансферот.

За Тодибо, нека го шитнат на Лозана и нека ни го позајмат нас (со лесна клаузула за облигација да се купи), така УЕФА може да одјебе :D

Угарте личи одличен играч, истата улога што ја бркаше Касемиро првата сезона ќе ја врши перфектно. Коби / Маунт до него, Бруно напред и пичиме.

Зиркзи личи солиден трансфер од повеќе аспекти, технички поткован и може да игра лажна 9ка, за тркачи го Рашфорд, Гарначо и Хојлунд може да биде многу корисен. Нуди поширока тактичка флексибилност у нападот, плус ќе го одмара и парира Хојлунд.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
663
Поени од реакции
1.581
Преговориве со овој ми се чинат како преговарачка финта со Евертон за Брентвајт, да спуштат цена. Сличен ако не и ист профил со Мегваер, брзината не му е јака страна, зема голема плата, "одбиен" од Јуве и Баерн на само 24 години. Многу црвени знаменциња. Ако му се факторира високата плата во целокупниот трансфер, тука негде е ко Брентвајт трансферот.

За Тодибо, нека го шитнат на Лозана и нека ни го позајмат нас (со лесна клаузула за облигација да се купи), така УЕФА може да одјебе :D

Угарте личи одличен играч, истата улога што ја бркаше Касемиро првата сезона ќе ја врши перфектно. Коби / Маунт до него, Бруно напред и пичиме.

Зиркзи личи солиден трансфер од повеќе аспекти, технички поткован и може да игра лажна 9ка, за тркачи го Рашфорд, Гарначо и Хојлунд може да биде многу корисен. Нуди поширока тактичка флексибилност у нападот, плус ќе го одмара и парира Хојлунд.
Тешко дека Де Лихт се користи за да се издејствува трансфер на Брентвајт. И јас кажав уште некни дека не ми е по ќеф да се земи, ама изгледа тој ќе испадни да е првиот трансфер.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Тешко дека Де Лихт се користи за да се издејствува трансфер на Брентвајт. И јас кажав уште некни дека не ми е по ќеф да се земи, ама изгледа тој ќе испадни да е првиот трансфер.
Зошто толку негативности за ДеЛихт незнам, уште недонесен веќе го прогласивме за нов Мегваер, ако некој личи на Мегваер е самиот Мегваер,. Прво нека дојде јас цврсто верувам оти со Лисандро ќе бидаат идеални во одбрана пред нив Угарте деструктивен мидфилдер, Мајно, Бруно, на крилата Лево Гарначо десно Амад Диало. Напред или Хојлунд или Зиркзи. Ќе имаме солидна прва постава.Раши вечниот талент би требало да им го шибнеме на ПСЖ за 80 - 100 м со тие пари би сакал десен бек да се донесе например Фримпонг. И нека ја искористат оваа лупхол со Тодибо ако можат другите можеме и ние.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.192
Поени од реакции
7.646
Зошто толку негативности за ДеЛихт незнам, уште недонесен веќе го прогласивме за нов Мегваер, ако некој личи на Мегваер е самиот Мегваер,. Прво нека дојде јас цврсто верувам оти со Лисандро ќе бидаат идеални во одбрана пред нив Угарте деструктивен мидфилдер, Мајно, Бруно, на крилата Лево Гарначо десно Амад Диало. Напред или Хојлунд или Зиркзи. Ќе имаме солидна прва постава.Раши вечниот талент би требало да им го шибнеме на ПСЖ за 80 - 100 м со тие пари би сакал десен бек да се донесе например Фримпонг. И нека ја искористат оваа лупхол со Тодибо ако можат другите можеме и ние.
Десен бек ќе се купува само ако се продаде Бисака.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.566
Поени од реакции
43.099
Мислиш дека Флорентино го води сам Реал, и ја води една од најуспешните градежни компании во светот сам?
Неможе сам секако, ама тој го има главниот збор. А после си има луѓе кои работат за него.

И јас сум за дефинирана структура секако, само некако многу директори собравме. Не велам дека е грешка, ама во ваков случај, мора личностите и како професионалци, но и на карактер баш перфектно да се надополнуваат, бидејќи стварно има шанса да биде "многу баби, килаво дете".

Да не биде едниот запнал за еден играч, другиот за друг, третиот вика нема пари за овие, па таман нашле, на тренерот нема да му одговара... и оди разбери се :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom