Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.190
Поени од реакции
7.645
Да, ама реално тоа немора ништо да значи. Прво ми текнува на Интер и Баерн пред 15 години, кога земаа играчи што неможеа да фатат место во еден полумртов Реал, па на крај баш тие 2 играчи ги донесоа до меѓусебно финале во ЛШ.

Кај Де Лихт проблем се повредите дефинотовно, ама и очигледно не се мирисаа нешто со Тухел. Сепак, сеуште е доволно млад и за некои 35-40м фунти мислам дека вреди да се ризикува.

За овој Угарте немам некое мислење, бидејќи и го немам гледано којзнае колку, ама ПСЖ е потоксична средина и од нашата, така да не би му ја земал сезонава до толку здраво за готово. А верувам и дека пак нема да биде повеќе од 35-40 милиони.

Мислам дека ќе имаат тактика да купат играчи испод цена ова лето, за да ја тргнат таа репутација на тим што преплаќа играчи. Па така во блиска иднина нема веќе да ни бараат 100че за Ентони или 50м за Фред.
Баце Крис Валер пиша 42 мил плус калузули, плус 250к плата, за играч кој последните 3 сезони е константно повреден. Боље да бараат некој друг.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.565
Поени од реакции
43.093
Баце Крис Валер пиша 42 мил плус калузули, плус 250к плата, за играч кој последните 3 сезони е константно повреден. Боље да бараат некој друг.
Абе баце тоа е Баерн колку го вреднуваат. Значи ќе падне цената секако за некои 5-6 милиони. За платата не сум видел ништо искрено.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.190
Поени од реакции
7.645
Абе баце тоа е Баерн колку го вреднуваат. Значи ќе падне цената секако за некои 5-6 милиони. За платата не сум видел ништо искрено.
1003105930.jpg

Ако бара поголема плата од оваа комотно нека напуштат преговори.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.308
Поени од реакции
10.320
Купуваме играчи кои не можат да фатат место во ПСЖ и Баерн.

Sreka nie sme najposakuvana destinacija pa ke barame kuznae so. Taa e realnosta otpad ekipa ni renometo ne ni ostana. Imame pola dekada makotrpna rabota za da dojdeme nazad kaj so bevme vo 2015
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
63.765
Прегледај го приврзокот 422174

Ако бара поголема плата од оваа комотно нека напуштат преговори.
Поголема? А бе под 200к нека гледаат да го договорат, зашто ке скапе на клупа во Баерн. Ние нему му правиме услуга.

@ManUtdChampions гледав видео од неговите допири против Њукасл од двата меча. Загрижувачки лошо. Туку ајде, да не ги отпишуваме недојдени. Да кажеме дека се работи за лоша форма во моментот.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Купуваме играчи кои не можат да фатат место во ПСЖ и Баерн.
Би се согласил со членот погоре, ако има по токсична средина од нашата е ПСЖ, Верувам дека Угарте би се вклопил во играта на Јунајтед , притоа неможеме да преплаќаме пак по 100м за просеци како Антони плус Каземиро веќе е во години така да јас сум за овој трансфер , друго ДеЛихт е супер трансфер ем е млад ем добро се познаваат со ТХ, и Зиркзии е готова работа како што читам, за Брантвајт изгледа ќе се чека последен момент верувам дека ќе се зема и тој, за летниот преоден доста се, за зимскиот ако има потреба верувам дека ќе се зема дополнително како и обично на позајмица.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.190
Поени од реакции
7.645
Би се согласил со членот погоре, ако има по токсична средина од нашата е ПСЖ, Верувам дека Угарте би се вклопил во играта на Јунајтед , притоа неможеме да преплаќаме пак по 100м за просеци како Антони плус Каземиро веќе е во години така да јас сум за овој трансфер , друго ДеЛихт е супер трансфер ем е млад ем добро се познаваат со ТХ, и Зиркзии е готова работа како што читам, за Брантвајт изгледа ќе се чека последен момент верувам дека ќе се зема и тој, за летниот преоден доста се, за зимскиот ако има потреба верувам дека ќе се зема дополнително како и обично на позајмица.
Ако Евертон не намали цена ( а не верувам дека ќе намали) Јунајтед нема да оди по него, шпекулации има дека се тргнавме од тој трансфер. Најверојатно ќе е само Де лихт, можда и Тобипо ако им успее тужбата на ИНЕОС. Сега читав преговарале со Еванс за уште една сезона.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
606
Поени од реакции
1.898
Угарте ви е ист играч како наш Галагер само што нашиов е малце бољи у напад, знае од втор план да се убацува додека Угарте е малце бољи дефанзивно. Јас многу го сакав во Челзи пред да ни го украде ПСЖ ама тоа е, мислам дека пазарите топ играч. Во ПСЖ го шутнаа заради тоа што не се вклопува во тики така на Енрике, слаб е во пас игра.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Угарте ви е ист играч како наш Галагер само што нашиов е малце бољи у напад, знае од втор план да се убацува додека Угарте е малце бољи дефанзивно. Јас многу го сакав во Челзи пред да ни го украде ПСЖ ама тоа е, мислам дека пазарите топ играч. Во ПСЖ го шутнаа заради тоа што не се вклопува во тики така на Енрике, слаб е во пас игра.
Тоа ни треба на нас централен дефанзивец, за во напад го имаме Вруно, Маину, ајде и Маунт ако биде здрав и тој новиот ако го земеме Зиркзи. Нас ни ни треба баш таков играч како Угарте.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.190
Поени од реакции
7.645
Угарте ви е ист играч како наш Галагер само што нашиов е малце бољи у напад, знае од втор план да се убацува додека Угарте е малце бољи дефанзивно. Јас многу го сакав во Челзи пред да ни го украде ПСЖ ама тоа е, мислам дека пазарите топ играч. Во ПСЖ го шутнаа заради тоа што не се вклопува во тики така на Енрике, слаб е во пас игра.
Тоа и не е некоја пофалба Галагер е Мектоменеј со електромотор у дупе. :D
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.456
Поени од реакции
22.064
Ако Евертон не намали цена ( а не верувам дека ќе намали) Јунајтед нема да оди по него, шпекулации има дека се тргнавме од тој трансфер. Најверојатно ќе е само Де лихт, можда и Тобипо ако им успее тужбата на ИНЕОС. Сега читав преговарале со Еванс за уште една сезона.
Мора да продава сака сака да израмни сметки да не им оддземат па бодови, баш на него можат да земат 50м, ама тоа што го барат 70м и тоа фунти мало морген, затоа милам дека накрајот ќе му ја намалат цената .
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
471
Поени од реакции
396
Кога веќе знаат дека е склон на повреди незнам зошто не пробаат со позајмица на Де Лихт со право на откуп.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.190
Поени од реакции
7.645
Мора да продава сака сака да израмни сметки да не им оддземат па бодови, баш на него можат да земат 50м, ама тоа што го барат 70м и тоа фунти мало морген, затоа милам дека накрајот ќе му ја намалат цената .
Мислам дека ги израмнија рок беше до недела на полноќ. Челзи,Вила, Њукасл и Евертон си разменија преплатени играчи за баш заради таа причина.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
606
Поени од реакции
1.898
Тоа и не е некоја пофалба Галагер е Мектоменеј со електромотор у дупе. :D
Ако гледаш фудбал сас едно око, да. Галагер е Зидан за тој теле ирско, шкотско што и да е.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.190
Поени од реакции
7.645
Кога веќе знаат дека е склон на повреди незнам зошто не пробаат со позајмица на Де Лихт со право на откуп.
Феноменална идеја но Баерн тешко да прифати тоа, играчот им влече финансии.
Автоматски споено мислење:

Ако гледаш фудбал сас едно око, да. Галагер е Зидан за тој теле ирско, шкотско што и да е.
Баце и двоицата су дупке сс топку у ноге. Како сс две леви су кд е пас игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom