Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
32.318
Поени од реакции
65.282
Иначе активирана е клаузула за година плус во договорот на Тен хаг не е нов договор.
Моменталниов договор му истекуваше наредното лето, договор на 2+1. Мислам дека има добиено нов договор на 2 години, со што му е поништена таа опција за година плус од претходниот договор.

Edit @dantemkd во право си, сепак е екстензија на моменталниов договор. Me збуни тоа што на официјалната пишуваше нов договор, и дека се шпекулираше долго време дека ке треба да преговараат со него околу трансфер вето што го имаше Тен Хаг во оригиналниот договор.

Баш вчера разгобваравме со едни батиња околу Роналдињо, веројатно повеќето од вас /нас стандард за гоат им се Роналдо/Меси . Мој став е дека Роналдињо беше дел од генерацијата каде што беше уживање да се гледа а тие да играат за публика,за престиж и такви работи, Кристино и Меси донесоа друго ниво, каде некако целиот фудбал го претворија во пари,статистика и број на освоени титули. Квалитетот и возбудувањето во фуддбалот се намалија, а неколку тимови само се радуваа. Секоја сезона двајцата си ја разменуваа златната топка,се беше меѓу нив иако не беше правилно тоа, не дозволија друг фудбалер да се вмеша и многу генерациски таленти пропднаа.
Тоа води кон Роналдињо кој што си беше легенда кој го даде целиот свој талент на публиката,единствен играч на Барса испратен со овации на Бетнабеу, можеби природно му дојде надолниот тренд на кариерата. Кој што ние не можеме да кажеме дека флопнал. Си имаше скандали со на Рајкард ќерка му ама тоа не менува ништо.
Да, имам пишувано често тука дека нивото на фудбал беше страшно високо. Штета што траеше кратко.

И за мене Роналдињо е најдобриот фудбалер што го имам видено некогаш, но за да го ставиш во GOAT категорија, си бара конзистентност. Зизу е дефинитивно еден од најелегантните фудбалери што ги имам видено.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
32.318
Поени од реакции
65.282
Нека дадат 100 милиони фунти, и нека носат. Никој не е незаменлив.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.953
Поени од реакции
8.846
BREAKING: Everton are preparing a £22m bid for 31 year old Manutd centre Back Harry Maguire.

Опа бато, за вас црепој 50че округло, или глава за глава за Брентвајт. :D

Иначе Јувентус сака да го продаде Киеса, а заинтересиран е за Санчо и Гринвуд. Нека прават трампа.
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2023
Мислења
403
Поени од реакции
551
Киеса многу добар ама стаклен повеќе повреден ќе биде од што ќе игра , а за Евертон нека им дадат 10-15 м и тие Брантвајт ние фрижидерот, и волкот сит и на мајка им пу.тката
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.953
Поени од реакции
8.846
Може ќе.го смират ќе го натераат да игра, ќе се извини итд итд.
И што фајде?
Пак да си игра фортнајт и да се успива на тренинзи, како мало дете е ебаго, ритање од клубот само за такви мрзи.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Нека дадат 100 милиони фунти, и нека носат. Никој не е незаменлив.
Еден Кутињо го продадоа за 130м, Бруно ќе треба 150м, какви 100м какви бакрачи. И зошто да се продава,? Кој ќе се донесе како замена или ќе станеме клуб како Дортмунд .
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.318
Поени од реакции
65.282
Еден Кутињо го продадоа за 130м, Бруно ќе треба 150м, какви 100м какви бакрачи. И зошто да се продава,? Кој ќе се донесе како замена или ќе станеме клуб како Дортмунд .
Неговиот агент го нуди наоколу, веќе е во години каде што бара последен богат договор. Патем, не реков дека мора да го продадеме, туку дека ако сака да си оди, тоа е минимална сума која треба да се бара.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
403
Поени од реакции
551
Во овојј случај јас незнам дали да се продаде или не Бруно имаше доста лоша сезона искрено, при крај се разбуди и бев за и тој и Рашфорд да се продадат, ама ако бидат сите млади кој ќе ги води?? Нема друг лидер.Како им сече така нека праат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.953
Поени од реакции
8.846
Во овојј случај јас незнам дали да се продаде или не Бруно имаше доста лоша сезона искрено, при крај се разбуди и бев за и тој и Рашфорд да се продадат, ама ако бидат сите млади кој ќе ги води?? Нема друг лидер.Како им сече така нека праат.
Ќе дојде Де лихт сега со микрофон у рака е од 18 години зато и плачат по него фановите на Баерн. :D
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Во овојј случај јас незнам дали да се продаде или не Бруно имаше доста лоша сезона искрено, при крај се разбуди и бев за и тој и Рашфорд да се продадат, ама ако бидат сите млади кој ќе ги води?? Нема друг лидер.Како им сече така нека праат.
Ако гледаме каква ни беше сезоната треба сите да се продадат, нејсе, сезоната ни беше лоша оти имавме над 60 повредени и тоа игравме кажи речи цела сезона без цела дефанзива плус Рши си го ладеше на терен ( ако треба некој да се продава тој е а не Бруно ) ако беа сите играчи на располагање тук тамо некоја повреда друга приказна ќе беше, ама нели што би било кад би било муабетот ми е . Голем промашај од Инеос ќе биде продажбата на Бруно ако се одлучат да го продадат.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.325
Поени од реакции
11.164
Во овојј случај јас незнам дали да се продаде или не Бруно имаше доста лоша сезона искрено, при крај се разбуди и бев за и тој и Рашфорд да се продадат, ама ако бидат сите млади кој ќе ги води?? Нема друг лидер.Како им сече така нека праат.
Доста во ппследно време се плука по Бруно ама кога беше повреден реално бевме послеби едно пет пати
Ако гледаме каква ни беше сезоната треба сите да се продадат, нејсе, сезоната ни беше лоша оти имавме над 60 повредени и тоа игравме кажи речи цела сезона без цела дефанзива плус Рши си го ладеше на терен ( ако треба некој да се продава тој е а не Бруно ) ако беа сите играчи на располагање тук тамо некоја повреда друга приказна ќе беше, ама нели што би било кад би било муабетот ми е . Голем промашај од Инеос ќе биде продажбата на Бруно ако се одлучат да го продадат.
Бруно и кога не е во форма пак ни е најдобар поединец :masa:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.732
Поени од реакции
11.189
Ic ne sum za prodavanje na Bruno ama jbg ako opnat dobra para neka ide jbg, ipak Lisandro e pecen za kapiten.
Pa sea boze moj, kakvi igraci si otisle od klubov.

Iako, iako, statistikata na Bruno prvite sezona dve bese strasna.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom