Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.751
Поени од реакции
6.697
Фала курцу! Изгубивме драгоцено време на нешто што не требаше ни да се расправа воопшто. Ајде сега на пазар од петок :aplauz:.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.666
Преговараат и за нов договор сега. Мислам дека комбинација од ФА купот и фактот што алтернативите што ги интервјуираа а се посраа, го спаси на крај.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
Нека не брзаат со нов договор нека почекаат до Божиќ. :D
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
287
Поени од реакции
374
Oва се бескрупулозни бизнисмени. Гледај што прават во моментов. Си преговараат со други тренери, па ако никој не се нафати да биде само head coach, ке преговараат со Тен Хаг, за да му ги намалат ингеренциите. Срамота е ова што се случува, не знам дали идејата е да го посрамат Тен Хаг јавно, па овој самиот да си замине, како не би му исплатиле отштета.
Истото го помислив , дека намерно лиферуваат со имиња со цел тој сам да си замине
 
Член од
13 август 2023
Мислења
658
Поени од реакции
1.572
Најверојатно Гринвуд ќе заврши во Јуве за некои 30-тина милиони. Коефициентот 1.05 дека ќе гледаме Погба 2 дел сценарио за некоја година.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
Најверојатно Гринвуд ќе заврши во Јуве за некои 30-тина милиони. Коефициентот 1.05 дека ќе гледаме Погба 2 дел сценарио за некоја година.
Од 30 мил почнале преговорите ќе има и бонусси.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
За Санчо тоа е и реална цена.
За Тен Хаг ќе видиме.
Логиката на информациите последниов период водеа до останување на Тен Хаг.
И паметна одлука во моментов.
Објективно нема соодветна замена во моментов која е достапна, можеби Тухел ама тој има историја да не се задржува долго во еден клуб.

Сега да се фокусираме на засилувања. Лев бек и десен стопер. Керкез ми изгледа одлична аквизиција и мора да ја испробаме можноста. За десен стопер имам дилеми. Не сум го гледал Тодибо толку, а гледам се фаворизира. Гонзало Инасио и Брентвајт се леваци. Јоро и Антонио Силва се млади таленти и деснаци. Мислам дека деснак треба да се носи за тој дел.

Очекувам уште еден играч во средината. Невес изгледа добро и може да прерасне во одличен играч. Мана е што е ситен. А заедно со Меино се високи по 175 цм. Што ќе се случува со Касемиро и Амрабат не се знае. Дони ќе се продава, а и Ериксен се поверојатно. Така да паметно е да се купува уште плус еден тука.

Во нападот ќе треба да се стегне. Мора уште еден шпиц. Ен Несири се зборува како бекап. 1 год до истек на договор за мала сума може да биде океј опција.

Санчо заминува, а исто и Гринвуд. Штета за Гринвуд ама тоа е. Пелистри исто треба да го продаваме, а и Антони да се проба да се продаде. Олисе би бил одлично решение таму. Плус Гарна и Амад ќе имаме солидна десна страна.
Езе ми е исто симпатичен играч за офанзивен дел.

Треба да се разгледа и со слободниве агенти. За бекап...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
Логиката на информациите последниов период водеа до останување на Тен Хаг.
И паметна одлука во моментов.
Објективно нема соодветна замена во моментов која е достапна, можеби Тухел ама тој има историја да не се задржува долго во еден клуб.

Сега да се фокусираме на засилувања. Лев бек и десен стопер. Керкез ми изгледа одлична аквизиција и мора да ја испробаме можноста. За десен стопер имам дилеми. Не сум го гледал Тодибо толку, а гледам се фаворизира. Гонзало Инасио и Брентвајт се леваци. Јоро и Антонио Силва се млади таленти и деснаци. Мислам дека деснак треба да се носи за тој дел.

Очекувам уште еден играч во средината. Невес изгледа добро и може да прерасне во одличен играч. Мана е што е ситен. А заедно со Меино се високи по 175 цм. Што ќе се случува со Касемиро и Амрабат не се знае. Дони ќе се продава, а и Ериксен се поверојатно. Така да паметно е да се купува уште плус еден тука.

Во нападот ќе треба да се стегне. Мора уште еден шпиц. Ен Несири се зборува како бекап. 1 год до истек на договор за мала сума може да биде океј опција.

Санчо заминува, а исто и Гринвуд. Штета за Гринвуд ама тоа е. Пелистри исто треба да го продаваме, а и Антони да се проба да се продаде. Олисе би бил одлично решение таму. Плус Гарна и Амад ќе имаме солидна десна страна.
Езе ми е исто симпатичен играч за офанзивен дел.

Треба да се разгледа и со слободниве агенти. За бекап...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
За Невез оваа лето тешко Бенфика бара 120 мил, а нашите чекаат да продадат играчи за да купат.
Штопер , везњак, лев бек , десно крило и шпиц се приоритетни позиции, за ротација изгледа од следна сезона ќе се размислува. Да го водеа добри луѓе клубот ќе бевме во подобра позиција.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.680
Поени од реакции
11.054
Ne mi e ic kejf za Ten Hag ama pa pokaza deka so fit igraci znae da se nosi protiv jakive ekipi, a najmnogu od se me iritiraa izjavi na linguri igraci koi go oslovuvaa klubot so negovo brkanje za oni da ostanat. Na kraj kraeva osvoi FA, 2 kupa vo 3 finalinja, sto za United e uspeh imajki vo predvid na koe dno stignavme. Se nadevam drugi ke gi rakovodat transferite i ke donesat asalni igraci, dodeka smetot od Rash, Sancho and co. ke bidat prodadeni i ke se isfrli toj toxic sindrom vo soblekuvalna, bez nepotrebni izjavi i kukanja po socijalni mrezi.
Ne ocekuvam nisto od naredna sezona, samo sakam dobar i konsolidiran tim koj sto ke gine na teren. Pa so gospod napred.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.666
Најверојатно Гринвуд ќе заврши во Јуве за некои 30-тина милиони. Коефициентот 1.05 дека ќе гледаме Погба 2 дел сценарио за некоја година.
Шанса нема некогаш Гринвуд да се врати во Јунајтед. Лошо за Јунајтед е што Гетафе имаат 20% од негов нареден трансфер, па која и сума да ја земе Јунајтед од Јувентус, 20% ке оди кај нив.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.874
Поени од реакции
63.666
Веројатно Мет Џаџ. Донекаде, разбирливо. Никој не сакаше да го допре Гринвуд, со оглед на тоа дека колку, 18 месеци немаше играно фудбал. Ова ке му дојде како Development fee.

"As part of the loan deal, they have a 20 per cent sell-on clause for Greenwood, meaning they will profit from any sale by United. That clause was inserted to compensate Getafe for offering Greenwood the opportunity to play in one of Europe’s five major leagues late in last summer’s window, while also recognising the risk of taking on a player who had not played competitively in more than 18 months and whose signing would generate significant controversy."
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.618
Па 20% еба го, нека им шитнат некоја сума и нека си тераат работа, Јунајтед и плата и клаузи плаќа за сопствен играч да игра фудбал во друг клуб. :facepalm:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.751
Поени од реакции
6.697
Па 20% еба го, нека им шитнат некоја сума и нека си тераат работа, Јунајтед и плата и клаузи плаќа за сопствен играч да игра фудбал во друг клуб. :facepalm:
Врв на најлошата можна комбинација: раководство без поим од фудбал + играч со лабилен карактер. Тоа е што е, нека се продаде кај сака, нека се збираат пари за нови деца со малку повеќе ум во главата, ако воопшто останаа такви во модерниов спорт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom