Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.272
Поени од реакции
7.814
Оваа е врвот на глупостите немам чуено никаде вакво нешто, браво за цреповите што го потпишаа оваа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.960
Поени од реакции
64.044
Искрено, не сум изненаден од оваа клаузула, иако сметам дека 10% би било поприфатливо. Гринвуд никогаш повеќе нема да игра во Англија, тоа е факт. Ниту еден тим не сакаше да го земе на позајмица. Гетафе беа единствените што се коцкаа да му дадат шанса, со сиот негативен публицитет што следеше. Така да, да не беа тие, немаше ни овие 35-40 милиони од Јувентус да ги земат. Чудно е, зашто ретко се случува играч на да не игра 18 месеци, и да дојде со ваков багаж за продавање.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
674
Поени од реакции
1.626
Искрено, не сум изненаден од оваа клаузула, иако сметам дека 10% би било поприфатливо. Гринвуд никогаш повеќе нема да игра во Англија, тоа е факт. Ниту еден тим не сакаше да го земе на позајмица. Гетафе беа единствените што се коцкаа да му дадат шанса, со сиот негативен публицитет што следеше. Така да, да не беа тие, немаше ни овие 35-40 милиони од Јувентус да ги земат. Чудно е, зашто ретко се случува играч на да не игра 18 месеци, и да дојде со ваков багаж за продавање.
Јас би се кладел дека ќе го собери некој премиерлигаш за 2-3 сезони.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
674
Поени од реакции
1.626
ни Н од негативен публицитет не доби Гетафе.. баш напротив....

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Остави, британците ти се посебна раса, го имаат измислено светот, постојано измислуваат и поставуваат некои правила и критериуми. Да им ебам се до 3-то колено.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.960
Поени од реакции
64.044
ни Н од негативен публицитет не доби Гетафе.. баш напротив....

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Некаде прочитав дека 8 пати биле стопирани утакмици на Гетафе годинава заради Rapist скандирање.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
309
Поени од реакции
406
Кога се работи за Гринвуд мислам дека е напумпана ситуацијата.Можат да го вратат ама не сакаат многу внимаваат на ПР ,маркетинг и слично, искрено биле поголеми срања ама така отишле под тепих. Јувентус не е мал клуб,туку веројатно имаат план како и да го издигнат од ситуацијата кога не се ни обидуваме. П.С. за кралското семејство само какви гнасотии пишувале а не пак паднато обвинение да не можат да испеглаат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.272
Поени од реакции
7.814
Од кого е оваа?

Орстин запнал дека се бориме за Јоро со Реал и Ливерпул. Детето е во последната година од одговорот а Лил бара над 50 мил.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.960
Поени од реакции
64.044
Joро го преферира Реал, и постои можност да остане во Лил, за да наредната година отиде на фри во Реал. Ние сме во најлоша ситуација од сите, со оглед на тоа дека не играме ЛШ. Клаузулата на Олисе се шпекулира дека е за клубови кои се во ЛШ. 70 милиони фунти за Брејтвајт се премногу, особено со тоа што Евертон треба да продава, за да не бидат повторно казнети.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
674
Поени од реакции
1.626
Најверојатно ќе запнат за Брентвајт и тој е прва опција за стопер.

 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.960
Поени од реакции
64.044
Искрено, не ги разбирам трансфер целиве. Дечково игра примарно на позицијата на Лисандро, па ми е чудно ако спискаат 50-60 милиони за позиција каде што сме покриени, или пак ке го учат да игра RCB? Олисе игра на позиција каде играат Гарначо, кој е далеку подобар играч за тимот кога игра на десно крило, па и Амад влезе како добра алтернатива при крај на сезона, така да 60 милиони фунти се бајаги пари кога има други позиции за крпење.

Нас ни треба класа DM, зашто ако го продадат Касемиро, Амрабат не е решението, зашто лош е под пресинг. Некако, приоритетиве ми делуваат дека погрешно се поставени.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.272
Поени од реакции
7.814
Незнам што чекаат Тобипо од Ни
Искрено, не ги разбирам трансфер целиве. Дечково игра примарно на позицијата на Лисандро, па ми е чудно ако спискаат 50-60 милиони за позиција каде што сме покриени, или пак ке го учат да игра RCB? Олисе игра на позиција каде играат Гарначо, кој е далеку подобар играч за тимот кога игра на десно крило, па и Амад влезе како добра алтернатива при крај на сезона, така да 60 милиони фунти се бајаги пари кога има други позиции за крпење.

Нас ни треба класа DM, зашто ако го продадат Касемиро, Амрабат не е решението, зашто лош е под пресинг. Некако, приоритетиве ми делуваат дека погрешно се поставени.
Десен штопер можно е да е Тобипо од Ница и онака ни се фидер клуб сега. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom